| pitbullbulterier a întrebat:

Salut vreau sa-mi fac un canal de gaming dar am cateva nelamuriri:

1) Cu ce program ar trebui sa filmez sa fie full hd?

2) Ati vazut ca atunci cand apar filmuletele pe youtube au ca un fel de interfata, o poza care nu face parte din video este doar asa de design. Cum pot pune si eu una?

3) Cu ce program pot edita dupa aceea videoul? Sa pot adauga 2-3 secunde din alt video, sa pot scrie ceva pe video?

4) Ce inseamna render? Am auzit pe multi ca cica stau mult la render.

Va rog dati-mi si link de download de la programele pe care o sa mi le dati.

Dau funda!

3 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

1) Mirillis Action, Fraps, Bandicam (fraps e bun doar full, celelalte sunt cele mai bune)
2) Ala se numeste THUMBNAIL. Adica te referi ca esti pe un video si vezi numele altui videoclip si o poza, dar in video nu e, nu?
Asta te intreaba, iti da 3 alegeri dupa video.
3) Sony Vegas sau Windows Live Movie Maker. ( WLMM, al doilea, e usor de folosit si gratis.)
4) RENDER = sa se proceseze video-ul, si sa stergi partile care nu-s bune.

Mirillis Action: https://mirillis.com/en/products/action.html

Bandicam:
http://www.bandicam.com/downloads

Si fraps nu ma lasa sa-ti dau linkul :(
Scrie Fraps Full TPB si dai pe primul.

Spor!

| R3yzoo a răspuns:

1fraps este foarte bun cauti pe youtube fraps full cracked si o sa-ti dea etc.
3 cu Sony vegas sau cu camtasia studio
render.
4care face viodeourile mai mici (adica transforma videoclipurile din cativa GB in cativa MB)
bft happy
funda? smug

| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

Deci iti pot raspunde la doar 2 intrebari pentru a filma ai nevoie de programul fraps sau bandicam (eu le folosesc pe amandoua)si ca sa editezi iti sugerez Sony Vegas Pro