| andreeafrumoasa a întrebat:

Va rog ajutor! Imi rod unghiile! Ce pot face pentru a nu le mai roade? Nu ma pot abtine! Am incercat cu lac din ala de unghii amar, dar nu ma pot abtine, pur si simplu! Ce pot face? funda daca merge raspundul1

Răspuns Câştigător
| JANAKS a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema dar am rezolvat.o. Da.ti pe unghii cu piper sau ardei iute, cu lac amar si roaga.ti un prieten bun cu care stai cel mai des sa iti arda cate o palma cand te vede cu mana in gura laughing deci suna foarte prostesc dar functioneaza laughing Incearca, nu mori laughing Daca nu iti merge apeleaza la un farmacist care cu siguranta te poate ajuta.

Imi dai fundita te rog? smug happy

| andreeafrumoasa explică (pentru JANAKS):

Mi-am dat cu o solutie,, Mavala Stop''iti multumesc!

11 răspunsuri:
| Owakey a răspuns:

Bună!

Încearcă să îţi pui plasturi din aceia din care se pun pe răni minore.

Baftă!

| andreeafrumoasa explică (pentru Owakey):

Multumesc oricum,dar eu ma refer,sa imi creasca, sa nu le mai rod, sa ma abtin!

| aryana1991 a răspuns:

Date cu ceva la care nu ii suporti gustul

| andreeafrumoasa explică (pentru aryana1991):

Am incercat! nu mai stiu ce sa fac! da cred ca am si ceva la cap!

| aryana1991 a răspuns (pentru andreeafrumoasa):

Incearca boia iute, piper daca nu tine manusi

| Anonim225 a răspuns:

Stiu ca e cam ciudat dar ai putea sa iti pui manusi de iarna. Poate dupa nu ti le mai rozi.

| Roccio a răspuns:

Intreaba la farmacie. Am o prietena care a avut acceasi problema si stiu ca se dadea cu o crema pe unghii. Dar nu-mi mai amintesc cum se cheama. Ideea-i ca a avut efect si acum nu și le mai mănâncă. Cei de la farmacie sigur stiu ce sa-ti recomande

| Ginie a răspuns:

Gindeste-te ca n-o sa ai manichiura niciodata! daca continui