| Kesariona a întrebat:

Saluuut! Exista un joc de societate/ logica/ gandire, in care tu primesti niste jetoane de o anumita culoare, iar adversarul jetoane de alta culoare. Scopul jocului este ca tu sa faci primul un sir de 4 jetoane de-ale tale (pe verticala, orizontala, diagonala) pe "tabla" de joc, care de fapt nu e chiar o tabla, e pe verticala. Eu stiu ca i se zice "Bingo", dar am cautat pe net si nu am gasit decat alte variante de Bingo. Daca ma puteti ajuta in legatura cu denumirea jocului, v-as ramane indatorata! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Asta?

http://www.noriel.ro/jucarii_copii_jocuri/jucarie_connect_4_grid_game

Se numeste: "Connect 4"

| Kesariona explică (pentru stlucian):

Multumesc mult de tot, m-ai salvat, esti un geniu! >big grin

| stlucian a răspuns (pentru Kesariona):

Pentru putinwinking

4 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Mahjong?

| Andrei_Andrey_1993_s9yO a răspuns:

Ar fi remi pe fakebook