| Kanpeki a întrebat:

Care e treaba cu titlul de "Campionul Zilei"?
Ieri am fost pe primul loc cu peste 100 de raspunsuri si inca n-am primit nici un badge deala...plus ca nu erau raspunsuri date la misto, erau serioase.
Trebuie oare raspunsurile, ca sa fie valide, sa depaseasca 10 randuri? Sau poate se iau in considerare doar raspunsurile din categoria "stiinta si filosofie", chiar nu inteleg...

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai rabdare... nu e cel mai rapid sistem, o sa primesti badge ul peste vreo cateva zile

| Kanpeki explică (pentru suntserios):

Oh ok. Imi pare rau dar asa sunt eu, mai nerabdator.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rabdare,rabdare.Dureaza o zi doua.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti declarat instant "campionul zilei în acea zi"!
Trebuie să ai RĂBDARE!

Răspunsurile date de useri sunt verificate "manual" ( "bucată cu bucată" ) - deci, durează ceva timp ( câteva zile )...
Avem DOAR 2 Admine şi, în mod evident, NU fac faţă volumului de muncă existent uneori sad
În zilele următoare ( în week-end NU se lucrează ) Adminele vor reuşi să posteze şi topul aferent zilei "X"...
Iar apoi vei primi acel Badge happy

Totuşi, uneori durează chiar şi 2-4 săptămâni pentru a valida topul din unele zile ( în care s-au dat foarte multe răspunsuri )...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Campionul zilei trebuie să dea cele mai multe răspunsuri într-o singură zi; între orele 0, 00-24, 00 ( iar la ora 24, 00 să ai cele mai multe răspunsuri date, răspunsuri care să RESPECTE Regulamentul ).
NU contează dacă a răspuns primul sau ultimul la o întrebare; se ia în calcul doar un SINGUR răspuns la fiecare întrebare ( chiar dacă mai faci 10 comentarii la aceeaşi întrebare ),...

Poţi verifica pe ce loc eşti în top la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/

Dacă vei fi validat/ă ca şi câştigător/câştigătoare a topului aferent unei zile, atunci îţi va apărea la profil un "badge" special ( o "insignă" ) cu "Campionul zilei";)

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/blog/?p=4707

http://www.tpu.ro/blog/?p=3717

Vezi şi "Campionii pe zile" la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/zile/

Culoarea Badge-ului se modifică în funcţie de numărul de titluri ( de campion al zilei ) câştigate :)

"De astazi, campionii zilei au primit la profil si insigne speciale (badge-uri).
In continuare, ii veti putea vedea in comunitate, in functie de performantele lor cu trei ranguri: bronz, argint si aur.
Badge-ul de bronz este pentru cei care au castigat titlul o data, cel de argint pentru castigatorii de cinci ori ai titlului, iar cel de aur pentru utilizatorii care au avut cele mai multe raspunsuri utile de zece ori." - SURSA :
http://www.tpu.ro/blog/?p=3751

| J0B0MAT a răspuns:

Trebuie sa ti se verifice raspunsurile si abia apoi o sa primesti titlul de 'campion al zilei'. Dureaza cateva zile.