| anonim_4396 a întrebat:

Fiți sinceri, de ce v-ați făcut cont pe TPU?
Ce v-a atras interesul spre acest site?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

In primul rand de curiozitate dar și pentru gama larga de subiecte care se discuta aici.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar tu de ce pui această întrebare? Fii sinceră.

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca imi place sa socializez cu oamenii, ma atrag toate forumurile, nu ceva special la acest site.

| Hammurabi a răspuns:

Sincer? De plictiseală.
Petrec o grămadă de timp în birou la hotel si se mai întâmplă să nu am nimic de făcut.
Iar TPU e destul de interesant și relaxant. Sau mai bine spus era acum 5 ani. Acum s-a cam umplut de trolli și de copii.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Mai bine te-ai apuca de un joc tongue Daca vrei iti dau eu unul dragut in care poti sa cunosti foarte multi oameni misto

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Da, vreau. happy

| Emma30555 a răspuns:

Mi a plăcut ideea, la început chiar ma gândeam că pot să ajut, apoi intrebarile se tot repetau si a devenit mai plictisitor dar totusi imi place sa mai intru sa vad ce se discuta, ce se răspunde

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca voiam sa discut probleme si idei, dar mi s-a dovedit de ce nu am cu cine discuta.

| mi25 a răspuns:

Nu spun, ca te-as jigni daca ti-as spune.

| SharpEagle a răspuns:

Invat mai multe incercand sa dau raspunsuri pertinente altora.
Ca reusesc sau nu (sa invat sau sa dau raspunsuri chiar asa de pertinente), asta e a doua parte a discutiei... laughing
Oricum, nu-mi place sa dau un raspuns neinformat sau pe genunchi. Poate nu-mi iese mereu cum as vrea, dar ma perfectionez.
PS: deci, o motivatie care tine atat de egoism, cat si de altruism. Chiar ma bucur cand cineva e vadit multumit si-mi spune ca s-a simtit ajutat de raspunsul meu. Oameni suntem, nu?winking

In alta ordine, e ca si cum ai avea o minte iscoditoare care face cat alte sute de minti care-si pun intrebari. Unele dintre ele devin interesante chiar si pentru cel care raspunde, de genul "mai, sa fie! nici nu mi-am pus problema...ia, sa vedem".

| Lucian4 a răspuns:

Sa se gandeasca fiecare la prima intrebare si primul raspuns pus/a de la profilul lui, de acolo pleaca raspunsul la intrebarea ta