| alienkros a întrebat:

Am o intrebare: Care sunt 5 caractere bune pe dota 2 cu care pot juca. Va rog sa-mi rasp cat se poate de serios.

1 răspuns:
| WyvernLuffs a răspuns:

Nu exista "erou" "bun" in dota 2 avand in vedere ca este un joc de echipa. Ce trebuie tu sa inveti este cum te misti pe harta, cum farmezi, ce e acela rol al unui erou si ce rol este fiecare erou. E un joc de echipa. Unii sunt intr-adevar mai potriviti pentru metagame-ul actual dar daca te joci pentru prima data ( in special daca vii din league of legends ), nu te astepta sa-ti fie usor sau te rog, pentru binele unei comunitati, joaca pentru echipa, nu pentru fraguri.