| Adryana98 a întrebat:

Cum imi pot schimba numele de utilizator pe TPU? funda pentru cine raspunde primul si corect.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Foarte simplu.Intri pe profilul tau dai pe ''Editare Profil''. Acolo scrie editeaza profilul.Scrii la''Nume public'' noul nume de utilizator. Apoi dai click pe;; Salveaza Profil'' si in cateva minute iti va aparea noul nume de utilizator.Succes!winking

| CautNume a răspuns:

Intri la "Editare profil": (chenarul portocaliu din stanga) si dai la "Nume public (username)" si scrii ce nume vrei sa apara pe site.Succes!
Mai multe despre TPU http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| positivity a răspuns:

Http://www.tpu.ro/site-users/edit/
Şi scrii la "Nume public (username) (*)" numele pe care-l vrei şi dai "Salvează profilul".

Răspuns utilizator avertizat
| izabela1234 a răspuns:

Dai la editare profil si iti apare acolo

| MrFlavyus a răspuns:

Undeva in stanga ai o casuta unde scrie Logat ca Adryana28 dai pe patratzelul ala si o sa-ti apara o lista, dai la editare profil si ai rezolvat!