| syd2 a întrebat:

Ce carti cititi? Care a fost ultima carte citita de voi?

PS: Daca ati citit cumva "Morometii " atunci ce parere aveti.

19 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

M-am apucat de Dulcele sărut al Daliei de James Ellroy.^^

| RainmakerX a răspuns:

Ultimele carti citite de mine? Am citit carti de Stephen King, dupa am citit Adam si Eva de Liviu Rebreanu si acum citesc la Dracula, da oameni buni, m-am apucat de un car de zile la ea si inca nu am terminat, ce sa fac daca nu prea am chef de citit in ultimul timp...

Ce parere sa am? O consider o carte frumusica...iti arata cum era viata la tara s.a.m.d dar pur si simplu eu am citit-o doar asa, obligat de profesoara.
Pot sa zic ca este frumoasa, nu pe gustul meu dar frumoasa. Merita citita daca iti plac cartile de genul.

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Ultima citita de mine a fost " De permite Dumnezeu toate acestea " ma motivat putin, oricum, mie nu-mi prea plac Sci-fi big grin

| RainmakerX a răspuns (pentru syd2):

E bine ca citesti, nu conteaza neaparat ce... happy

| Croampa a răspuns:

Nu citesc nimic!

"Smoke weird every day"

| syd2 explică (pentru Croampa):

E rau ca nu citesti!

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

*da mai bine weed in loc de weird tongue

| Croampa a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu, eu-s fumez weird, scuze man!

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

Nu am prea inteles dar cred ca e okay smug

| Croampa a răspuns (pentru syd2):

Eh... nu-mi place sa citesc si mno. *.-

| Croampa a răspuns (pentru RainmakerX):

Mi somn... m-am culcat la 2 si m-am trezit la 7, sunt ca si drogat: mai-nainte am scos pe gura cuvantul nou " ambălibăbăl" si abia sriu... smug

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

Okay, si eu m-am culcat la 1 si m-am trezit la 8 deci tot pe acolo rolling on the floor Glumesc. Treci la culcare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eden Pass

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea de bucate ca să fac si eu nişte cartofi prăjiţi

| BlackArt333 a răspuns:

Eu. Momentan. Citesc Robinson Crusoe! E cam plictisitor... :/

| syd2 explică (pentru BlackArt333):

Nimic nu e plictisitor, doar trebuie sa-ti imaginezi in asa fel ca sa fie interesantwinking

| BlackArt333 a răspuns (pentru syd2):

Mai bine ma uit la film! Ce?! Suntem cumva in anii 80?! Imaginatia nu se mai foloseste de mult timp...

| syd2 explică (pentru BlackArt333):

Hah, asa crezi tu, oamenii fara imaginatie sunt goi, si cartile sunt mai interesante ca filmele, cand citesti poti sa-ti imaginezi tot asa cum vrei tu.

| BlackArt333 a răspuns (pentru syd2):

Pai... In imaginatia mea, totul arata asa! >>> http://www.pizap.com/image/100004879382113pizapw1438971787