| EcLipSa234232 a întrebat:

Salutare

daca sunt baiat ( 15 ani ) si am parul ondulat ( aproape cret ) mi-l pot indrepta cu placa?

cam cat costa o placa de indreptat par?

trebuie sa fac asta regulat? cam la cat timp?

dupa ce l-am indreptat, pot sa-mi fac freza? sau se va ondula la loc?

funda

Răspuns Câştigător
| Hukez a răspuns:

Evident ca poti insa asta presupune sa fie macar de dimensiune medie.
O placa buna e in jur de 2 mil, daca vrei sa stea perfect drept trebuie sa il faci in fiecare zi. Insa trebuie sa iti dai cu ceva de protectie inainte ca sa nu il arzi.
Daca vrei doar pentru freza mai bine te sacrifici 1 luna, porti sapca, caciula, palarie si te tunzi la numarul 1. Si iti garantez ca va fi si mai des si drept.

2 răspunsuri:
| Camelisa a răspuns:

Nuuuuuuu o fa,vai IUBESC baieti cu par cret!
Si da, poti sa iti indrepti parul cu placa, pretul? depinde, daca vrei una buna buna, te poate ajunge si la 200 RON.Placa de par nu este asa de sanatoasa, iti poti arde parul si + de asta esti si baiat, mai ok este sa il ai natural, parerea mea.Si dupa ce il intrepti nu, nu se onduleaza la loc, doar dupa ce iti faci baie.

| Adde22xD a răspuns:

Da poti sa ti-l indrepti cu placa, dar depinde si de lungimea sa. Costul unei placi poate fi mai mare sau mai mic, depinde de calitatea sa. Eu am dat pe a mea 80 lei, este o firma destul de buna (Remington). Parul se increteste imediat dupa baie, iti poti face freza dupa indreptare, apoi daca folosesti un fixativ sau ceva care sa intareasca firul de par nu ti se va incretii. Mentionez ca la umezeala se increteste repede.