| Alexutzu_Alexutzu_1998 a întrebat:

Cum se da funda? Plz care ma invata dupa dau funa!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita.
O zi frumoasa sa aihappy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În dreptul fiecărui răspuns este o fundă gri, dai clic pe ea, apoi pe ok și devine portocalie.
Are o valoare de 100 de puncte, este semnul tău de mulțumire față de utilizatorul care a dat cel mai bun răspuns.
Se premiază un singur răspuns/întrebare.
Succes!
Pa, pa.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a da funda trebuie sa dai click pe funda gri din dreptul raspunsului ales castigator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E in dreapta ecranului la o intrebare de a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
mai multe aici:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

| david1234567890 a răspuns:

Bună
Uite lângă răspunsul meu vei vedea o fundă gri dai click și va fi portocalie apoi te va întreba " Sigur vrei să declari acest răspuns câștigător dai click "da„ sau "nu„ dacă dai click " da „ se va încărca încă o dată și apoi va fi câștigător. Peste maxim. 1 minut TPU va trimite um mesaj user-ului cu răspunsul câștigător și va apărea pe profil răsplătit de TPU cu 100 puncte. Odată ce ai dat fundița nu mai poți să dai alta, dar poți să dai altui user dădînd un mesaj la cei de la TPU. Baftă dragă Alexutzu_Alexutzu_1998!

| c0ton a răspuns:

Salutare big grin
Deci funda este un fel de multumesc ce valoraza 100 de puncte (punctele te ajuta sa compensezi in rank)
Ca sa dai funda te duci la raspunsul considerat de tine cel mai bun si util cu putinta in dreapta raspunsului iti arata 'Declara raspuns castigator si gata"
Funda? big grin

| c0ton a răspuns (pentru c0ton):

Am uitat sa dai click pe Declara castigator

| Alexutzu_Alexutzu_1998 explică:

Ms pentru raspunsuri