| ThePoet a întrebat:

Care-i faza cu acel concurs pentru "tricoul de campion"? Adica daca eu dau 1000 de raspunsuri si am cele mai multe ma trezesc pac-pac cu un tricou? Sa zicem ca din 1000 de raspunsuri n-am primit nici o funda! Merit eu tricoul ala doar pentru ca am raspuns in prostie?
Mie, sincer, mi se pare o idee gresita care incurajeaza postarea de raspunsuri in cantitate, dar fara calitate si am vazut cazuri concrete de persoane care posteaza doar ca sa faca raspunsuri. Nu mi se pare normal sa raspunzi la fiecare intrebare doar ca sa iti faci cantitatea pentru un afurisit de tricou. Probabil se vroia ca acest concurs sa tina userii mai mult timp pe TPU, din pacate, dar cum zic, mi se pare ca face mai rau.
Voi ce parere aveti de chestia asta? Ati incercat sa participati?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu te obligă nimeni să participi, iar răspunsurile celor care ajung în top 3-7 oricum sunt verificate şi dacă lasă mult de dorit calitativ, sunt eliminate de pe site. Aşa că te agiţi degeaba.

| TPU.ro a răspuns:

Tricoul este o recompensa pentru cel care a postat cele mai multe raspunsuri utile intr-o zi. Utilizatorii care castiga nu raspund pentru tricou, ci pentru a-i ajuta pe cei care au postat intrebarile.
Noi verificam fiecare raspuns inainte de validarea topului, asa ca nu e vorba doar de cantitate fara calitate.

Alexandra - TPU

| Musique a răspuns:

Toate răspunsuri trebuie verificate, și sunt.
Dacă sunt bune, te faci cu un tricou, dacă nu, te-ai chinuit degeaba.
Baftă.

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, nu trebuie să răspunzi în prostie trebuie să ai un accect cât de cât bun, să scrii corect gramatical şi să dai răspunsuri folositoare şi cât mai explicite nu la nimereală, sper să câştigi şi tu un tricou şi aceast concurs este interesant şi face ca site-ul să aibă altă copertă.
O zi bună!

| ThePoet explică (pentru Brâncuşi):

Prietene, astea-s dume. Eu consider ca avand 100+ funde si o vechime de 2 ani demostreaza mai mult calitatea mea ca membru decat un tricou castigat prin chinuiala de a raspunde la o gramada de intrebari asa ca nu doresc sa particip si chiar daca mi-as dori, tot nu mi-ar permite timpul. Tot ce vreau e sa mai ajut din cand in cand cu ce pot pe cineva sau sa mai schimb o parere cu persoane interesante.

| Uratu140 a răspuns:

Sunt de acord cu tine, adica nu merita m-am chinuit la nu stiu cate raspunsuri raspunzi la ele,nu primesti nicio funda, dupa aia te trezesti ca nu mai sti sa raspunzi la alte intrebari pentru ca nu sti de ele, sunt perfect de acord cu tine dar maca iti da un puncaj amarat pentru fiecare intrebare, eu vreau tricoul ala casa castig si eu ceva pe bune in viata asta, si face ca userilor sa nu le pese despre cum raspund scriu si ei ceva acolo, uneori nu e in niciun fel folositor.Cat despre calitatea mea cred ca de acum 2 luni(de cand mi-am facut contul)am strans decat niste amarate de 15 funde.
Eu personal o fac uneori ca sa mai ajut oamenii.Asta a fost parerea meahappy