| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta poveste poate contine scene de violenta psihica, fizica sau verbala.
+45
Aici pot spune ca incepe sau se sfarseste totul. Cuprinsa de intuneric, lumea se zbatea sa supravietuiasca la granita dintre viata si moarte. Victimele intunericului planuiau distrugerea pamantului. In timp ce fortele binelui, Sweety, Mineru, Croampa, Dantellion, Mad, Killy, Imperatrix, Doub si Ralu incercau sa gaseasca antidotul pentru a-i readuce la normal pe cei infectati cu magia neagra, adica pe Depress, Dogu, Airan, Endo, Sleep, Jony, Killerici, Zombisor, Zombalau si Daisuki. Acestia fusesera victimele Copacului ce producea un fel de venin al intunericului ( Copacelu' 13). Cei 9 malefici se aflau pe nava DMR, unde faceau planul de eliminare al pamantului...sau poate nu? Adica, Endo se juca pe telefon in timp ce mai arunca o privire la volanul navei, Zombisor si Dogu se certau pe ultima felie de pizza, Depress si Jony se certau pe o doza de colla, Daisuki si Killerici se certau, ca na, el zicea ca e mai puternic, ea invers, si Sleep tipa la toti sa taca pentru ca nu-l auzea pe Salam in duetul sau cu Bieber, si Zombalau tipa la el sa inchida muzica pentru ca suna ca naiba, iar Airan tipa la Endo sa se uite pe unde conduce nava aia. Totul era intr-o armonie totale, pana cand primesc ordine sa termine cu maimutareala si sa puna osul la treaba. Asa ca aterizeaza pe pamant si activeaza niste bombe implantate in fiecare cutie postala din TPUtenia. Oamenii se sperie de explozii, pana cand, undeva in departare se ivesc eroii ce puteau sa ofere un gram de speranta. Pusi fata in fata, timpul parca se oprise. Cei rai nu-i recunosteau pe cei buni, in timp ce eroii se gandeau cum sa faca sa nu-i ucida, dar problema era ca ceilalti ii puteau ucide pe ei. Lupta incepuse. In timp ce raufacatorii aveau acces doar la puterile intunericului, eroii beneficiau de elemente ale naturii. Sweety putea controla apa, Croampa, plantele, Killy avea control asupra aerului, Dantellion asupra focului, Ralu putea controla lumina, Mad putea controla pamantul, Doub era stapana animalelor iar Mineru asupra ghetii. In timp ce lupta devenise cat mai stransa, o varietate de culori invadau cerul intunecat. Pareau singurele lumini ce mai puteau reda speranta lumii. Antidotul consta in combinarea puterilor celor buni, si fara sa vrea, lui Sweety si Mad li se atinsesera mainile ( stati mai...de data asta nu ma refer la..hehe big grin ) iar puterile combinate provocasera un camp magnetic. Toti s-au luat de maini, si au creat o forta inimaginabila. Fortele raului au ripostat, dar lumina devenise din ce in ce mai puternica. Parea capatul de drum al lor, oare puteau fi ucisi?
Erau intr-o camera a unui spital. Maleficii fusesera purificati. Nu-si aminteau mare lucru. O durere profunda le cuprinsese tot corpul. Atunci intra pe usa Doub, Sweet, Mad si Dante. Le explica intamplarile si pornesc toti spre Copacel cu niste cutii de benzina si chibrituri. Acolo se aflau si restul eroilor. Arunca benzina peste radacini si dau foc. Apio se iau toti de maini si spun " Fara resentimente" si pleaca spre lumea scapata de intuneric.
Ba, Copacel, mori de ciuda ca mie mi se posteaza povestea si tie nu haha laughing tongue

60 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

*tenerifee*

| KillMePlease a răspuns:

Dar eu nu vreau să fiu de partea binelui... sad
*ia uite la asta, iar face fiţe laughing *

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Dupa ce ca...asa, si tu comentezi? Te iei de mana cu Mad, Croampa si Sleep ca nici alora nu le conveneau culorile. Ia uite-i ma. laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

,,da' di ci dai în minie, credeam că suntiem preteni"
sad

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Binele contra raului muahahaha. eram inconstienta cand am dat in tine.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că MadPotato-i supărat...
Nu trebuie să-l pui cu Sweety, ci cu... ştie el cu cine. rolling on the floor)

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Haha

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

De ce râzi, păcătosule?
Stai că acuma vine DaniiB şi-ţi face-o predică de numa' să râzi n-o să vrei. laughing

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu radsad

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

Normal
La cât îi de fioros DaniiB ăla.

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Cheamal pe DaniiB sa o invete niste lectii de viata pe Daisuki

Daisuki s-a "jucat" cu numele meu a zis "MadGirl" auzi si tu sad

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

Duap
Daisuki rea! Daisuki obraznică!
Doar DaniiB o mai poate aduce pe calea cea dreaptă, Flori.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Hai ma ca suna frumos.

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Ce Flori?

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

Te faci că nu ştii, nope?

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Brain hurts sad

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Cine-i Dani?

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

smug
secret

| LePotato a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))

Pot controla pamantul, poate arunc cu noroi in voi

Btw, voiam sa fiu de partea raului...sad..si doar atat de aia rai, niste slabi.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Pai as fi vrut sa te pun de partea raului, dar tu nu te-ai luat de mine sau de febletile mele si nu mi-ai spus ce mi-au spus restul maleficilor. Deci tu esti pe lista celor buni la mine. Si acum nu ma refeream la fete, pe ele le-am pus la cei rai ca-s malefice O.O
ce...imi era cam lene sa spun multe, asa ca am grabit si eu pasul, de aia aia buni sunt mai puternici.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

UUUU sunt bun smug

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Bun in sensul de "ai un comportament bun" maaaai, sa nu te gandesti ca-ti spun acum ca esti, nici nu mai continui. laughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh...te amagesc si eu putinrolling on the floor, nu ma enerva ca arunc cu noroi in tine, ai uitat? pot controla pamantul \m/

Si cine-i Sweety? (ca ma luasi de mana cu ea).

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Nu o stii pe Sweety? SweetGirl. Tipa cuminte de care ma rog de 1 an sa-mi dea poza cu ea si nu vrea.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

AAA ba da, sorry big grin si, de ce eu? de ce ea? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Pai asa am vrut eu. Tu si Sweety. Haha. Merita, ai idee cu cati si cine m-a "cuplat" ea? Nici mie nu-mi venea sa cred.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ai cu ea, dar cu mine ce-ai?sad

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Pai numele voastre se potrivesc. MadGirl si SweetPotato. laughing
pai...tu erai ala mai mare de acolo, te-am pus cu ea, ca asa mi-a venit mie.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

MadGirl - SweetPotato rolling on the floor

Te tin minte

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

laughing
Cum sa nu ma ti minte laughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

sad

| LePotato a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ai vazut ca suntem predestinati unul altuia da? rolling on the floor

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru LePotato):

Suntem predestinați sa creăm un camp magnetic care sa învingă întunericul. Nimic mai mult laughing

| LePotato a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Nu ma intelege gresit laughing, eu nu zisei nimic, Daisuki e de vina!

| Suck a răspuns:

Nu-mi plac povestile cu final fericit, iar noi nu ne mai certam, stim amandoi ca eu is mai puternic.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Poate ca esti mai puternic fizic dar nu si psihic tongue

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

La psihic nici nu are rost sa ne comparam, compara-te cu cei de nivelul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Sa stii ca am o gandire matura, deci nu crede ca daca am 15 gandesc ca un copil. dar tu...degeaba ai 20 sau cat ai avea laughing

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, tu esti matura"diacriticele le-am pus imaginar ca sa nu te jignesc"

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Daca te prind, te bat cu matura.
linkul' ala il mai pui? ca vreau sa rad de...aaa, adica sa aud cum suna vocea.da straight face

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand intru pe pc

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

La anul', cand... Asa face si sweety, al naiba daca vrea.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai iti dau numarul meu sa ma suni.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

N-am minute.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahaha sarantoaco.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Asta e. Nu stii ca nici casa n-am, oamenii cred ca-s fantoma atunci cand intru prin case parasite. Supravietuiesc si eu cum pot.

| Copac13 a răspuns:

Sunteti toti sub comanda mea

| anonim_4396 explică (pentru Copac13):

Tu acum esti cenusa. tongue

| Copac13 a răspuns:

Las ma ca acu o patentez si o pun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din partea mea, Jony poate sa bea bine merci doza aia de cola.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde ai luat povestea din Winx big grin?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca da. Tu erai Blum. laughing Croampa Flora.thinking Ralu Stella, stai ca nu mai stiu care erau. thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate sa compun si eu o povestioara in stilul meu, ce zici?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, sa vedem ce stil are Dante. Abia astept sa o citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-mi te rog că am murit în luptă.

Răspuns utilizator avertizat
| implant a răspuns:

Se zice "fizica, psihica sau de limbaj" doamne uita-te si tu la tv mai mult copiii din ziua de azi nu se mai uita deloc la tv si numa internet internET INTERET TOATA ZIUA EI BINE EU SPUN CA AR TREBUI MAI MULT INTERNAT SI MAI PUTIN INTERNET