| KiraVonHell a întrebat:

Care este cel mai idiot lucru pe care i l-ati spus unui prof?
La mine a fost cand i-am spus profei de desen "N-ai usa la casa?"rolling on the floor

19 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

I-am spus dirigintei "Ne treceți notele mâine dimineață". Problema era că nu aveam română miercurea, așa că s-a cam enervat.

| AikkoxD a răspuns:

Da mă, să ştii.
Mai copiezi mult?

| AikkoxD a răspuns:

Când profu de istorie(directorul) i-a dat 4 unui coleg. Şi el cică: Da' dă-te dracu, de ce eşti bulangiu?

| Summer5505 a răspuns:

Pai am facut-o incapabila pe profa de mate fara sa vreau: ea ii explica unui coleg ca la un concurs trebuie sa scrie fiecare detaliu tampit iar eu am venit cu o replica de genul "da' de ce, doamna? aia care corecteaza sunt asa incapabili?" apoi mi-a zis ca si ea corecteaza pe la concursuri... desi nu am spus ceva foarte grav, m-am simtit prost pentru ca profa de mate e unul dintre putinii profesori pe care chiar ii respect.
si tot in ora de mate un coleg s-a ridicat in picioare foarte suparat si a strigt : "bă! doamna!" nu mai stiu de ce era asa nervos
anul trecut, in toamna, dirtiga venea de afara, de unde batea vantul, si parul ei statea chiar ciudat, iar eu am zambit si i-am zis (de ce? nu stiu!)

| SuperMagicSmile a răspuns:

Nu e chiar asa de idiot, dar la sfarsit de an, profa de romana mereu ne ia caietele de lecturi.Iar anul trecut nu l-am avut si cand m-a intrebat profa ce am citit eu tot anul i-am raspuns frumos :"Reviste"

| JustMusic a răspuns:

Am chimia ultima ora şi a sunat iar profa continua sa explice şi eu i-am spus: Matuşă esti surda? Faza naspa ma ascultat ora viitoare si mi-am frecat media.

| Dejit a răspuns:

Am fost enervata de profu' de religie si i-am zis "F**a-te Dumnezo'!"...Nu am patit nimic smug

| NANANAHehh a răspuns:

Yo i-am zis profei de biologie, dupa ce-mi ia cartea, "doamna, se zice multumescwinking"cica: da de cand ai tu tupeu i n halul asta? da zic eu"nu stiu doamna"

| ciresepeetno a răspuns:

In timp ce profa de engleza vorbea cu cineva la telefon il intreaba pe ala daca stie unde sunt cheile dar eu nu am observat ca vorbeste la telefon si am raspuns,, Sunt la profa de biologie'' toata clasa a inceput sa rada printre care si eu laughing

| decesuntaici a răspuns:

La mine nu am facut la un profesor.La un coleg.
Vine doamna de istorie/civică care organiza o excursie şi a venit să întrebe un coleg dacă sigur vine.Şi doamna i-a pus o grămadă de întrebări la care colegul răspundea doar cu "da" şi am spus şi eu cât timp întreba doamna:"Eşti prost?" şi el zice "da" rolling on the floor

| Azµre a răspuns:

Profesorului de Drept Roman de la facultate, i-am zis Marș, după ce respectivul mă acuzase la examen ca vorbeam cu cel din fața mea, și de fapt colegul meu vorbea cu o proastă din fața.

| Wøodenpints a răspuns:

De spus, nu prea am spus lucruri idioate. Poate din cauză că eu nu vorbesc cu profesorii prea mult, şi nici nu spun chestii idioate în general.
Dar prin clasa a 10-a, le-am clătit cu pişat paharele de cafea a profilor, şi mi-ambăgat-o în fiecare. Satifacţie maximă când îi vedeam cu cât zel sorbeau din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am zis la profu de mate cand m-a lasat corigent " Ma doare-n... de notele pe care mi le-ai dat " eu picat fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Langa colegul meu s-a pus doamna de mate pe scaun si el a zis,, s-a pus vaca langa mine,, sau a zis doamna de mate ca ii scade 2 puncte la purtare si el a tipat cat a putut,, si tie 70,, .

| Чернобыль a răspuns:

Cand i-am zis lu' profa de engleza ca nu stie decat insuficient sa dea.
Pentru ca zicea ca daca nu stiu ce primim nota mica.

| DWDT a răspuns:

Chestii idioate: Intr-o zi am dat test la chimie si nu stiam absolut nimic. Profa, plimbandu-se printre banci, ajunge la banca mea. Sta acolo cat sta si dupa o intreb: Ce? Nici tu nu stii?
Sau la mate, tot asa test. Profu, care se plimba si el printre banci, ajunge si el la banca mea, unde sta un timp si el si se uita in fisa. La care ii zic eu: N-ai televizor acasa? Jet de-aici.
Sau la Istorie. Profa ne zice ca trebuie sa avem 2 fise in portofoliu, apoi se razgandeste si zice 3, apoi iarasi se razgandeste si zice 4. Intr-un final isi da seama ca vrea cate cinci foi in portofoliu de la fiecare, la care ii zic eu : Numai pana la 5 stiti sa numarati.
O data, cam prin clasa a 6, m-am cerut la baie si m-am usurat in galeata la femeia de serviciu. In tot holul mirosea a urina, nimeni nu stia si nu banuia nimic laughing

| Axel22 a răspuns:

Eu cand m-a intrebat profu de tehno ceva de lemne n-am fost atent si niste colegi mi-au soptit cuvantul ''scoarta'' si eu i-am zis la profu scoarta laughing

| ELISA1LISA a răspuns:

Cand i-am spus profului de ed.fizica sa mai faca si el nu doar sa ne puna pe noi ca are el mai mare nevoie de a slabi!

| Andreea313131 a răspuns:

Pe clasa a3a am facut franceza cu nevasta directorului ( o femeie super buna cu noi, nici o data nu a zbierat, indiferent de cate ii faceam noi ei laughing ). acum in a4a, facem cu directorul un zmeu laughing si cand intra in clasa ii spunem : '' bonjour madame professeur!

nu va mai scriu ce a urmat...