| Holocause a întrebat:

Cine crede ca in 2012 vine sfarsitul lumii? Eu nu cred pentru. ca Dumnezeu a creat lumea si doar el poate sa o distruga!
Vad ca multa lume crede si nu stiu de ce, oricum maiasii aia care zic ca asa scrie nu stiu unde mi se pare ca sunt un pic cam nebuni(un pic mai mult)
Cine e de acord cu mine?

25 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
Si eu sunt de acord cu tine!

| AnneMarri a răspuns:

eu sunt de acord cu tinewinking oamenii (fără ocupaţie, logic) inventează tot felul de lucruri că nu mai ştiu ce face ca să primească bani, dar in Biblie scrie clar că numai Dumnezeu ştie când va veni sfârşitul lumii, şi acest lucru nu se poate prezice de toţi *puncte puncte*

| doroteea a răspuns:

Nici eu nu cred ca va fi sfarsitul lumii in 2012, doar Dumnezeu Tatal stie cand va fi. Daca suntem pacatosi si Dumnnezeu ne-a avertizat prin niste dezastre, cica vine sfarsitul lumii, s-au trezit toti sa prezica. Se trezesc unii care umbla cu inselatorii sa ne bage in cap ca va fi sfarsitul lumii peste un an. Eu zic sa ne vedem de viata noastra si sa ne pregatim sufletul pentru ce va urma...

| Broadband a răspuns:

Sfarsitul lumii? laughing
sa va spun ceva: v-ati uitat prea mult la filmul ala 2012

| Dreamer a răspuns:

Mayasii nu au fost nebuni deloc, la vremea lor au fost, poate, cei mai mari savanti de pe pamant...iar despre 2012 ei vb despre o perioada de schimbare, nicidecum sfarsitul lumii...ai inteles gresit!
21 Decembrie 2012, sfarsitul calendarului mayas coincide cu sfarsitul lumii? nici vorba, sfarsitul lumii nu poate surveni intr-o singura zi, imposibil, poate doar sfarsitul nostru in cel mai rau caz.
Viata a continuat dupa o coliziune cu un asteroid, dupa megaeruptii vulcanice, mega-tsunami sau chiar Era Glaciara.
PS: In concluzie, viata este precum un luptator care oricate lovituri ar lua, intotdeauna se ridica pana sa numeri tu la 10!

| Any_2336 a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine. Dumnezeu a creeat lumea si nimeni in afara de el nu va sti cand va fi sfarsitul. Acesti "specialisti" bat campii.

| QuietAngel a răspuns:

Ai dreptate! Dumnezeu e singurul care stie cand va veni sfarsitul lumii... Adu-ti aminte ca si in 2000 ziceau la fel si era mai rau atunci nu era ca acum.winking si tot nu a venit. Mai nou... Maiasii au zis ca au gresit si de fapt se termina calendarul lor, nu si lumea laughing
Acum... Dumnezeu stie ce o sa se intample. Doamne ajuta!

| Kanghu a răspuns:

O.O

Mayasii au disparut din cauze necunoscute prin secolul 16.

Cine zice, unde scrie? Despre ce vorbesti?

2012 a fost luat doar dupa faptul ca calendarul mayas se termina la acea data. dar mai exista si alte surse gen multe culturi si religii spun ca se va intampla ceva pe acea data.

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine laughing pana in anul 2012 au facut calendarul.laughing nu cred in asa cevaoh go on sfarsitul lumii vine atunci cand vrea D-zeu, nu cand zic aia.

| RbD a răspuns:

Sunt de acord cu tine.
Maiasii aia au facut calendarul pana in anul 2012. Si s-au oprit.
In 2000 era vorba ca vine sfarsitul lumii. Si a venit? NU!
Dar,daca cunosti Biblia, si ai citit-o macar odata, ceea ce se intampla acum in lume sunt semne Apocalipstice.
Cutremure,inundatii, foamete, nu se mai cunoaste primavara de iarna etc.
Astea le gasesti in Biblie in Apocalipsa.
Si nu cred ca vine sfarsitul lumii pentru ca Dumnezeu alege cand vrea sa ne ia pe toti.

| Alex a răspuns:

Noi, crestini, trebuie sa credem ca sfarsitul lumii va veni cand va fi Judecata de Apoi. Ai dreptate ca Dumnezeu poate sa distruga.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Judecata_de_Apoi
http://en.wikipedia.org/wiki/Last_Judgment

| DeeAndrEeA a răspuns:

De acord cu tine, si ai dreptate, dumnezeu a facut lume si numai el o poate distruge, oameni care se sperie si cred ca in 2012 este sfarsitul lumii nu stiu viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine. Dumnezeu v-a decide cand vom muri.

| stefyk97 a răspuns:

De Illuminati ai auzit?

| Maryanoo a răspuns:

Sunt de acord cu tine Portocalo happy

| Anya_1437 a răspuns:

Nimeni

| yuP a răspuns:

De acord cu tine. dar tot stau si ma gandesc cum e facut omul si tot organismul. Cum respiram si cum bate inima.chestii care imi fac rau mie...de la o raceala si un atac de panica am ajuns sa ma gandesc la duca.

| ioana_2416 a răspuns:

Cand vezi ca totul o ia razna[ criza, cutremure, moare lumea] atunci da va veni sfarsitul.

| Dyanna97 a răspuns:

Dupa parerea mea doar D-zeu stie cand o sa vina sfarsitul lumii. Daca analizam mai bine situatia intotdeana au existat voci care sa spuna ca vine sfarsitul. In 2000 se mai anunta un sfarsit si uite-ne acum!

| biuta99 a răspuns:

Eu! maiasii nu au de unde sa stie cand vine sfarsitul lumii! nici macar nu credeau in D-zeu! deci numai D-zeu stie!

| Inoffensive a răspuns:

Sunt de acord cu tine soro! Oamenii aia au baut prea multa cofeina la vremea lorlaughing

| Anaanutza a răspuns:

Nu cred pentru ca mereu televiziunea infloresc lucrurile mi se pare unpic mai fricos ca un om sa ii fie frica de asa ceva

| Anaanutza a răspuns:

Televiziunea infloreste mereu si ai dreptate.

| Avoine a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine...
Nu cred in asa ceva!

| vikusia9 a răspuns:

Eu la fel nu cred in asta, deoarece doar Dumneazeu poate lua ceea ce a facut.Chiar si in 2000 s-a spus ca e sfirsitul lumii, dar nu a fost!