| Leea1234 a întrebat:

Ce e TANTA cu COSTEL, (ma refer ca grad de rudenie)daca soacra mamei TANTEI, este mama lui COSTEL?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Tata si fiica.

16 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Soacra mamei Tantei-mama lui Costel, ==> Costel, tatal Tantei.

| elena a răspuns:

Sunt soti.

| Leea1234 explică:

Mama! ce imaginatie bogata aveti! mai astept raspunsuri!

| Leea1234 explică:

Pentru ca sunt mai multe raspunsuri corecte, si cum eu trebuie sa aleg doar unul catigator, am a aleg pe primul care a trimis raspunsul corect(ca sa nu se supere ceilalti)dar mi-au placut mult raspunsul lui regis, giovana, cami, si raspunsul foarte frumos formulat al lui dreamer! va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| JeSa a răspuns:

R: Tata şi fiicatongue

regis
| regis a răspuns:

Pot fi atat fiica si tata, cat si nepoata si unchi.
Faptul ca soacra are un fiu pe care il cheama Costel, nu exclude varianta ca mama tantei sa fie casatorita cu un frate de-al lui Costel.

| Klara a răspuns:

Poate Leana si Costel...

| DiMoDi a răspuns:

Soacra mamei, este bunica mea, iar fiul ei este fratele tatalui meu... deci Costel e unchiul Tanţei happy

| greg a răspuns:

Sunt surori laughing

| giovana a răspuns:

Costel este unchiul Tantei

| giovana a răspuns:

Aiurea, e ta-su!

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nepoata si unchi happy

| alexxx_3182 a răspuns:

Nepoata si unki
tongue

| Ea a răspuns:

O dam pe tanta la o parte ca ne incurca. Apoi... daca soacra mamei este mama lui costel, inseamna ca mama tantei si costel sunt sot si sotie. In concluzie, costel este tatal tantei. Vaiiiii! Cat mi-a luat ca sa imi dau seama laughing

| cici_6785 a răspuns:

Tanta=nepoata si Costel=unchiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine-s astia?
thinking