| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani. Acum 2 saptamani diriginta m-a mutat impreuna cu o fata in banca. Noi ne intelegeam foarte bine inca din clasa 5-6. Treaba este ca in pauze isi pune capul pe umarul meu, ma "tachineaza" ca sa spun asa, isi atinge piciorul de piciorul meu in ora cateodata si in ore. NU zic ca nu imi place, dar pur si simplu cand face asta inca simt ceva enorm pentru ea, si pur si simplu ma intimidez si tac/incerc sa gasesc subiect de discutie diferit etc. Nu stiu daca ea chair face asta din greseala desi nu credwinking. Acum nu zic ca mereu stau mut si nu fac nimic, vorbim, mai facem diferite lucruri impreuna. Stam amandoi in banca a doua deci aproape de profesor, ma rog asta nu conteaza prea mult. As vrea niste sfaturi daca puteti sa imi dati pentru ca sunt aproape sigur ca simtim acelasi lucruri unul pentru celalalt, dar eu inca nu simt ca am curajul. Spuneti-mi voi, eu ce pot sa fac cand isi pune capul pe umarul meu decat sa stau statuie? Dau funda si astept pareri happy

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti sa iti pui mana in jurul gatului ei cand isi pune capul pe umarul tau si vezi cum reactioneaza.

Raspunde-i la tachinari. Cand isi atinge piciorul de tine, poti sa te uiti la ea si sa ii zambesti, va stii ca ti-ai dat seama de ce face si ca iti place etc.

Doar raspunde-i cu gesturi marunte si vezi cum reactioneaza.

Din gest in gest, s-ar putea sa ajungeti la lucruri mai serioase.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sarut-o si ai sa vezi ce se intampla. Ce drac astepti? Sa te traga ea de mana?

| Adry05 a răspuns:

Da,te place sau cel putin se simte atrasa de tine. Sincer, ti s-au dat niste sfaturi de rahat mai jos. N-o saruta asa brusc, cunoasteti-va mai bine inainte fiindca o vei alunga asa... Pur si simplu flirteaza cu ea si invit-o dupa scoala sa iesiti. Daca o saruti, o saruti dupa o intalnire nu la scoala cum ti-au sugerat stimabilii de mai jos.

| Bogddann a răspuns:

Salut!
Cand sunteti mai apropiati unul de celalalt si vezi ca isi tine mana undeva pe scaun, incearca sa iti pui usor mana ta peste mana ei, si vezi cum reactioneaza. Daca reactioneaza urat, iti ceri scuze si ii spui ca din greseala.
Cand aveti ocazia sa va jucati adevar/provocare mai multi vorbesti cu niste prieteni sa-ti dea provocare sa o pupi pe fata, chestii din astea. Astea-s tehnici de agatat de clasa a 4-a laughing.
Cand prinzi ocazia, cand ramaneti singuri, nu o saruta cum spun ceilalti. O iei usor, vorbiti, treceti la chestii dinalea siropoase putin, si dupa aia ii spui ca iti place de ea, ca te simti atras de ea si vezi cum reactioneaza.winking Bafta happy

| GABYCRISTIAN a răspuns:

Cand sunteti amandoi, o iei aproape de tine si o saruti. Bafta!

| Liviu473 a răspuns:

Nu incerca sa o saruti. ca daca ei nu o sa i placa. nu cred ca o sa mai vb cu ea... incearca sa vb cu ea. apropie-te si tu de ea ..si cand isi pune capul pe umar intreab-o de ce face lucrul asta. si tu poti sa o intrebi daca ii place de tine... bafta