| anonim_4396 a întrebat:

Care-i stanga, care-i dreapta?

25 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Paie pe stanga, fan pe dreapta (asa erau marcate strazile mai demult); acum in Romania si dreapta e pe stanga si au disparut paiele si fanul!

| PedoBarbie a răspuns:

Hăis şi cea.
+ A face hăis(a) = a cârmi la stânga.CEA interj. Strigăt cu care se mână boii spre dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai, nu-mi găsesc a treia mână.

| Kamiichu a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te in baie

| anonim_4396 explică (pentru Kamiichu):

Au trecut câțiva ani de când n-am mai fost acolo, când mi-am epilat părul de pe limbă.

| Kamiichu a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau atunci, cred ca a putrezit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O tragi în stânga cu dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(Stânga e în partea dreaptă, iar dreapta e în partea stângă)*(-1).

| Kamiichu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare dreptate ai big grin

| Happyjump a răspuns:

< stânga
> dreapta
Daca esti stângaci stânga e cea cu care scrii iar dreapta cea cu care nu scrii.
Daca esti dreptaci dreapta e cea cu care scrii iar stânga cea cu care nu scrii.
Da ce-ai făcut la scoala?

| Northern a răspuns:

Stânga-de la origine spre -∞
Dreapta-de la origine spre +∞
Și-o linie.
-∞--------------|O(origine)|----------------+∞
Stânga Dreapta
Sau mai simplu:
http://i.imgur.com/btRu6nN.jpg

Acum știi?:D

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Asta ma intreb si eu thinking laughing

| Kamiichu a răspuns (pentru SexyGirlSweet1998):

O intrebare ce ne framanta laughing

| DoriKat a răspuns:

Dreapta e aceea cu care iti faci cruce, sau cea cu care scrii.
Daca esti stangaci, nu se pune treaba cu scrisul. Stanga e partea inspre care iti este indreptata inima.
In dreapta ai ficatul.
In dreapta este schimbatorul de viteza(la marea majoritate a masinilor)
In Romania se circula pe partea dreapta a drumului.
Ai inteles? big grin

| KinekT a răspuns:

In dreapta gasesti numere pe tastatura si in stanga litere

| Anisia170 a răspuns:

Dreapta e mana unde ai alunita, stanga e cea cu unghiile frumoase.

| cateluuus a răspuns:

Habar nu am.

| DennK a răspuns:

Stanga - ii atunci cand intorci capu' dupa o baba de 80 de ani fara nimic de vazut la ea
Dreapta - partea in care intorci capu' dupa o fata buna etc. etc. laughing

| Kamiichu a răspuns (pentru DennK):

Inteligent.

| godge a răspuns:

Nu conteaza daca folosesti mana stanga sau cea dreapta.

| YouLossed a răspuns:

Stanga-i stanga si dreapta-i dreapta

| SkrillexOMFG a răspuns:

In dreapta scrie ceasul de la calculatorbig grin si in stanga scrie,, Start''

| Tamasine a răspuns:

Dreapta este vecina buna de la 2 si Stanga este alta vecina buna, dar ea sta la 3.