| roberta7087 a întrebat:

Daca sterg o intrebare se sterg si raspunsurile care le-am primit la ea?
Fundaaa happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Răspunsurile date de alţi useri rămân acolo - doar că, NU se ştie cine a postat întrebarea respectivă :D

Poţi şterge MAXIM 10 postări pe zi ( dacă sunt ale tale )!

Pentru a şterge o întrebare/răspuns, intri în secţiunea "Intrebarile mele"/"Raspunsurile mele" din grila portocalie/stânga, acolo, la fiecare întrebare ai opţiunea "Şterge", dai click pe ea, apoi vei primi un link ( pentru confirmare ) pe adresa de mail cu care ţi-ai făcut contul, dai click pe acel link şi abia apoi se va şterge întrebarea!

"06. Cum sterg o intrebare sau un raspuns?
Poti face acest lucru din contul tau de utilizator, din sectiunea "Intrebarile mele" sau "Raspunsurile mele". In fiecare zi poti sterge maxim 10 postari. Aceste limitari reprezinta masuri de securitate impotriva stergerilor accidentale sau accesului altor persoane in cont. Vei primi un e-mail pentru confirmarea stergerii, iar tot ce va trebui sa mai faci este dai click pe al doilea link transmis. Daca stergi o intrebare care a primit raspunsuri, aceasta va aparea pe site ca fiind postata de un Anonim si nu va mai fi alocata contului tau." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#06

Mail-ul pentru confirmare nu apare "instant"; uneori îl primeşti după câteva ore :(

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai primit raspunsuri acestea nu se sterg, de asemenea nici intrebarea nu se sterge, daca a respectat regulile TPU, va aparea postata ca anonima.
Doar daca intrebarea nu respecta regulile poate fi stearsa de administratorul TPU si atunci se sterg si raspunsurile.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intrebarea ta va fi anonima si raspunsurile ramam.
O zi buna happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e intrebarea ta, ea ramane ca anonima. nu va apartine contului tau.Rapunsurile raman, si poate sa primeasca raspunsuri si dupa ce ai sters-o!
Doar admin iti poate sterge intrebarea de tot!