| Alexa_8596 a întrebat:

Vreau sa am net pe mobil...Este o optiune la oferte de date cu internet timp de o saptamana cu 0.9/MB.
Mi-am activat optiunea...am Opera pe telefon... dar nu merge netul.`De ce laughing?
Precizez ca inca nu mi-a luat din credit. laughing
Va rog raspundeti! Msbig grin

Răspuns Câştigător
| vioreld a răspuns:

Ti-ai activat optiunea de internet pe mobil dar trebuie sa ai serviciul activ. Mai exact, nu ai telefonul setat sa navigheze pe internet. Iti propun sa suni la operatul de telefonie la care esti (reteaua pe care esti) si sa ceri setarile automate pentru internet pentru modelul tau de telefon.Ei iti vor trimite un mesaj automat pe care tu trebuie sa il deschizi si se va instala automat setarile de internet pe telefon.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuiesc niste setari.Suna la relatii cu clientii din reteaua ta si vorbeste direct cu un consultant.

| Bobytza97 a răspuns:

Mai este o optiune! Poti sa downloadezi pentru telefonul tau program WI-FI si asa iei internet de la altii eu mi-am luat un telefon cu programul gata instalat din fabrica de Vodafone un Nokia C3-00 si sunt multumit de el WI-FI prinde pana la 50m internetul!