| danynyo13 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpăr o mașină cu număr de Danemarca și nu vreau momentan sa o înscriu în România, se poate circula cu ea așa cu numerele de Danemarca și cât timp?

Răspuns Câştigător
| Andrei899 a răspuns:

Normal ca se poate circula

| Alicezzz a răspuns (pentru Andrei899):

Cum laughing ca el tr sa predea nr la skat si sa iasa din Dk cu nr de export care le plateste pentru 2 sau 3 zile!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate circula dar nu mai mult de 90 de zile.

| Alicezzz a răspuns:

Cum vei circula tu cu nr de Dk? Ca tr sa predai nr la skat, altfel propietarul va plati in continuare impozit, ca de asigurare nici nu mai discut!
Cumperi masina din Dk, mergi la skat si scoti nr de hartie pentru export.