| Codreanu_Anduta_1991 a întrebat:

Buna,TPU, am si eu o intrebare :
Cum castig titlul de "campionul zilei" si ma refer si la acea placuta de sub numele tau cu "Campionul zilei. "? Ieri am stat si am raspuns la intrebari toata ziua, am fost tot timpul pe primul loc, cu 141 de raspunsuri. Am stat ana la 12:00 ca sa fiu sigura ca s-a terminat ziua, iar intre mine si cel/cea de pe locul 2 erau 28 de raspunsuri. Cred ca am castigat, dar nu vad nimic diferit, nici un mesaj de la TPU, stiu ca nu mai exista aia cu tricourile, dar voiam pur si simplu sa castig macar intr-o zi titlul. Nu au fost raspunsuri absurde, toate aveau intre 2 si 25 de randuri, nu aveau chestii de genul "nu stiu " nu imi pasa ". etc. Ce pot sa fac?

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/zile/
Aici poti urmari cand se afiseaza rezultatele.
Ai rabdare, raspunsurile se verifica manul de catre admini si dureaza, vad ca sunt in urma cu afisarea campionilor.
Daca validarea raspunsurilor tale sunt de calitate, atunci vei fi campionul zilei de ieri.
O sa-ti apara la profil in dreptunghi cu sigla Campionul zilei.
Mai asteapta un pic.
Im caz contrar, poti trimite un mesaj adminilor prin functia Contact
O zi buna:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai RĂBDARE!

Răspunsurile date de useri sunt verificate "manual" ( "bucată cu bucată" ) - deci, durează ceva timp ( câteva zile )...
Avem DOAR 2 Admine şi, în mod evident, NU fac faţă volumului de muncă existent uneori sad
În zilele următoare ( în week-end NU se lucrează ) Adminele vor reuşi să posteze şi topul aferent zilei de ieri happy

Totuşi, uneori durează chiar şi 2-3 săptămâni pentru a valida topul din unele zile ( în care s-au dat foarte multe răspunsuri )...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

NU eşti declarat instant "campionul zilei in acea zi"!
Trebuie să ai RĂBDARE!

Campionul zilei trebuie să dea cele mai multe răspunsuri într-o singură zi; între orele 0, 00-24, 00 ( iar la ora 24, 00 să ai cele mai multe răspunsuri date, răspunsuri care să RESPECTE Regulamentul ).
NU contează dacă a răspuns primul sau ultimul la o întrebare; se ia în calcul doar un SINGUR răspuns la fiecare întrebare ( chiar dacă mai faci 10 comentarii la aceeaşi întrebare ),...

Poţi verifica pe ce loc eşti în top la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/

Dacă vei fi validat/ă ca şi câştigător/câştigătoare a topului aferent unei zile, atunci îţi va apărea la profil un "badge" special ( o "insignă" ) cu "Campionul zilei";)

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/blog/?p=4707

http://www.tpu.ro/blog/?p=3717

Vezi şi "Campionii pe zile" la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/zile/

Culoarea Badge-ului se modifică în funcţie de numărul de titluri ( de campion al zilei ) câştigate :)

"De astazi, campionii zilei au primit la profil si insigne speciale (badge-uri).
In continuare, ii veti putea vedea in comunitate, in functie de performantele lor cu trei ranguri: bronz, argint si aur.
Badge-ul de bronz este pentru cei care au castigat titlul o data, cel de argint pentru castigatorii de cinci ori ai titlului, iar cel de aur pentru utilizatorii care au avut cele mai multe raspunsuri utile de zece ori." - SURSA :
http://www.tpu.ro/blog/?p=3751

| Codreanu_Anduta_1991 explică (pentru bursuc001):

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| Codreanu_Anduta_1991 explică (pentru bursuc001):

La fel!

| bursuc001 a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Mulţumesc şi euwinking

| Fatamuntilor a răspuns:

Rabdare...
In cazul campionilor, validarea raspunsurilor, se face manual de catre administraturi.
Uneori dureza mai multe zile, poate chiar o saptama sau mai mult pana vei avea acea sigla.
Oricum daca raspunsurile tale nu inalca regulamentul, vei avea titlul.
Nu se face nimic de pe zi pe alta.

| intrlp a răspuns:

Zice dupa ce dai un raspuns ca ca titlul de campion al zilei este dat dupa ce admin-ul verifica toate commenturile.

| Codreanu_Anduta_1991 explică (pentru intrlp):

Am vazut acest mesaj.Dar, stii in cat timp le verifica. happy?

| intrlp a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Asta nu stiu ca nu am fost campion al zilei.Da-le mesaj astora cu experienta ca Coco sau Kenya.

| Codreanu_Anduta_1991 explică (pentru intrlp):

Ok, asa voi face, multumesc! happy

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

In 24 de ore.