| anonim_4396 a întrebat:

Am o propunere constructiva. Vad ca la fiecare raspuns imi apare contorul ala care-mi spune cite raspunsuri trebuie sa mai dau sa primesc tricoul pentru copii. Oricit ar fi el tricoul de frumos, mie nu-mi place. Ghinion. N-ar fi mai indicat ca premiul sa fie un tricou pentru cei mici sau o carte pentru astia mai maricei? Ginditi-va si la noi, nu? happy Astept cu mare infrigurare pareri pro si contra, iar de la Alexandra.TPU o carte big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar eu sunt pro, dar gândește-te la preț.
Și mai pro aș fi dacă ne-ar lăsa pe noi să ne alegem premiul, cu o limită de preț, de exemplu 40 lei. Că doar e simbolic, nu? Și foarte bună propunerea cu cartea, măcar așa ne facem și culți mai noi. Dar deh, poate sunt refuzate acele tricouri și trebuie ceva făcut cu ele...

11 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Da, o idee mult mai bună. Adică, tricoul mie mi se pare că arată oribil, nu aș purta așa ceva și nici nu aș vrea să-l câștig vreodată.
Dar cum cărțile îs una din obsesiile mele... Chiar ar fi interesant să vedem ce cărți ar fi, poate că pe unii i-ar mai îndemna la citit sau măcar ăștia care citesc să descopere ceva nou. Chiar ar fi interesant, păcat că nu cred că se va lua în considerare propunerea și pusă în practică. Bine, la câte zeci ori sute de răspunsuri ar trebui date pentru o carte, oricare ar fi ea... personal, mai bine mi-o cumpăr singură.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa stii ca nemultumitorului i se ia darul, asa ca multumeste-te cu ceia ce primesti+ca pe tricou si cana este sigla site-ului ceia ce iti aminteste ca activitatea ta pe site nu e in zadar si e rasplatita.
O frumoasa zi sa ai si Craciun fericithappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

„nemulțumitului i se ia darul"
Păi dragă, atunci ar trebui sa ne mulțumim cu coeficientul de inteligență mai scăzut și să nu evoluăm deloc, nu? Să nu se mai îmbunătățească nimic pe site, să ne mulțumim cu ce primim? Oh nu nu nu.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunahappy
si atunci ce sa facem draga Jelli? sa incurajam cersetoria? ca fiecare sa isi doreasca mult mai mult? asta a fost gandirea si raspunsul meu, fiecare are libera alegere sa raspunda ceia ce gandeste..nu? daca adminii citesc intrebarea cu pricina si sunt de acord, eu nu am nimic impotriva...dar sa nu uitam totusi ca e un site de ajutor reciproc si nimeni nu stia nimic despre aceste mici atentii din partea site-ului..ca ne dorim si altceva, asa e alta mancare de peste.
Sarbatori fericite si un
SINCER LA MULTI ANI!

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Cum ziceam, să nu fie un preț prea mare. Și nu prea cred că e cerșetorie dacă acea persoană „muncește", chiar și virtual, pentru acel tricou.
Sunt de acord de scopul site-ului, dar, chiar dacă a avut un așa succes, el trebuie întreținut cumva.
Sărbători fericite și ție. big grin

mariana
| mariana a răspuns:

Asta seamana a provocare, sa vezi ce le mai trece unora prin minte.
Eu stiu ca activitatea desfasurata pe TPU este de intrajutorare si sigura sunt ca nimeni nu asteapta o recompensa materiala, ori eu sper sa fie asa.
Ne-ar cadea bine insa o apreciere corecta privind calitatea raspunsurilor pe care le dam pentru a stimula calitatea si nu cantitatea, care dupa mine nu aduce nimic in plus. Oricum ar fi, daca cineva te recompenseaza, nu trebuie sa conditionezi ce doresti pentru ca, asa schimbi caracterul site-ului si nu cred ca este cazul.
Sufleteste avem nevoie de sustinere pentru ca, asa putem sa ne dam seama ca, ceea ce am facut a avut rost.
Tuturor Sarbatori fericite, un an nou cu sanatate si multe impliniri si sa putem fi mai buni unii cu altii, pentru a putea schimba, in bine, lumea ce ne inconjoara.
LA MULTI ANI!

| TestPetrut a răspuns:

Asa au considerat eihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trafic a avut site-ul si fara mai noile premii materiale. Ideea este insa, ca daca tot s-a trecut la urmatorul nivel, oferirea de premii materiale (aparate foto, e-bock-uri, alea alea), mi se pare mai util in locul tricoului sa se ofere carti. Peste 50 de ani, tricoul nu-ti mai aminteste de site-ul asta. Ala se jerpeleste dupa citiva ani de purtat si-l arunci. O carte insa, daca pretuiesti literatura, o ai in biblioteca toata viata. Si in plus, cum site-ul e in mare parte populat de copii, care intr-un numar covirsitor habar n-au sa scrie corect (de asta s-a inventar robotelul ala care ar fi trebuit sa corecteze textele agramate), nu stiu romaneste si n-au cultura generala, ar fi si pentru ei un cistigwinking Nu in ultima instanta, nu este vorba cersetorie ci de o propunere, pentru ca asa cum spuneam, oricum se ofera premii materiale. Iar mie cartile mi se par mai utile decit hantzele happy

| NevastuicAaA a răspuns:

Daca te gandesti...Cat costa o carte si cat costa un tricou? In multe cazuri tricoul este mai ieftin.Si poate unora nu le face placere sa citeasca cartea aia. Poate o mai au...
TPU iti da premiu pentru ca esti un user care chiar ajuta. Daca iti da carte cadou, ai sa fi ocupat cu cartea nu cu TPU nu?
Si acel tricou o sa iti aduca aminte de TPU si peste 50 de ani(daca il pastrezi laughing ), in schimb cartea o sa fie doar o carte.

Răspuns utilizator avertizat
| Userses a răspuns:

Propunerea ta pleaca de la premisa ca vei sta tu zilnic sa postezi 300 si ceva de raspunsuri? In cazul asta CONTRA, my brother. Poate sa ofere si un porc de Craciun, ca tot n-am avut. Deci pentru 300 de raspunsuri pe un site mediocru mai bine imi iau gandul! Nu-mi permit sa stau non-stop pe TPU!

Ma indoiesc ca cine posteaza ceva de calitate pe site sta sa faca si cantitate. Mai ales cei trecuti de adolescenta, unde calitatea e mai probabila. Asa, cum e acum, nu rezolvam nimic, deci doar se incurajeaza cresterea traficului, indiferent de alte scuze de fundal.

Daca un copil va posta si 400 de raspunsuri intr-o zi si va primi ori o carte, ori un tricou, poate o acadea, mai mult ca sigur nu e un fan al cartilor daca are timp toata ziua numai de TPU. Cand sa mai si citesti? Eu cred totusi ca nu pentru un tricou e bataia asta, ci mai mult doar feeling-ul de a vedea cum e sa fii primul! Sau asa sper...chiar daca tot mi se pare ridicol.

Altfel, PRO, my brother. Insa eu n-as citi sau viziona/asculta ce mi se ofera/baga pe gat. Prefer sa consum ceea ce imi place mie sau cred ca mi-ar placea. Mai bine dau bani grei decat sa iau ceva gratuit(n-am dat bani, dar am contribuit altfel) si sa nu prezinte interes pentru mine.