| CristiB93 a întrebat:

De ce mi-a fost refuzata o intrebare pe care am postat-o?

24 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Poate intrebarea ta ai pus-o la o categorie neadecacta.
poate incalca regulamentul si a fost stearsa
poate a fost raportanta si apoi stearsa

| alexs99 a răspuns:

Intrebarea pe care ai postat-o a fost refuzata pentru ca ea incalca regulamentul site-ului.

| michelia a răspuns:

Intrebarea de fapt nu era intrebare, din ce am citit in raspunsul tau.
Si eu am gasit ieri un link care mi-a placut despre un blog de cinema ( asta era tot cuprinsul " intrebarii" ) si azi a disparut. Tot pentru ca nu fusese formulata o intrebare anume.
Sigur ca sint si intrebari mai stupide, dar sint intrebari.
Sint convinsa ca o poti reformula incit sa si gasesti amatori sa poarte discutii cu tine; de fapt asta vrei, nu?

| CristiB93 explică (pentru michelia):

Da asa e, ai dreptate mi-am dat seama ce greseala am facut, nu am pus sub forma de intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca aia eu senzatia ca suntem mafioti sau ceva laughing Poate contine un link "dubios",nu respecta drepturile de autor, are in ea numele unei companii sau a unei marci, un titlu sau un numar de telefon, poti sa gasesti mai multe daca vrei sa se reanalizeze intrebarea, si au acolo niste casute, sper ca te-am ajutat big grin

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Heii buna! Sunt baiat si as vrea sa cunosc persoane noi. Fata sau baiat daca este careva din voi pe aici care are chef sa vorbeasca chestii interesante, sa ne cunoastem si sa discutam despre orice, lasati id vostru aici sau la privat. Ce crezi ca ar fi in neregula cu aceasta intrebare?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru CristiB93):

Raspund; d aca ai pus=o la,, dragoste si sex '' atunci categoria nu e buna.
Dar pentru asemenea discutii poti intra aici http://www.tpu.ro/shoutbox.html

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

TPU nu este un site pentru anunţuri matrimoniale sau de orice alt fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Probabil a fost raportata de catre utilizatori. Uite ce spun ei (In regulamentul TPU) : Am postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Daca intrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a aparut inca, nu-ti face griji, aceasta va figura pe site in cateva momente, adica atunci cand pagina va fi reactualizata. Intrebarile postate de utilizatorii noi vor fi initial vizibile numai autorilor lor si utilizatorilor logati. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati, fara a fi raportate. Daca intrebarea cumuleaza minimum doua raportari, ea va fi respinsa de pe site si va ajunge in atentia administratorului site-ului.

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Da probabil m-au raportat cei care ma cunosc si cu care am avut cateva infruntari pe la categoria religie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Se mai intamplawinking

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

La categoria aia daca nu esti ateu atunci esti vazut rau. Ateii sar pe tine ca lupii pe oi. Eu i-am infruntat si cu siguranta ma urasc unii din ei printre care banuiesc ca si NOname daca o cunosti.

| CristiB93 explică (pentru NOname):

Mi-ai raportat tu intrebarea?

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

Întrebarea - nu.
Anunţul matrimonial - da.

Respectă regulamentul şi nu mai fi paranoic.
Iar când îţi mai dispare ceva, caută mai întâi problema la tine (în 99% din cazuri e acolo).

| CristiB93 explică (pentru NOname):

Deci din cauza ta mi-a fost refuzata intrebarea. Spune-mi ai ceva cu mine? Nu ma suporti? Te crezi o persoana foarte desteapta, dar in schimb te lasi condusa de ura, ma urasti ca eu am pareri diferite si nu sunt ateu si astfel te razbuni pe mine, imi raportezi intrebarile. Nu cred ca am spus in intrebare ca imi caut sotie sau amanta, doar persoane cu care sa vorbesc, daca erai o persoana buna si de treaba, intelegeai.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru CristiB93):

Ce atata tam -tam pentru o intrebare? Si eu raport postari care incalca regulamentul!

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

"Deci din cauza ta mi-a fost refuzata intrebarea."
- Nu, din cauza ta.

"Spune-mi ai ceva cu mine? Nu ma suporti? Te crezi o persoana foarte desteapta, dar in schimb te lasi condusa de ura, ma urasti ca eu am pareri diferite si nu sunt ateu si astfel te razbuni pe mine...bla, bla."
- Eşti greu de cap? Tocmai ţi-am explicat de trei ori că problema e în "întrebarea" ta, iar cu tine nu am şi nu am de ce să am ceva personal. Eşti doar paranoic.

"Nu cred ca am spus in intrebare ca imi caut sotie sau amanta, doar persoane cu care sa vorbesc, daca erai o persoana buna si de treaba, intelegeai."
- Există acelaşi regulament pentru toţi, chryystyyann, care interzice postarea de non-întrebări şi ne obligă să formulăm postările în aşa fel ca ele să fie nişte întrebări, nu monologuri sau anunţuri matrimonial-publicitare cu cerşeala de ID-uri.

| CristiB93 explică (pentru NOname):

Dar totusi ce iti pasa tie de regulament, e cumva siteul tau? Trebuia sa lasi administratorii sa se ocupe de asta.

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

Sunt şi moderator (ca noi toţi de altfel).
Iar dacă nu ar fi păsat nimănui de regulament în afară de administratori, ştii în ce cocină navigai acum (plină de teme şi cerşeală de like-uri)?

Că mai eşti înjurat de câte un nesimţit certat cu regulamentul, drept răsplata, e o nimica toată.

| CristiB93 explică (pentru NOname):

Ok atunci imi recomanzi o reformulare a intrebarii mele care sa fie acceptata pe site?

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

Formuleaz-o în aşa fel ca să fie o întrebare şi să nu sune a anunţ matrimonial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil respectiva intrebare a incalcat regulamentul site-ului.
Pai asta consideri tu o intrebare serioasa?
Acum am vazut ce intrebare ai pus.
TPU este un site serios, nu de matrimoniale.Tu nu ai citit regulamentul sa vezi ce fel de intrebari poti posta.
Te pup!

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut intrebari de o suta de ori mai la misto si in bataie de joc postate aici pe site. Intrebarea mea este de o suta de ori mai serioasa decat acelea si totusi acelea au fost acceptate. Singura explicatie e aceea ca am fost raportat de cei care ma urasc.

| CMaria21 a răspuns:

Incalcate anumite reguli!