| inflarosu a întrebat:

Voi credeti in mesajele fantoma...adica alea sa trimiti la nu stiu cate pers acel mesaj ca daca nu patesti ceva rau. De curand am primit un astfel de mesaj si ma sperie: BUNA SUNT TERESA FIGLAGO AZI IMPLINESC 27 DE ANI DE CAND AM MURIT. DACA NU TRIMITI ACEST LA ALTE 20 DE PERSOANE O SA DORM CU TINE MEREU SI DACA NU CREZI DUTE PE GOOGLE SI SCRIE TERESA FIGLAGO, O FATA NU A BAGAT LA SEAMA ACEST MESAJ SI DUPA 20 DE ZILE IA MURIT MAMA. ITI CONVINE SA TRIMITI? SCZ de MASS LAM PRIMIT SI E) pls... funda la cl care imi explica

Răspuns Câştigător
| yourcrys a răspuns:

OF of of.....nu trebuie sa crezi in asa ceva, mortii nu comunica cu lumea vie si daca ar comunica nu ar face-o pe internetrolling on the floor aceste mesaje sunt trimise de niste persoane ticnite care doresc ca mesajul lor sa ajunga cat mai departe si sa sperie cat mai multe persoane si se folosesc de nume mari pentru a captiva atentia. fundita?big grin

| Bogdan4688 a răspuns (pentru yourcrys):

Acum 27 de ani exista internet?

| yourcrys a răspuns (pentru Bogdan4688):

Citeste ce am scris mai sus si o sa intelegi...

27 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu, nu cred în aşa ceva. Mi se par o tâmpenie.

| inflarosu explică:

Multumesc.aveti dreptate..sunt doar niste prostii

| yourcrys a răspuns:

Am uitat s spun ca TERESA FIGLAGO vine dintr-un film, citeste mai multe aici, sper sa stii engleza:D http://wiki.answers.com/Q/Who_is_Teresa_Fidalgo. Este vorba despre o fata care a murit intr-un accident de masina in Portugalia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh te rog, sa fim seriosi oh go on.

| Differentx13 a răspuns:

Pe mine mă enervează mass-urile de genul oh go on nici nu mă obosesc să mă gândesc dacă sunt reale sau nu

| ElenaDanielaE a răspuns:

Nuuu `... astea sunt niste aiureli! Inventate de anumite persoane care nu au ce face oh go on. Nu le baga in seama tongue!
Si eu primesc pe mess tot mesaje din astea, dar nu trimit la toata lista sau la cate persoane zice acolo!
Aceasta Teresa Figlago are si o pagina de Facebook... Unde te poti uita sa vezi cate lume nu crede in asa ceva happy. Este foarte populara, am vazut multe intrebari despre ea... Dar este o persoana care a murit, nimic mai mult!

Nu mai lua in seama aceste mesaje! :* Fundaaa?happy

| Useeeer124124 a răspuns:

Numai crede toate prostiile :-J Sunt inventate de copii fara minte care vor sa sperie lumea si sa se amuze atunci cand isi vad creatia trimisa peste tot :-J
Si daca ar fi mesajul asta adevarat, oricum seara dorm singura si nu strica sa vina cineva sa vorbim laughing rolling on the floor

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Chestia asta e falsă.Am căutat pe Google şi da chiar era una care a murit dar era din America sau altă ţară şi cea mai importantă întrebare e CUM SĂ ŞIE ROMÂNĂ? Eu cred că e cineva care vrea să-ţi facă o glumă.Da bine e de groază puţin dar e fals.Adică dacă era adevărat era dat la ştiri.Nu crede toate prostiile.Şi eu primesc mesaje care spun că am câştigat un iPhone 4 dar nu le cred;)
P.S. Citeşte aici :http://translate.google.ro/....../translate

| Er1 a răspuns:

Nu sunt adevărate, doar niște idioțenii.
Gândește-te de câte ori s-a spus că dacă nu dai nu știu ce mass în continuare, ți se va închide contul de facebook sau id-ul și totuși nu s-a întâmplat.
Am primit și eu o grămadă de mesaje că dacă nu dau mai departe nu știu ce, o să mor / o să moară cineva apropiat. și uite-mă vie atât pe mine cât și pe cei din jurul meu!
Nu mai lua în seamă toate porcăriile astea.

| AlbertSeby a răspuns:

Daca esti baiat si e o fantoma buna o sa iti convina sa vina sa doarma cu tine poate...Dar acum serios nu prea mai cred e o prostie

| doolsik09 a răspuns:

Sincer eu in locul tau las trimite, adica nu ti-e lene sa trimiti un mass iti ia doar vreo 5 secunde, ar fi mai sigur

| Useeeer124124 a răspuns (pentru doolsik09):

Si de ce sa-i dea toata lista de mesenger igg. si prietenii se pe facebook s-o scoata? Doamne, cu siguranta voastra laughing Nu cred ca ai mai mult de 10 ani, parerea meawinking Si nu e vorba de lene oh go on

| Useeeer124124 a răspuns (pentru doolsik09):

P.S.- Cel care l-a trimis chiar se bate cu limba Romana laughing "dUTE " laughing ---> Du-te., "Ia" --> "I-a" etc. chatterbox

| doolsik09 a răspuns (pentru Useeeer124124):

Am 15 ani si e parerea mea daca nu iti onvine da "x"la pagina... oricine are dreptul la o parere

| Useeeer124124 a răspuns (pentru doolsik09):

Da, dar nu sa bagi pe cineva in sperieti, care se pare ca este cam "ratacita", spunandu-i ca " pentru orice eventualitate".

| doolsik09 a răspuns (pentru Useeeer124124):

Unit... fata a intrebat "voi ce credti" stii ceva las-o baltarolling on the floor

| doolsik09 a răspuns (pentru doolsik09):

Uite*

| Useeeer124124 a răspuns (pentru doolsik09):

Exact. Las-o balta pentru ca nu prea ...Ma rog oh go on Ma abtin, pa wave

| ipswich a răspuns:

Ce-i,ai primit mass-ul ala cu Teresa Fidalgo? Pai sa imi dai si mie id-ul "fantomei" daca il gasestilaughing sunt doar niste prostii, probabil asa distranduse unii tineri. nu crede toate prostiile astea.

| ipswich a răspuns:

Off doolsik, mai terminati cu prostiile astea laughing sunteti mult prea usor de manipulat si asta nu e bine pentru voi

| claudiaoana a răspuns:

Tu crezi in deastea...sa fim seriosi

| NekoMiku a răspuns:

Nu eu nu cred, Stai linistita ca si eu am primit mesaj la fel ca al tau dar nu mi s-a intamplat nimic, si mama stai linistita ca e binewinking

| leopardul12 a răspuns:

Sa-mi dai si mie id-ul fantomei daca il gasesti, sa-i zic vreo doua vorbewinking.

| leopardul12 a răspuns:

Stiati ca are si facebook? http://www.facebook.com/teresa.fidalgo.org LOL

| Gabriel_Saramet_1996 a răspuns:

Nu sunt dor niste prosti care vor sa sperie lumea