| anonim_4396 a întrebat:

Apocaliptic partea a 4-a
-Si cum naiba sarim de aici? Întreabă Karima speriata.
-Auzi, da-te intr-o parte, sa vad si eu. "Spune Daisuki in timp ce isi face loc intre Karima si perete. " Maaama, ce mult e pana jos...dar ce e chestia aia verde?
-Coborati odata? Daca mai stati, va împing pe toate pe rând jos. Zice Sleep aproape asfixiat de caldura din aerisire.
-Nu putem sari. Trebuie sa ne întoarcem! E prea mult pana jos. Zice Karima.
- Sa ne întoarcem? Si sa vad fundul lui Croampa acum? Ia hai, miscati-va. "Si Suck ii împinge pe toti, acestia căzând in gol."
Pana la urma sar toti. Tipetele lor tulbura linistea incaperii uriase.
Kama se ridica.
-Trăiesc? Traieeesc! Pe ce stăm?
-Pare a fi...gelatina? Ce? Spune Depressa mirata.
Toti se dau jos de pe imensa piscina cu "gelatina" (ar vrea ei sa fie gelatina).
-Îh... miroase ca naiba. Spune Mineru.
-Unde sunt Mieeez, Sleep si Suck? Întreabă Croampa.
Dintr-o data se aprind luminile. Lângă piscina cu "Gelatina" se afla apa. O apa atât de curata si sclipitoare.
-Ce frumoooos. Spune Depress.
Dar unde erau cei trei? 5 minue i-au căutat, dar parca intraseră in pământ. Life deschide o usa de unde se simteau fiori reci. Deschide usor usa ce scartaia si e socat de ce vede.
Deodată Sleep se iveste de undeva din întuneric. Era ud din cap pana in picioare. Bine, Mineru îl vede si se sperie unul de altul.
-Jur ca astia nu-s roboti. In apa sunt..nici nu stiu ce sunt. Niste. zici ca-s minirechini. Oricum, Mieez si Suck, au cazut cu mine acolo. Nu stiu daca trăiesc. Oricum, daca îl vad pe ametitul care m-a impins acolo, îl sparg.
Atunci apare si Suck, ud la rândul lui. Spune acelasi lucru ca si Sleep, in timp ce acesta ii arunca sageti cu privirea. Dar Mieeez, din păcate, o pata rosie colorase apa. Toti se uitau indurerati la apa. Karima era cea mai dezamăgită de situatie.
-Nu o sa va vina sa credeti ce am vazut. Veniti, spune Life si ii conduce spre camera frigorifica.
Deschide usa, iar acolo era.

Erau oua verzi, ce păreau sa tina un fel de copii inghetati. Toti sunt scarbiti de ceea ce vad. Isi continua drumul. Cu greu se feresc de lasere si de capcanele ce înconjurau clădirea darapanata. Pana la urma vad 3 figuri in umbra. 3 siluete acoperite cu halate negre lungi si gluga. Isi pregătesc armele. Simteau ca pericolul e aproape. Unul dintre cei 3 se apropie. O ia pe Karima in brate si spune:
-Ce dor mi-a fost de voi, am crezut ca ati murit!
Era Mad. Toti erau fericiti sa-l vada. Din umbra ies Killy si Fabulosul. Se imbratisaza toti cu zambetele pe fata. Le povestesc ce s-a întâmplat pana sa ajungă la ei iar ei le explica, cum sta treaba cu robotii.
-Sunt un fel de extraterestrii ce cauta sa populeze o planeta. Spune Mad.
-Planeta lor a fost distrusa de un asteroid. Au venit pe Terra ca sa isi refaca viata. Zice Fabulosu'
-Dar problema e alta. Ce nu stiu ei e ca, in centrul pământului, la noi se afla lava nu apa. Vor sa introducă un fel de substanta ce ne vor distruge. Ei nu stiu asta. Zice Killy.
-O Domane. E foarte rau. Spune Depress.
Mineru se uita in jur si observa ca nu ii ies calculele. Lipseau 3.
-Unde sunt Croampa Karima si Daisuki?
Toti se uita unul la altul.
-Mi se părea mie ca suntem prea multi. Vin 3, pleacă 3. Mi se pare corect. zice Sleep.

Va urma...

15 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Tipu ăsta Sleep e genial.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Sa nu uiti "si modest".

| LePotato a răspuns:

Nice laughing

| LaughingKarima a răspuns:

"Unul dintre cei 3 se apropie. O ia pe Karima in brate si spune:"
ma gandeam 'da-mi drumul ca nu stiu pe unde ai fost' laughing

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

laughing buna asta.

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa ce am citit partea aia, am mai citit inca de vreo 3 ori si imi venise aia in minte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit toate partile, pana acum, si cea mai buna asta mi se pare.
big grin thumbs up

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Serios? Mersi! laughing e o realizare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Serios.
Asta mi s-a parut cea mai amuzanta dintre toate.
I-ai imitat atat de bine pe Suck si pe Sleep...

| L1feDRAIN a răspuns:

Perfect.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Eu n-am citit nici o parte:3

| anonim_4396 explică (pentru Anonima0000000000):

Pai nu, tu stai si vorveste cu Madu pe Watt. laughing

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu Sergiu.laughing)

| BlackArt333 a răspuns:

De ce nu va continua? Nu imi place cand urmeaza. Asta inseamna ca e o pauza... Continua inseamna ca tot merge si nu se intrerupe. E o mica diferenta intre cele 2...

| anonim_4396 explică (pentru BlackArt333):

Scriitoarea are nevoie si de pauze. laughing