| anonim_4396 a întrebat:

Bă, salut. Ce faceți? Are cineva chef de citit?

Mă duc azi la magazin liniștit. 3 țigani în fața mea. Bun. Aștept. Că doar na’, cât naiba ar putea sta? Doar n-o să cumpere tot magazinu. Și vine prima pirandă’:
-Hauziți, o pâine și mie d’aia de Șimian. Îi dă.
-Pui aveți?
-Congelați.
-Nu congelați, pui! Pui n-aveți doamna?
-Ba da, am pui, dar sunt congelați. (Îi zise ceva în maghiară.)
-Hă dațâm și mie doi dinaia mai mari.
Îi pune pe cântar.
Nu mai are rost să continui. Cert este că săraca țâgană făcea ospăț mare. Și-a cumpărat frate tot magazinul. De la sare până la piper, pâine, pui și toate incredientele lumii. Se pregătea de ceva, e clar. Mai rămânea să-mi ceară bani împrumut. După aproximativ juma’ de oră, după ce s-au plictisit să se joace cu răbdarea mea și nu numai. Bă frate, era un copil de vreo 5 ani care aștepta să-și cumpere ceva, că ținea de leul ăla așa strâns că am făcut un pas în față, de frică. Bine, m-am băgat înaintea lui. Oricum, cine naiba ar lua în seamă un țânc de 5 ani? Timpul trecea, copilu’ plângea. Mi-o venit în sfârșit rândul. Când să zic ceva, îmi sună telefonul. În spate era ditamai coada. Zici că erau reduceri la tampoane. Sau promoție la bere. În orice caz, erau mulți. Răspund la telefon, la care vânzătoarea: "dacă vrei să răspunzi, ieși afară, că se grăbesc oamenii". Jur că am crezut că ăi dau cu telefonul’ în cap. Aștept juma de oră după reforma țiganilor și tot mie îmi face observații. Bun, ies afară. Mă sună un prieten:"Bă, știi tipa aia care se tot învârte de ici-colo? Bun. Vezi că trebuie s-o băgăm în poartă azi. Te miști și tu odată? În 2 minute să fii la sală."
N-am mai cumpărat nimic. I-am zis lu’ maică-mea că n-o fost. Doar nu credeați c-o să mai stau o dată la rând. Ajung acasă, mă îmbrac și o iau la fugă. La ce activitate am pe TPU, nu mai trebuie’ să vă zic că atunci când am ajuns, eram leșinat.
Aveam și o întrebare pe undeva, da n-o găsesc. Cred că totuși mi-o furat-o țiganii.
Am găsit-o, mă scuzați.
Ce părere aveți voi de acești minunați oameni?
P.S: Stop rasismului!
P.P.S:Țiganii nu se pun.

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Pfff, prin cate ai trecut, o adevarata drama. Daca ai nevoie de sprijin moral...

Poate fac cumva sa-ti fac rost de numarul respectivei. Iti da si tie niste pui ca parca iti era foame.

| Doub a răspuns (pentru Doub):

Sa moara Hitler ca mi-ai dat funda.thinking
Suspect.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Mi-era foame.
Altfel, nu vedeai nimic.

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Hm.
Acum viata mea are sens.rolling eyes

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Aștept numărul.
Să nu mă dezamăgești!

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Te-am dezamagit eu vreodata?raised eyebrows

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Pfff, ma impresionezi.blushing

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Ma sperie.straight face

34 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Mie-mi place tiganii ftw

| T0T a răspuns:

Ca sa raspund si la intrebare nu am nimic cu tiganii, ci cu cei care se comportaa execrabil...As prefera, de multe ori, un tigan, decat un bozgor, la mine in tara.

| horia2012 a răspuns:

Mistooo...continua.

| єχcєєℓ a răspuns:

Nenorocitii dracu. Odata cand eram mai mic ca orice băiet de sat m-am dus la scăldat cu prietenii.Ramasesem in urma bun trec niste tigani si unu ma scuipa in cap.Si imi venea sa ii sparg fata dar mai era unu de 2 ori cat mine cu el si m-am dus repede m-am scaldat si am scapat de jeg.

| AirănMeidăn a răspuns:

Femeile ar trebui sa aiba mai multe drepturi *voce de feminista convinsa si furioasa* (nu stiu de ce-am zis asta)

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Femeile sunt mult mai puternice ca barbatii!
Daca noi nu am exista, ei s-ar duce naiba. Am dreptate? Am. thumbs up

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde din ce punct de vedere.

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Adică?
Aaa, nu mă refer la faptul ca noi suntem mai puternice fizic, ci moral.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta sa fie cea mai mica problema.
In primul rand, nu ar rezista fiindca nu s-ar putea inmulti. Dar asta e reciproc, deci...

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Numai la prostii te gândești. Da, si eu m-am gândit la asta. Bine, si reciproc, dar fetele sunt mult mai inteligente, unele, ca altele sunt vai de viata lor, si se descurca mai bine in viată. Băietii sunt cam neglijenti.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

"dar fetele sunt mult mai inteligente, unele"
Ce chestie inteligenta tocmai ai spus. Ti-ai demonstrat teoria laughing

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Da, si eu mă număr printre cele inteligente. Am observat ca inteligenta, atât a fetelor, cat si a baietilor, a scăzut. Sunt foarte putini oameni cu capul pe umeri.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai esti si modesta.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Da. Foarte modesta. laughing

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu unul nu pot sa spun si nu am cum sa spun ca sunt un om prea inteligent, deoarece, a fii intr-adevar inteligent inseamna mult mai mult decat ceea ce consideram in general ca ne face inteligenti.

Merg pe principiul lui Ion Creanga:

"Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj."

| Exilee a răspuns:

OMG, bine ai venit la suprafata. CUm a fost sa stai printre trilobiti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdaa, nu-i suport big grin
Eu am patit ceva cu tiganii, dar pe subiectul ''muzica''.
S-a asezat langa mine o cucoana tiganca si vorbea cu alta care statea in picioare ( era in minunatele noastre transporturi in comun).
Cum aveam castile in urechi se auzeau zumzate. Si cred ca s-au enervat. Si-a scos aia de langa mine telefonul si a dat drumul la muzica lautareasca.
Bineinteles ca am dat si eu la maxim volumul fiindca ma deranja tigania lor si zumzatele se auzeau mai tare.
Au stat bietele femei cam 45 de min langa mine.
Cum aveam si net pe telefon am pus pe unu sa ma sune (nici soneria nu era pe placul lor) si faceam : ''Aa, frate-miu, nu-i raspund. Il las sa ma sune.'' si aia de langa mine laughing : da' raspundai, fata mea.
Pur si simplu alea facuse spume.
Cand am vrut sa cobor nu ma lasa tiganca.
In fine...s-a luat soferul de ea si am ajuns si acasa.
O colega care era in spatele meu si cobora mai departe a aflat ca s-a suparat tiganca din picioare ca nu am lasat-o sa stea jos.
In neamu' ei. Mai erau 4 locuri libere.
Ce parere am? Nu-i suport: de la miros, comportament, muzica la aspect si neamuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-as zice ce parere am despre cei care conjuga cu „o" perfectul compus. Da' pacat de diacriticele alea. big grin

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai mai zis.
Mersi oricum.
Asa vorbesc eu; asta evident, aici.
Nu-mi pasa daca e corect sau nu.winking

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

crying Da, dar nu e misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai deci... Tu ce trebuia sa cumperi? Aaa, cadou de 8 martie.
Hmm, bietul copil, ce te-a injurat el...

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

În România nu există rasism.

| AndreiGabi a răspuns:

Am trait destul sa intalnesc si persoane decente, normale, care din cauza generalizarii au intampinat enorm de multe probleme, fara pic de merit. Amuzanta redactarea, in multe cazuri (foarte multe chiar) am facut si eu spume, le-am urat destule si inca le doresc sa-i viziteze Hitler de Craciun, dar nu pot sa generalizez.

| Constantin_Sergiu_1981 a răspuns:

Wow eu sunt singurul tiganus pe aici

GL