| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa te comporti la orice categorie ca la Trivia/Amuzante?
Mi se pare o lipsa de bun simt fata de ceilalti care iti citesc postarile.Nu toti au chef de glume, sunt frustrati, au avut o zi proasta sau nu te suporta din alte motive.
Unii chiar au nevoie de informatii si e chiar foarte frustrant ca dupa 30 de randuri de citit sa vezi ca raspunsul se termina intr-o aberatie.
Ce masuri credeti ca ar trebui luate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca ma iubesti. Funda?

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ştiu că mă urăşti. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

rolling eyes iar cresc vanzarile la produse de rontait in fata monitoarelor.
Stiu ce zici.Pe tine te iubeam si de asta te-am bagat la ignore o perioada.Eram gelos, ma tavaleam ca un elefant cand vedeam ca nu-mi scrii, deloc.Am zis ca cel mai bine ar fi sa te scot din ochii mei.Dar tu tot ma vedeai si simteam/gandeam ca oftai acolo ori de dorul meu, ori ramaneai fara chipsuri.Era ceva...nu stiu.
Hai ca nu mai scriu aici, e prea intim/personal, ne mutam in privat.Inchide-ti pisica sa comunicam prin porumbei mesageri.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Raportezi si cu asta basta.
Trimiti link-ul respectiv celor din administratie.
Dar cu siguranta raspunsul nu va fi pe masura asteptarilor tale.
Incearca-ti norocul.
O zi bunahappy

| Dmonik a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te comporti asa cum simti, indiferent de sectiune...

Masuri? Propun un plan de masuri, propun un plan de actiune, care sa cuprinda o analiza SWOT, sa reformam atitudini, comportamente, mod de gandire, de abordare a problemelor aparute!
Sa cautam punctele slabe, oportunitatile, amenintarile...sa lucram aici nu haotic, ci in mod organizat...

Ei...ce parere ai? Buna ideea?

| anonim_4396 explică (pentru Dmonik):

Wow, as cere stergerea contului daca ar fi asa si tu stii ca eu nu prea le am cu asa cevahee hee.Ce zici tu acolo s-ar incadra in fisa postului al vreunui admin.Da nici lor sa nu le dai idei ca in ultima perioada au fost cam lazy.Nu stiu ce m-a apucat sa fac un autodenunt.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Aici,toţi sunt anonimi.Motiv pentru care îşi permit să vorbească.Din spatele monitorului, oricine pare îndreptăţit.

| Fatamuntilor a răspuns:

Intri la http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/,bifezi ignore la categoria respectiva si ai scapat!
Sau poti raporta ce consideri ca e nepotrivit.

| Jipa95 a răspuns:

Daca nu toti au chef de glume si poate ca esti frustrat cine te pune sa intri la T/A?
Du-te nenica si culca-te, asculta un salam, fa altceva laughing

| Doub a răspuns:

"E normal sa te comporti la orice categorie ca la Trivia/Amuzante?"- Da, e foarte normal.

| Kaℓi a răspuns:

Eu nu pot sa raspund la intrebarea asta pentru ca, revizuindu-mi raspunsurile, as putea constata ca fac parte din target. Adica dintre aia carora le bati obrazul.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Ai facut-o oricum.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.
Intrebarea e "Ce masuri credeti ca ar trebui luate?"
Si n-am raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Din neatentie am scris "user" in loc de "admin" in fraza ce incepe cu "Ce rost..." Scuze

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Te-ai afisat oricum pe pagina. Iar eu, unul, chiar m-am si recunoscut ca unul dintre cei care confunda T/A cu alte categorii in mod deliberat. Dar, stai asa! Oricum omul tot si-o pune cu voi laughing E si primul care regreta o asemenea situatie, of, of, of. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate. Scuze. Asa este. „Totul despre TPU" este o categorie pe la care posteaza numai cei care nu stiu pe la ce alta categorie sa posteze. Chiar asa este, avand in vedere cate postari se incadreaza zilnic la aceasta categorie si cate nu. De ce sa neg realitatea mai crunta?

« http://goo.gl/lbe9ke »

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi voi exersa chineza in alta parte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti un exemplu pur. laughing Uneori si eu cand am momente sau oportunitati.

Lasa, stii ce mi se pare absurd? Sa se ia astia de la TPU de tine, sa-ti bage avertismente, ca le strici grajdul, pardon, site-ul, cu raspunsurile alea cica irelevante sau neinteligibile.

Continuam, mergem inainte. Nu ne obliga nimeni cum sa ne comportam atat timp cat ne pastram un dram de bun simt si nu facem circ aiurea sau incalcam acel sfant pseudo-regulament.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce nasol e ca nu pot sa-ti dau funda la cata dreptate ai.Nu de alta, dar aplic alta metoda a bunului simt in ceea ce priveste premierea provenita din orgoliu si narcisism.
In plus, trebuie sa apara vreunul pe care il urasc sau imi e antipatic si sa-i dau o funda ironica.Un fel de "foloseste-te de ea! be happy!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai uitat la ce categorie ai postat, de-ti pui o astfel de problema? Apropo, ce intelegi tu prin:" Totul despre TPU"?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca ai postat pentru funda precum Noname, dar nici tu n-o meriti.
Totul despre TPU este o categorie creata pentru a preveni problemele si nemultumirile userilor in ceea ce priveste functionalitatea si desfasurarea activitatilor pe site.Aici poti veni cu sugestii, dezvaluiri(vad ca se poarta).
Poate ai vrut sa ma intrebi cum vad eu categoria dupa botezul primit de admini.E cu totul altceva.
Hai, fa-te util si spune-mi, tu ce intelegi prin Totul despre TPU?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De toate pentru toti, atunci cand nu esti convins ca iti poti incadra intrebarea la una din categoriile afisate. Referitor la funda, te inseli.Nu am astfel de dorinte, ca dovada ca in cei cativa ani de prezenta nu am colectat decat 5, si astea din greseala celor care mi le-au dat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Habar n-ai. Categoria n-are nicio treaba cu „de toate pentru toți".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

OK! Daca tu ai habar, lumineaza-ma, Daca taci, inseamna ca!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Este o categorie la care se dau lamuriri legate de ce se mai gaseste sau nu la Intrebari frecvente(regulament). Totodata se discuta cam orice tine de functionalitatea site-ului sau comunitate.

http://www.tpu.ro/blog/?p=1747
http://www.tpu.ro/blog/?p=1805

Sper sa te lamuresti si sa nu revii cu contraziceri inutile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te contrazic, numai asa de dragul tau, insa ce spui tu nu prea se incadreaza intr-o judecata logica.Pentru lamuriri de genul celor enumerate de tine sunt rubricile "Contact",eventual si "TPU Wiki",in care dialogul are loc numai intre user si admin. In rubrica "Totul despre TPU",facand parte din CATEGORII,discutiile se poarta intre noi, fara interventia TPU. Ce rost ar avea sa discutam intre noi despre regulament, fara a angrena si userul? Ar fi perdere de timp. La fel si probleme legate de functionarea site-ului si comunitate. Extrapoland, este ca si cum am discuta despre Constitutie, fara ca sa sensibilizam si Parlamentul.