NOname
| NOname a întrebat:

O rugăminte pentru cei care mută întrebările din categoria "Totul despre TPU" la "Recomandate" (în special pentru experţi). Vă rog, să nu o mai faceţi. Administratorii şi-au exprimat clar dorinţa ca la "Recomandate" să nu apară întrebările din această categorie (mai ales că răspunsurile la majoritatea dintre ele se află în regulament). Posibil că unii dintre voi nu aţi ştiut. Acum aţi aflat. Asta era ideea.
Şi ca să fie şi întrebare, cât de des completaţi formularul după răspuns? Ştiaţi că oferirea de 4 sau 5 stele la ultima întrebare din chestionar îi dă şanse foarte mari întrebării să ajungă la "Recomandate"?
Ar fi de preferat să oferiţi acest punctaj doar întrebărilor bune, interesante sau urgente - care necesită un ajutor - şi scrise cât de cât corect din punct de vedere gramatical, întrebărilor care pot fi reprezentative pentru site şi care v-au impresionat (plăcut) în mod deosebit.
Mulţumesc şi un an nou bun tuturor!

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu unul completez chestionarul acela doar pentru intrebarile de la sanatate care intr-adevar ar merita cat mai multe opinii, in special de la persoane care se pricep in domeniu.
Si ocazional unele intrebari de la stiinta si filosofie care cat de cat au un gram de neuron in spate.
De restul nu ma intereseaza...

Apache
| Apache a răspuns:

Ah, si o parere perere personala.

Nu ar fi mai bine ca intrebarile ce sunt postate la religie sa nu mai apara la intrebarile populare?
Pe langa faptul ca 90 % din ele au un nivel de cretinism in ele care greu poate fi exprimat in cuvinte, fie ca vorbim de crestini sau atei..mai si primesc cate 100 de raspunsuri, care majoritatea sunt certuri contradictorii.
La fel si la t/a.

| NOname explică (pentru Apache):

Da, ar fi o idee, Apache. Dar trebuie discutat cu administratorii.

| Apache a răspuns (pentru NOname):

Incearca tu
Cat de cat pe tine te mai ascultau

| NOname explică (pentru Apache):

Am deschis de vreo două ori subiectul, dar fără rezultat. Probabil administratorii merg pe ideea că "Populare" trebuie totuşi să reflecte realitatea, indiferent de calitatea sau tema întrebărilor.
Iar "Recomandate" e un fel de "Populare" trecute prin sita calităţii (sau cel puţin aşa ar trebui).

| IMC90 a răspuns:

Nu completez chestionarul niciodata. Oricum, parerea mea nu conteaza...

| drogh a răspuns:

Mulțumesc NOname că mi-ai luminat ziua cu ceva nou. Sincer, nu știam că oferirea de 4 sau 5 stele la ultima întrebare din chestionar îi dă şanse să ajungă la "Recomandate". Bună sesizare! Și încă ceva...corect ceea ce ai afirmat la început. Multe din întrebările postate la categoria,, Totul despre TPU'' își au răspunsul la regulament.

Un an nou bun/fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragă, eu nu completez niciodată chestionarul. Nu are rost, oricum nu îmi plac prea mult schimbările noi. Nici note la întrebări nu prea dau. Nu mă interesează. Dar nu știam de faza cu steluțele. Și totuși nu mi-e clar pe ce criterii ajung la recomandate.

| CryChristiAN a răspuns:

Iti multumesc si eu NOName pentru aceasta veste big grin.
Sincer, nici nu am stiut, dar o sa-ti urmez cu siguranta sfatul.

| Userses a răspuns:

Da, dar cate voturi sunt necesare pentru a deveni intrebarea recomandata? Conteaza mai mult evaluarea facuta de un User al Anului sau Expert decat un user Senior obisnuit? Eu ma gandesc ca se face automat treaba asta. Asa ca la cate intrebari am votat eu cu nota 5 si nu s-a schimbat nimic, iar la categoria asta mai vezi o intrebare recomandata(din categoria acelora detestate de mine) ce-si gaseste raspunsul in regulament. Ghici ce! Le vad si le notez cu 1 steluta! Nu se intampla nimic! De cele mai multe ori renunt de la a vota!

| NOname explică (pentru Userses):

Nu ştiu exact de câte voturi este nevoie, dar da, probabil voturile experţilor au o greutate mai mare.

| Userses a răspuns (pentru NOname):

Atunci dati-mi un titlu de Expert, va rog! Pe ritmul http://www.youtube.com/watch?v=YMCtr2Tb47k

| NOname explică (pentru Userses):

Hai că eşti simpatic. M-ai făcut să râd.
(Tare deghizarea.)
De-ar exista şi-o casă de bilete...

| HεεЌεЯε a răspuns:

N-am stiut asta..Iti multumesc NOname.

| Izukie00 a răspuns:

Buna. Nu stiam, dar eu de fiecare data completez acel formular. Intr-adevar, am observat ca multe intrebari sunt puse la categoria "Recomandate", dar eu cand completez formularul dau 4 sau 5 stle doar intrebarilor care chiar merita. Mersi mult pentru informatii!