| mixaellah a întrebat:

Salu, cine are ceva experienta pe TPU spuneti-mi va rog ca' sunt cam noua, ce sunt punctele, adica ce semnifica ele, la mine scrie ca am:322 puncte (592 in ultimele 7 zile). Spunet-mi ca nu inteleg(Funda).

Răspuns Câştigător
| MadaTeIntreaba a răspuns:

Pai si din intrebarile tale, din raspunsuri la intrebari. Din orice faci pe TPU.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Punctele sunt doar reflexia activităţii tale pe site şi determină poziţia ta din clasament http://www.TPU.ro/useri.
Numai bine.

| Eღilia62 a răspuns:

Punctele te ajuta sa ai un rank cat mai bun, unde rank-ul 1 e primul.
Citez din intrebari frecvente : " pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte."

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Pai ele te ajuta sa cobori din ce in ce mai mult in rank (asta fiind foarte bine)

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Eu am 6.297 de puncte

| mixaellah explică (pentru MadaTeIntreaba):

OMG. bravo happy
Dar de unde le obtin?
Le obtin daca raspund la intrebari sau cum?

| MadaTeIntreaba a răspuns (pentru mixaellah):

Pai si din intrebarile tale, din raspunsuri la intrebari. Din orice faci pe TPU.

| ARSENÁL a răspuns:

Oare la scoala de ce primesti calificative? - si aici e cam acelasi lucru.

| Sp33dyt a răspuns:

Cum ai 322 puncte din care 592 in ultimele 7 zile? happy
asta nu o inteleg nici eu

| TestPetrut a răspuns:

Ai multe puncte