| Dobitoc a întrebat:

Salutare tuturor! Care este cartea vostra preferata de ce si un mic rezumat din 2-3 vorbe despre ce se petrece acolo.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ecouri in memoria timpului - Claude Spaak

E o carte care pune accent pe introspectie, pe sentimentul de vinovatie si de datorie morala. Genul de carte care scoate profunzimea din om la suprafata sub forma unui monolog acuzator asupra sinelui. Putem vedea relatiile interpersonale din alt unghi, in ideea in care scopul este unul nu foarte comun. Toate acestea aflandu-se in peisajul unei societati si al unui timp istorice nu doar prin prezenta, cat si prin semnificatia lor.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Jurnalele vampirilor love struck
pentru ca e interesanta, e si dragoste si mister.este cu 2 vampiri si o muritoare.pentru ca este superba love struck

| Dobitoc explică:

@ kx eu citesc este ceva foarte educativ sa citesti, asa ca citeste si tu ca o sa fie cainele tau mai destept ca tine!

| кא๔ a răspuns:

Nu te supara dar carte?/
hai sa fim seriosi citesti?
laughingrolling on the floor eu nu.

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Cartea de creditt`!:X

si app ca carte nu am mai citit de mult.
dar stiu ca mi-a placut dr ben cars0n!
sau ceva de genu`!
mi-a placut fiindca era dintr`0 viata reala nu era t0tul prefacatorie. si pentru ca tipu` cela` a avut ceva viata grea si a ramas un exemplu pentru multi dintre care au citit`0o!:X

sincer n`am mai citit 0 carte de vre0 3-4 ani!
si in toata viata mea de am citit vre0 3 carti!big grin
din care 2 stiu sigur erau cu bancuri!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asul. De ce? Pentru ca daca am patru asi, ma simt mai bine decit ceilalti laughing