| Cristinaaa a întrebat:

Vreau sa fiu EMO. Ce muzica sa ascult? Nu-mi plac cele de la TH, doar una imi place. Spuneti-mi cum ar trebui sa ma coafez.Cum ar trebui sa ma comport? Daca imi zice cineva ceva, ce sa-i spun?
FUNDAAA...

Răspuns Câştigător
| norah a răspuns:

In primul rand emo nu inseamna sinucidere sau fete triste
si persoanele emo se distreaza, iubesc viata si zambesc foarte mult;)
parul nu trebuie neaparat sa fie negru. poate sa fie orice culoare( roz, portocaliu, roscat etc) si tuns sau coafat intr-un mod mai ciudat... un mod pe care nu il fezi la fiecare persoana...
dar poti de asemenea sa ai si o tunsoare sau freza comuna... nu freza te face emo;)
ca si haine persoanele emo poarta in general tricouri ceva mai mulate si cu diverse desene sau texte sau pot fi si simplu. pantaloni in general tip colanti... conici. nu conteaza culoare hainelor, nu trebuie neaparat sa te imbraci in negru din cap pana in picioare...
ce ii deosebeste pe emo de celelalte persoane este stilul lor de viata. felul de a gandi si de a vedea lucrurile... un fel ceva mai ciudatel
si in general cei emo poarta foarte multe bratari fie din piele fie din argint (nu conteaza) si multe lanturi. si in general accesoriile sunt facute de ei;)
si poarte de asemenea si insigne multe( da' asta nu e o regula)
incaltari gen conversi http://www.google.ro/......tp?/imgres sau dc-uri http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0 si de asemenea adoara vansii http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:0

http://www.google.ro/......tp?/images

aaaa... nu e nimic daca nu iti place th... cunosc multe persoane emo care ii urasc;). th nu sunt emo!

sper ca te-am ajutat...
si eu sunt emo:p

11 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Omoara-te mai bine, ca asa fac astia, sa va f l_l t mortii in gura

| Gicone a răspuns:

Asculta rock, rock mai trist, mai dur. Coafura: pe placul tau, dar de culoare neagra. Comportament: sa inveti sa fii putin singuratica, in gasca cu alti emo. Haine: shoes, pantaloni mulati, tricouri cu diverse scrisuri pe ele (negre) si bratari, lanturi, mai multe accesorii.

| Marijuana187 a răspuns:

Pai pentru inceput, stilul emo e tare.Ca sa fii un emo adevarat trebuie sa asculti melodii triste de ex: Tokio hotel - Monsoon, sau rock, balade bluez...Trebuie sa te imbraci in negru, sa fii macheata aproape mereu, si sa fii tu insasi, sa nu te apuci sa te tai cu lamahappy. Parul trebuie sa fie mare, negru si sa fie bretonul dat intr-o parte peste ochi in fine, poti sa ii zici ca asa te regasesti tu in stilul astahappyplz funda

| ella_7332 a răspuns:

Emo? nu mi-se pare ceva asa frumos big grin

dar stiu ca trebuie sa porti fundite colorate in par, sa te imbraci negru-roz, sa te vopsesti in o culori [ negru - roz, negru-rosu]

| norah a răspuns:

In primul rand emo nu inseamna sinucidere sau fete triste. si persoanele emo se distreaza, iubesc viata si zambesc foarte mult;)
PARUL NU TREBUIE SA FIE NEAPARAT NEGRU. poate sa fie orice culoare( roz, portocaliu, roscat etc) si tuns sau coafat intr-un mod mai ciudat. un mod pe care nu il vezi la fiecare persoana. dar poti de asemenea sa ai si o tunsoare sau freza comuna. nu freza te face emo;)
persoanele emo nu vorbesc neaparat urat. depinde de persoana.
si nu plang tot timpul.
ca si haine persoanele emo poarta in general tricouri ceva mai mulate si cu diverse desene sau texte sau pot fi si simple.
pantaloni in general tip colanti... conici.
nu conteaza culoarea hainelor, nu trebuie neaparat sa te imbraci in negru din cap pana in picioare
ce ii deosebeste pe emo de celelalte persoane este stilul lor de viata. felul de a gandi si de a vedea lucrurile... un fel ceva mai ciudatel
in general cei emo poarta foarte multe bratari fie din piele fie din argint (nu conteaza) si multe lanturi. si in general accesoriile sunt facute de ei;)
si poarta de asemenea si insigne multe( da' asta nu e o regula)
incaltari gen conversi http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau dc-uri
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0
si de asemenea adoara vansii http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:0

http://www.google.ro/......tp?/images
aaaa... nu e nimic daca nu iti place th. cunosc multe persoane emo care ii urasc;). th nu sunt emo!
Poti sa asculti orice fel de muzica da’ in general sa fie rock;)

sper ca te-am ajutat... si eu sunt emo si daca vrei ceva mai multe "sfaturi" serioare poti sa-mi dai mesaje private :p

| norah a răspuns:

cei emo nu vorbesc neaparat urat. depinde de persoana. nu plang tot timpu
parul NU TREBUIE sa fie neaparat MARE SI NEGRU. poti sa ai o tunsoare fara bretonwinking
poti sa asculti orice fel de muzica vrei da' in general sa fie rock

daca vrei mai multe sfaturi putem vorbii prin mesaje privatewinking

| AnnMccoy a răspuns:

•Matchbook Romance
•Moss Icon•City of Caterpillar
•Rites of Spring
•Poison the Well
•The Rocket Summer
•Tomorrow's Last Hero
•Senses Fail

Screamo Bands
•The Used
•Love Like Electrocution
•Clip the Apex
•Neil Perry
•Ape Shit
•The Khayembii Communique
•I Would Set Myself on Fire For You
•Herbrightskies

Post-Emo Bands
•Mineral
•Sense Field
•Texas Is The Reason
•>Jimmy Eat World

Indie Bands
•Dashboard Confessional
•Death Cab for Cutie
•Straylight Run >
•Cursive
•Patrick Wolf
•Beep Beep
•North Of America
•The Driveway
•Cansei de Ser Sexy
•Elliott Smith
•The Summer Obsession
•The Scene Aesthetic

Hardcore Bands
•Bring me the horizon
•Circle Takes the Square

Post-hardcore bands
•From first to last
•Saosin
•A day to remember
•Thursday
•Funeral for a friend
•Enter Shikari
•Emanuel
•LoveHateHero

Punk Bands
•Blink 182
•Jawbreaker
•NOFX
•Billy Talent
•Dirty Little Monkey
•Sum 41
•Rise Against

Metal Bands
•Within Temptation
•Bullet for my Valentine
•Staind
•NightWish
•Anathema
•Avenged sevenfold
•Otep
•Cradle of Filth
•Slipknot
•Hatebreed
•Chimaira
•System Of A Down
•HIM
•Rhapsody of Fire

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0&tx=55&ty=62 sau http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0&tx=30&ty=61 stiu ca cei emo nu prea zabesc mai deloc si Moda emo s-a schimbat in timp. Trendul initial prevedea par simplu, fara carare, pulovere stramte, camasi si geci. Aceasta moda a fost uneori caracterizata ca fiind un simplu moft, un capriciu.

Recent, trendul emo este asociat cu un stereotip ce consta �n a fi emotional, sensibil, timid, introvertit, anxios. Mai este asociat si cu stari de depresie, tendinte de auto-provocare de rani, chiar si sinucidere. nu e un stil prea dragut dar daca iti place! sper ca te-am ajutat. fundy?
astea sunt formatii/melodii parul:

| gzyy a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0&tx=64&ty=102

cei emo vorbesc mai urat.si de fapt nu spun prea multe
ci plang
eu sunt rockeritza
imi place stilul emo. dar nu ma tai sau ceva de genu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca esti culmea, daca vrei sa fii emo cauta-ti un cavou asculta metallica si daca iti zice cineva ceva zii asa nu stiu eu de astea toti zombii sa apeleze la mine ok?//

| PixuletzZu a răspuns:

Bai panarama de cocalar tuh ultimu stii tuh vreo ceva de emo d tot comentezi? date in mata si taci dracul cu manelele tale, duten pl.
-mda deci emo asculta ce melodie vrei tuh, bine rock:metalica rammstein, 30 seconds to mars, anti fitness club, him, tokio hotel.imbrakaminte: pai nah cu negru roz rosu.bratari:muuulte si colorate si multe chestii la maini si gat, si daca vrei si perce-uri in limba buza nas spranceana sau unde vreii tuh.parul: hmmm pai lung si tapat daca vrei.culoare pai roz negru rosu multe culori, hmmm funda: neaparat si coronitze.adidasi:pai tenisi negri sau ce culoare vrei sau DC kares cei mai buni DC shoes character, comportament: fii vesela si fa-ti o gasca cu care t poti distra :* sper ca te-am ajutat :X