| daniela_4247 a întrebat:

Va multumesc celor care mi-ati raspuns la intrebarile mele.Intr-adevar in luna martie 2008 la o saptamana dupa menstruatie m-a pornit o hemoragie stand acasa la masa band o cafea cu sotul meu, nestiind ce se intampla m-am bagat sub dus calai, am intrat in halat si m-am bagat in pat. Aveam dureri groaznice, am luat un algocalmin fiola, mi-am pus o sticla cu apa fiarta pe burta si m-a luat somnul.La 3 zile dupa astea am fost la doctor mi-a facut ecografie si mi-au spus ca nu am nimic, am facut test de sarcina si la fel ei i-a iesit negativ dar asistenta a zis ca este pozitiv, acasa mie mi-a iesit la fel pozitiv.Cand am plecat mi-a zis ca totul e k si ca am sa fiu mama sa nu disper ca sunt tanara am 29 ani.La 2 zile am fost la alta doctor si mi-a zis ca am uterul infantil nicidecum retrovers cum mi-a zis cealalta dar daca ea are dreptate ar fi bine sa-mi intoarca uterul.Eu nu stiam despre ce e vb si m-am trezit ca ma chinuia,(stiti voi)aveam dureri groasnice. Cand am plecat mi-a zis sa fac "sex"mai mult si in 2-3- luni am sa raman insarcinata. Cat de mult sa fac dragoste? nu este suficient 1-2ori/zi? si tot nu am ramas. Deja mi-am pierdut speranta si nu mai cred nimic, de asta am apelat la voi, poate ati trecut si voi prin astea si stiti ce inseamna, ajutati-ma.Va multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inca ceva: sex de 1-2 ori pe zi inseamna sanse minime de a ramane insarcinata. Frecventa optima este o data la 2-3 zile, atunci calitatea spermei este maxima. Probabil atunci ai pierdut o sarcina, cand ai sangerat asa de mult.
Nu dispera, o sa ai un copil daca ti-l doresti asa de mult. Dar mergi si la alt medic, poate la o clinica mare de obstetrica si poate te vor ajuta cu ceva.

3 răspunsuri:
| crisa a răspuns:

De acord cu brigaela.
Mult noroc va doresc! happy

| pestisoruldeea a răspuns:

Incearca si la alti medici daca nu da rezultate!
eu una...nu am incredere in medici! auzi atatea pe la televizor...ca daca nu ai ...bani nu te rezolva nimeni!
eu.una...cat am stat in maternitate(am facut cezariana) am imprastiat bani in stanga si-n dreapta.Am vazut si cazuri tratate cu..."partea dorsala "daca pot spune asa.doar pentru ca n-au avut bani sa dea!
e teribil ce se petrece in lumea medicala romaneasca!

oricum... daca mai incerci...incearca la cabinete particulare si la un doctor cu specializari multe!

mult succes!

| pestisoruldeea a răspuns:

apropo...incearca si pe cale homeopata cu plante care stimuleaza ovulatia si plante de fixare a sarcinii!
eu am avut o problema cu gatul acum cativa ani si m-am vindecat cu plante si nicidecum cu teancul de medicamente pe care le-am inghitit!