| JsBeibDOLL a întrebat:

Ce jocuri de carti siti? Cum se joaca? fundita...

4 răspunsuri:
| Georgyana98 a răspuns:

Stiu spider solitaire ...si se joaca astfel... Obiectul jocului Spider Solitaire este eliminarea cărților din joc în cât mai puține mișcări posibil. Aliniați teancuri de cărți de la popă până la as în aceeași culoare, pentru a le elimina. La setări ridicate de dificultate, se pot alterna suitele de roșu și negru pentru a alinia, întoarce și muta cărțile, însă pentru a elimina cărți este nevoie de suite complete.

sper ca te-am ajutatwinking

| georgyana_8368 a răspuns:

Macaua:imparti 5 carti la fiecare, pui o carte jos, trebuie sa dai aceeasi culoare cum e jos, si cand nu ai culoare tragi de jos. Apoi cand ai rams cu o singura carte in mana trebuie sa spui macaua, altfel iei 5 carti de jos.Fondita?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asul porunceste:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se jiaca asul porunceste ca am uitat :d