| Tiby a întrebat:

Ce scuza ca nu v-ati facut tema folositi? laughing
Inafara de cea cu uitatul caietului acasa big grin
Iar cei care isi fac temele mereu ii rog sa pastreze acest lucru pentru ei. pe mine unul nu ma ajuta ca ei lucreaza si in plus sau ce mai fac.hee hee

Sa va aud! big grin funda!

ps: si sa fie scuze pe care sa le poti folosi cu adevarat.

Răspuns Câştigător
| AnonymuxX a răspuns:

Am folosit multe scuze. insa pentru tine ti se potriveste:
1.Mi-am facut tema pe alt caiet.
2.Nu am pagina in carte...si o rupi inainte big grin
3.Nu mi-am gasit cartea...
4.Ma durut capul/burta/altceva
5.Am incercat pe ciorna dar nu am reusit sa o fac big grin

FUNDA?:d:d:d

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Domana profesoara ma scuzati...dar chiar m-a durut in cur de tema dumneavoastra!
*chiar i-am zis asta lu profa de latina si nu mi-a facut nimic big grin *

Apache
| Apache a răspuns:

@Budă mie mi-a pus 6 la un test si am injurat-o 15 minute in continu! dar a meritat!
...partea misto e ca eu o injuram in fata si ea tacea ca proasta!

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

@Apache profa de latinastraight face normal eu o injur mereu cand nu imi da catalogu sa motivez apsentele

| Daniel9988 a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Si ar trebui sa faci la fel si cu profa de romana, poate iti motiveaza si ea,, absentele''...

| Mitsa a răspuns:

Nu mi-am notat tema si n'am avut de la cine sa o iau.
N'am stiut ca avem tema.
Mi'a murit o ruda si n'am avut timp sa'mi fac tema.
Mi'am schimbat caietul si tema a ramas pe celalalt.

Eu uneori spun ca nu mi-am facut tema si gata!

| Ciufuliciii a răspuns:

Mi-am pierdut cartea.
Am lasat fisa/cartea/culegerea in banca.
Am avut treaba cu mama/tata in oras.
Colegu`/Colega` mi-a luat cartea si nu mi-a mai dat-o/mi-a aruncat-o la cosu` d gunoiii`!puppy dog eyes
Mi-a ros catelul acietul.
Am fost cu catelul/pisica la veterinar.
Mi-a murit hamsterul.
Am fost la aeroport s-o iau pe mama/tata.
N-am avut cheie sa intru in casa si am dormit la matusa.
Au fost plecati parintii mei si am stat la matusa mea iar verisoara mea nu m-a lasat sa scriu`!oh go onlaughing))
Mi-a murit bunicathinking

Nu-mi mai aduc amintebig grin

| Ingerash a răspuns:

"Mia fost foarte rau ieri si nu am putut sa scriu, imi cer scuze"
La mine tine

| nikolikky a răspuns:

Colegu/Colega n-a vrut sa-mi dea tema.Si arati cu degetul spre cel/cea mai prostanc/a din clasa.

| Dollicious a răspuns:

Eu ii zic ca am uitat de ea, sau fac numai unul din exercitii si zic ca de restul am uitat, sau mint ca am avut teme multe la alte materii sau de invatat si am scapat(de cele mai multe ori ma scuz asa la romanabig grin)

| Doodă a răspuns:

Mi-a mâncat sconcs tema.

| melissa_3397 a răspuns:

N`am putut sa`mi fac tema pentru ca m`am simtit rau si am stat toata ziua in pat... am vrut sa raman acasa dar spre dimineata mi-am revenit... Puteteti s-o intrebati si pe mama.( cu siguranta no s-o intrebe :-J daca vede ca zici asa). mnah laughing sper sa-ti mearga tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a papat cainele tema!

| andreicaia99 a răspuns:

Pai sunt 2 variante : ori alegi sa ii spui cateva scuze inainte sa vada ca iti pasa sau te rogi sa nu te puna in al doilea caz nici nu va sti ca nu ti-ai facut tema dar e si riscul sa te puna si atunci e un pic mai rau poti folosi : mi-a luat cineva cartea nu am manual sau nu am paginile respectivewinking m-a durut capul sau eu stiu am fost toata ziua plecata cu o problema in familie sau poti sa bagi niste vrajeli dimineata la parinti tie rau nu stiu ce si stai acasa pentru ca pentru o zi de lipsit nu iti trebuie adeverinta

| Munteanu_Denis_Andrei_1983 a răspuns:

Eu i-am spus că bunicul meu a băgat niste numere la loterie ai am fost foarte fericiți de asta.Si am uitat de teme

| Ocnean_Alex_1980 a răspuns:

Trec prin aceeasi situatie sunt disperat!
Doamna noastra nu suporta nici o scuza! E seara si mai am de scris 4 pagini va rog dati-mi ceva foarte foarte plauzibil!

| New_Felicity_1988 a răspuns (pentru Ocnean_Alex_1980):

Tatalui meu i s-a facut rau si a ajuns la spital 4 zile, si am stat cu el, imi pare rau. asta merge mereu