| anonim_4396 a întrebat:

Unde sa ma inscriu daca vreau sa vanez vulpi in >Romania Se poate daca nu sunt vanator?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu se poate daca nu ai permis de vanatoare, este ilegal.Chiar si asa, permisul nu se da la oricine dupa ce face o cerere.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa te inscrii? nu te inscrii nicaeri, trebuie doar sa ai permis sa vinezi, cauta si vezi cine da si unde.Asa cum ai intrebat aici, la fel intrebi pe google, acolo sigur gasesti un raspuns bun.
Ori poate astepti mura in gura, sa caute altul pentru tine.La vinatoare tot la fel, pui pe altul sa vinezi, tu doar stai si privesti sau cum? Grele de tot asta cu cautarea, cum o fi oare cu vinatu laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Sa privesc in liniste cu binoclul.

| blackann a răspuns:

De ce ai vana vulpi?
vaneaza-ti creierul, e mai greu sa-l gasesti.

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Daca nu impartasesti aceeaasi pasiune pentru vulpi du-te si culca-te

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Impartasesti tu o pasiune cu moartea si despre moarte
asa ca lasa-ne

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Ce prostie ai zis.

| LisaJulie a răspuns:

Prima data trebuie sa ai permis de vanatoare si apoi mai vorbim! Dar de ce vulpi?

| Anushka23 a răspuns:

Vulpea se vineaza tot timpul anului, pe baza de autorizatie individuala de vânătoare pentru combatere.
Pentru abține un permis de vânătoare ai nevoie de foarte multe documente, de la un cazier curat până la permisul port-armă.