| claudiu1925 a întrebat:

Vreau sa stiu ce inseamna pentru voi un copil normal? De cate ori am auzit esti ciudat sau anormal... De ce conteaza ca e tigan grec sau italian? Sau ca e lezbianca gay sau bisexual? Ca e handicapat sau mai putin inteligent. Vreau multe opini happy P.S. si eu sunt unul dintre ciudati big grin

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Mie nu imi place sa discut cu cei retardati mintal, care sunt intarziati mintal(sau cu nervii) deoarece trebuie sa le dai dreptate mereu ca sa nu se enerveze, nu te intelegi cu ei. Un copil normal nu trebuie sa fie dupa anumite criterii. Un copil normal dupa mine trebuie sa aiba pricepere si putina inima. Oamenii se iau dupa aparențe, barfe, mituri. Oricum multe sunt adevarate, nu e de mirare ca omul etichetează dupa aparente. Daca vezi un om ca manca seminte pe strada sau intr-un mijloc de transport ce parere iti faci despre el? Poate fi un om care ii pasa de ceilalti dar nu le pasa parerea lor, poate e un om bun. E bine sa iti faci o idee despre un om dar trebuie sa ii acorzi o sansa sa vezi daca e chiar asa cum gandesti tu. Deci cei care zic ca esti anormal sau ciudat doar din privite, sunt aiurea.

3 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Serios : Normalitatea unui om nu se evalueaza in functie de etnie, orientare sexula sau vreun handicap.Normalitatea psihica este determinta de un psiholog sau un psihiatru atunci cand e cazul medicamentelor.Se fac teste, evaluari si la final concluzia.
Caterinca : Daca ai zis ca esti unul dintre ¨ ciudati ¨ hai sa te analizam un pic din prisma celor spuse de tine.Clar, nu esti nici italian, nici grec.Altfel nu ai scrie atat de bine romaneste.Eu optez pentru Rrom, ca tigan e un pic insultator ( asa se zice ). Lesbianca nu poti fi, ca te cheama Claudiu. Daca esti gay, il excludem pe bisexual, ca nu poti fi amandoi deodata.Aici e complicat.Eu optez pentru gay.E mai simplu decat bisexual.Astia au viata dubla, mult mai complexa decat a unui simplu gay.Handicapat nu cred ca esti, ca prea razi prin postare, deci nu esti trist in niciun fel, in schimb aia mai putin inteligenti rad mult mai mult decat e normal.Bun! Concluzia : Esti un rrom gay putin inteligent! Te-am ghicit? Oricum, proasta combinatie.
Nu te jignesc, e doar o analiza rapida. Poti sa ma contrazici, te rog!

| claudiu1925 explică (pentru nony):

Nu vreau sa te jignes dar mai lucreaza in analiza pe care o faci oamenilor. 1 nu sunt rom sunt roman ( am scris asa in graba) 2 nu sunt gay :\ n-am nimic impotriva lor dar nu sunt 3 nu cred ca esti in stare sa spui despre cineva ca e prost/destept... Eu nu ma fac prea destept dar nici prea prost. analiza a foat paralela cu mine P.S. ma mandresc ca sunt un ciudat big grin

| Djlsghtnquuw a răspuns:

E misto sa fii ciudat,sa fii cel care gandeste,care nu respecta regulile,care e diferit,special. In general,ciudatii schimba lumea big grin Oamenii sunt diferiti,si exact diferenta, invidia sau ignoranta ii face sa catalogheze persoanele in felul asta. Fiecare persoana alege cum sa fie,gay,lesbi,prost,destept. E viata lui,si-o traieste cum vrea el, nu cum vor altii. Tu daca nu judeci si iti traiesti viata, o sa fii cel mai fericit. Cei care judeca sunt de obicei tristi, suparati, si asa vor ramane mereu