| nimeniAltu19841984 a întrebat:

Știe cineva cum se tratează plictiseala?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin anumite activitati. Nu ai nici un hobby?

| Simpatic a răspuns:

Unii o trateaza cu un servici altii cu pasiuni si hobbyuri, altii imbina si una si alta, de preferat ultima varianta ca sa numai ai timp sa te plictisesti!

| Violleta2022 a răspuns:

Cu munca sau invatat!

| Lukasssz a răspuns:

Joci si tu un joc video

Răspuns utilizator avertizat
| Negroo a răspuns:

Cu o carte buna.
Sau curatenie de primavara in casa.

| anonymus005249 a răspuns:

Poți sa citești o carte, sa ieși la o plimbare, sa faci curățenie în camera/casa sau sa te uiți pe YouTube la curiozități despre anumite locuri sau lucruri

| ElenaRaducan a răspuns:

Mergi si te angajeaza in constructii.

| MIHAIRK a răspuns:

Fara misto, eu cand ma plictisesc, ma uit pe Un site de maruntisuri si comand, iti ofera si reduceri, Temu se numeste, poti sa iti faci cont aici https://temu.to/m/uafcu31n8nk

| cristianmnis a răspuns:

Sunt atâtea lucruri pe care poți să le faci încât nu ai timp pentru toate! Plictiseala este timp pierdut!

| moniculina11 a răspuns:

Salut!

Ai multe activitati, insa depinde si de gusturile tale. Fie te uiti la filmele preferate, documentare sau ce te atrage. Mie imi plac documentarele si daca as avea suficient timp, as incerca sa ma uit mai mult. Mi-as dori sa incerc sa fiu mai la curent cu ce se intampla in lume, astfel sa ma documentez mai bine.

As citi tipurile de carti care imi plac. As face voluntariat, as merge la muzee sau pe afara, as invita prietenii la seri de socializare. Sincer mi-as imbunatati un skill, o limba straina, poate ceva programare, web design. Este la latitudinea ta ce iti place sa faci.
Asculti muzica, creezi tu muzica, inveti sa canti la un instrument, gatesti ceva ce iti place.

Ideea este sa incerci cat mai multe sa vezi de ce te simti atras, ce iti place sa faci. Odata ce stii deja nu se mai pune problema de plictiseala.

Succes!