| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa ajungi Expert TPU? Unii au 4300 funde si nu au expert si am vz pe cineva cu doar 340 si avea expert deci ce trebuie facut?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.TPU.ro/blog/?p=2388 , http://www.TPU.ro/blog/?p=601 , http://www.TPU.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine.

P.S. Apropo, în această perioadă se fac și propuneri pe blog http://www.TPU.ro/blog/?p=2388 .

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Nu fundele conteză pentru a deveni expert,ci calitatea răspunsurilor (cât de mult ai ajutat). Majoritatea răspunsurilor trebuie votate cu " folositor şi inteligent ". Deci, poţi ajunge " Expert TPU " şi cu 60, 80 sau 100 răspunsuri câştigătoare.Succes.

| mgtow a răspuns:

Sa dai raspunsuri bune si sa respecti regulamentul din TPU. Il gasesti la (intrebari frecvente).

| aliceinchains a răspuns:

Conteaza calitatea raspunsurilor, nu cantitatea.

| FucktheSystem a răspuns:

Să fi drăguț cu toată lumea, să nu te bagi în conflicte și cel mai important să dai răspunsuri inteligente/folsitoare.
Pe scurt e plictisitor și nu se merită...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ajungi expert TPU nu conteaza mult fundele sau rank-ul ci calitatea raspunsurilor.