| Reek54 a întrebat:

Cate caractere poate avea o intrebare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, cel mult 4.3 miliarde caractere. Fara mistouri. Asta e maximul admis.
Uite si o dovada: http://www.electrictoolbox.com/maximum-length-mysql-text-field-types/
Insa nu stiu cat admite TPU-ul la o intrebare. Uzual se aleg campurile de tip TEXT(65535 caractere) pentru ca sunt suficiente pentru majoritatea site-urilor.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu cred că există o limită maximă (care poate fi atinsă).

Apache
| Apache a răspuns:

Nu este o limita....desi daca depasesti o anumita limita risti sa pice serverul.
Am incercat mai demult cu un raspuns si a picat site-ul 2 minute. *brofist*

| TPU.ro a răspuns:

Pe TPU.ro, o intrebare poate avea maxim 65.000 de caractere.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Ah, bun, o confirmare. Pai 65535 chiar e suficient pentru TPU(adica lungimea maxima a unui camp de tip TEXT in MySQL), avand in vedere ca majoritatea intrebarilor nu depasesc nici 500 caractere happy Asadar, o alegere optima.

| badboy18 a răspuns:

Cate vrei u. nu impune nimeni nimic