| LIN2010 a întrebat:

Salutare TPU,pe canicula asta,poate cineva sa-mi descrie o montura de pescuit,pe balta,cu vegetatie abundenta si substrat malos, apa pe la 22-26 de grade C si adincimea de 1-1.5 m,(pescuit stationar), ce nada / momeala sa mai incerc,( cu ceva sansa ), nu doar sa-mi prajesc arsenalul la soare? Multumesc anticipat si va doresc "fire-ntinse"

3 răspunsuri:
| Sorin24 a răspuns:

Pentru genul de apa specificat de tine este de prefetat sa folosesti ca montura lacustele sau gandacii de colorado.pe astfel de caldura pestii nu mai sunt interesati de viermisori sau rame etc.trebuie sa le starnesti interesul cu ceva care nu e atat de obisnuit...Bafta si fir-intins

| LIN2010 explică (pentru Sorin24):

Speram la o ''montura'', adica partea de la lanseta la carlig, ca si nada/momeala, da este ceva de incercat, dar cum o prezentam pestelui mofturos? La pluta/pe fund/intre ape? sau cu naditor, pe fund?