| wdexwjmwd a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin un hipster?

33 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Să te arunci de la balcon.

| epurel a răspuns:

E prea mainstream să aflii de pe net, nu poţi fi hipstăr aşa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă vlogării, sau combină ceva sclipici cu ceva din dulapul lu' mamaie/tataie. Poartă tot timpul o pălărie şi ochelari mai mari decât faţa. Deplasează-te pe distanţe lungi numai cu un Volkswagen Van imprimat cu "semnul păcii".
Şi să nu uiţi să asculţi indie rock. Nu băgăm aici şi Florence + The Machine, că ei îmi plac şi nu sunt hipsteri.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Toate pozele cu tine să fie alb-negru. Scrii apoi un citat peste faţa ta. Ceva despre iubire şi pace, de preferat.
Mai întreabă-l pe Dumnezău, că el parcă i-a descris într-o postare pe blog.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Consultă MTV rocks.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Neh,aici ai gresit.Intreaba-i pe ai tai de aparatele Polaroid si filtrele ce le aveau aparatele incepand cu anii razboiului din Vietnam.Nu un "actual quate", dar ceva inspirational, sau care sa para astfel.Ori citate din Gandhi, daca esti pacifist, Susan Anthony.Merge sa asculti pe langa indie, post rock, ca sa pari special, sensibil si adanc in cuget.Ma rog,eu unul ascult si post rock si indie,dar chiar sunt adanc in cuget.

De exemplu,se ia un lan de grau,un cer senin, se aplica filtru si se scrie incetosat, cu o Helvetica profunda "I got surrounded in the immensity", care sa exprime cat mai bine sentimente de instrainare, inadaptare in ceasta lume cruda si rapace.Nu uitam de bautul de Grolsch (e ea berea buna, dar excesiv de scumpa pentru cat face), cititul poeziilor frantuzesti si ascultatul de Radio Guerilla.Si poeziile cu vers alb, cum face solistul de la Toulouse Lautrec, hipster par excellence.

Multumesc de mentionare.Si da, ii stiu extrem de bine.N-ar fi asa enervanti, daca s-ar manifesta numai la nivel ideologic si nu si-ar tarai hoiturile in diferite locatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Păi stai, că sunt mai multe tipuri de hipsteri. Eu mă refeream la ăştia apăruţi mai recent, care fac poze în felul ăsta :
http://i.imgur.com/Ghenb.jpg
http://i.imgur.com/srOaK.jpg
Uitasem de cei ce parcă urinează pe poze. Scuzele de rigoare.
Şi mai sunt ăia care cred că sunt tare interesanţi în ai noştri ochi ( vezi, am făcut inversiune ca să par interesantă ) dacă au capete de bovine sau patrupede în poze.
http://i.imgur.com/0lhqO.jpg

Diferite locaţii? Cum ar fi biblioteci, parcuri, cluburi de carte, muzee, galerii de artă?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Faci ca in reclama aia de la Antena 1 cu dubita cu semnul pacii pe ea(stii tu, aia facuta dupa un videoclip de prin '90).

| xBya a răspuns:

Nimic, esti pe drumul cel bun.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Vai, ce o(n/r)oare, dar totusi cred c`ai luat`o pe aratura in cazul asta. Nu sunt cel mai bun exemplu.

| DevilBot07 a răspuns (pentru xBya):

Tare raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ahh, cat ma bucur sa intorc din drum un ins care se indrepta catre un gresit si nemarginit neant al disperarii si pierzaniei acute, ajutandu`l si indreptandu`l spre o cale mai buna, mai corecta, poate chiar calea cea dreapta! Sunt o adevarata propagandista, da`ma dracul.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Yeeee, yeaaaa, yeaaaaah, yuu, yeepee, iuhuuuu, iahaaa, iehe, ihii, huhuuu, huoo, haa, hihu, I`m done...

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Okaaaay, it starts to be weird. Nu ma bag in asa ceva laughing

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

De ce nu ma bag? Ca tinzi sa intri in zona interzisa.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

You're lucky this time, sunt fata, mr smarty pants.
π buni ca e misto? Atunci ma mai gandesc, poate`ti dau o sansa totusi, ca semn de recunostinta ca nu mai vrei sa fii hipsteras.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ce tare o iei, mai nasty boy. Unde e farmecul, durule?

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

laughing pentru tine. I need somethin' more.

| iKeel a răspuns:

Pune-ţi un fular, îmbracă-te strâmb, şi eşti un hipster, hipsterule.

| umbrax a răspuns:

Tunde-te in cap

Răspuns utilizator avertizat
| PotatoMustDie a răspuns:

Hipsterii sunt "cool", dar nimeni nu iti va spune ca e hipster daca e cu adevarat.