| BlackArt333 a întrebat:

Cine are Facebook de aici? Eu zic sa ne facem acolo un grup si sa postam acolo ce vrem. Ca aici pe TPU nu putem, ca ne sterg adminii unele postari...
Ce ziceti?

51 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Există deja un grup, da nu-i bai, mai faceți 6. -.-

| RAY a răspuns:

Inclusiv decebal are fb il vad zilnic cum isi manca dusmanii in videourii la mine la profil, ups iar sunt beat, pai eu as fi de acord desigur, in ce azil de nebuni sa i spun la doctorita sa imi faca trimiterea?

| KillMePlease a răspuns:

Doamne, deci, când văd notificare de la DydyAle (după ce postează o întrebare), mă uit la ce categorie a postat întrebarea... dacă văd "T/A", nici nu mai citesc întrebarea că-mi vine instant să râd (în caz că nu ştiaţi; DydyAle=măicuţa hazului)
mersi, DydyAle, pentru asta! mersi pentru tot! mersi fiindcă eşti tu! mersi, mersi, mersi!

| BlackArt333 explică (pentru KillMePlease):

Doamne! Deci in viata reala... Zic o chestie >>> se uita ciudat la mine.
Incerc sa fac o gluma >>> se uita ciudat la mine!
Cred ca esti singura care rade de ce zic eu. Adica. Nu sunt prea buna la comedie. Ideea e! Eu sunt mai timida de felul meu ( mai putin pe internet) si vorbesc mai greu si imi vine greu sa zic ce imi trece prin minte, iar atunci cand o fac se uita ciudat la mine si zic ceva rautacios... Deci. Ori ai o viata plictisitoare. Ori ma pricep mai bine pe internet... Cred ca e dovedit stintific ca atunci cand esti pe internet, nu te vede nimeni. Mai putin maica-ta care iti zice: Da mai incet volumul la filmu' ala ca se aud tipetele alea pana jos la parter! Bineinteles ca nu am patit asa ceva! Dar trebuia sa bag si eu ceva "amuzant" sau oricum ai denumi ce am zis acolo!
Apropo! Cu placere! tongue

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru BlackArt333):

Apropo,tu stii ca atunci cand ti-a raspuns KillMePlease a fost ironica?

| KillMePlease a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu? ironică? neehhhh

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru KillMePlease):

Totusi, adevarul e ca DydyAle este printesa umorului! degeaba suntem noi invidiosi pe maestria ei nemaipomenita in arta amuzamentului.Nici razboinicii din Asia nu stiau wu zi cum stie DyDyAle arta umorului.

| BlackArt333 explică (pentru SergiuBoss11):

Bine! De aici nu am inteles nimic!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru BlackArt333):

Tine-o tot asapuppy dog eyes.la cat mai multe intrebari amuzante!

| BlackArt333 explică (pentru SergiuBoss11):

Mi s-a mai zis odata "printesa" undeva! Era porecla mea! Poate chiar sunt o printesa! Printesa martieniilor! B)winking tongue

| KillMePlease a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ce vrei să spui aici de fapt?
că dydyale nu e amuzantă?
hahhhaaaa
te înşeli
priveşte-i răspunsurile şi vei râde, te asigur

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru BlackArt333):

Si atunci printesa glumelor bune cine mai e?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KillMePlease):

De acord cu tine aici, dar na, la 11 ani cat are, ceri prea multe.

| BlackArt333 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu prea imi pasa! Poate tot eu!

| BlackArt333 explică (pentru FABULOSUL6000):

Am 12 desteptule! Nu stiu ce vrei. Nici nu imi pasa. Stiu doar ca. Intrus! Intrus! Garzi! Scoateti-l de aici!

| KillMePlease a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

n-are 11
are 12, ha!
deci, respect pls =]]]
şi dacă are 12 ce?
eu am 9 şi nu-s amuzantă... :'( stai! ce? m-am blocat. ei na. eu măcar am 9 ani. ea ce scuză are?

| BlackArt333 explică (pentru KillMePlease):

Ai 9! O.O Asta explica multe...

| KillMePlease a răspuns (pentru BlackArt333):

da, am 9 + 6
ştii cât face sau ai nevoie de ajutor?
am 9 ca să fiu şi eu la modă, da? respect, pls, respect
iar 6 nu am încă, că n-am voie la calculator :'(
RIP mate
da
ştiu
n-ai priceput ce-am zis
nu-i nimic " :333333 "
yay, uite un purceluuşş, yaayy
http://imgur.com/EDFnm0U
(priveşte-l atentă, poate asta e ultima dată când ai ocazia să te vezi în oglindă ":3333")

| BlackArt333 explică (pentru KillMePlease):

Nu e amuzant! Te inteleg! Respect!

| KamaSutra a răspuns:

Eu nu am

| raMLesS a răspuns:

Nu văd ce treabă au adminii?
Chiar devin nesuferiţi, de ce şterg postările care nu conţin jigniri sau răspunsurile care nu sunt spam?
În primul rând e T/A n-ar trebui să le pese ce se întâmplă pe categorie, poate doar să şteargă răspunsurile jignitoare dar nici să facă ce fac acum.

Numai imi fac fb că mi-l inchid ăia iar.

| BlackArt333 explică (pentru raMLesS):

Cine sa il inchida?

| raMLesS a răspuns (pentru BlackArt333):

Mi-l închide facebook-ul, primesc checkpoint pentru că nu recunoaşte locaţia după dispozitivul care m-am conectat ultima oară, mă pune să confirm contul şi l-am confirmat de câteva ori dar numai am chef să-l confirm din 5 în 5 minute, ps : Am ip dinamic.

| BlackArt333 explică (pentru raMLesS):

1. Ce e aia? (ip dinamic)
2. Ala probabil nu e facebook
3. Ai email, gmail sau o porcarie "chinezeasca"(fake, virusi, intelegi tu!)?

| raMLesS a răspuns (pentru BlackArt333):

1. Adresa IP / IP Address (Internet Protocol Address): Acest numar este un numar utilizat in exclusivitate de catre toate echipamentele ce tin de tehnologia informatiei (imprimante, routere, modemuri, calculatoare etc.) ce le permite sa se identifice si sa comunice intre ele intr-o retea de calculatoare.

Exista un standard in comunicatii, denumit Protocol Internet (Internet Protocol / IP). In termeni obisnuiti, este ca si adresa ta de acasa. In cazul in care comanzi ceva prin posta, respectivii trebuie sa stie adresa ta corecta (Adresa IP), orasul in care esti (Network - Reteaua de calculatoare) sau nu vei putea primi produsele comandate. Acelasi lucru este valabil pentru toate echipamentele din Internet. Fara o adresa specifica, informatiile nu pot fi receptionate.

Adresele IP pot fi alocate permanent unui server Email/Business sau unei retele de resedinta sau pot fi alocate temporar de catre furnizorul tau de servicii Internet dintr-o "pusculita"de adrese disponibile pe principiul primul venit, primul servit (altfel spus, cand te conectezi la internet, automat furnizorul iti va aloca o adresa IP astfel incat calculatorul tau sa poata comunica cu alte echipamente)

Nume Domenii / Sistem DNS (Domain Names / Domain Name System): Acest sistem permite transformarea adreselor IP in cuvinte. Este mult mai usor sa-ti amintesti un cuvant decat o serie de numere. Acelasi lucru este valabil si pentru adresele email.

De exemplu, este mult mai usor sa-ti amintesti o adresa web precum adresameaip.ro decat sa-ti amintesti 80.96.148.26 sau, in cazul adresei email, mai rapid iti amintesti nume@adresaip.ro decat nume@80.96.148.26.

Adresa IP Dinamica (Dynamic IP Address): Reprezinta o Adresa IP ce nu este statica si se poate schimba oricand fiind destinata echipamentelor ce nu necesita conexiune permanenta la Internet/Retea. Aceasta adresa IP iti este alocata de catre furnizorul tau de acces la internet (ISP) sau de catre un Server DHCP. Acest lucru este destinat unui numar mare de clienti ce nu necesita sa aiba aceeasi adresa IP mereu, din mai multe motive. Calculatorul tau va prelua automat o adresa IP cand se conecteaza la reteaua respectiva fara sa fie nevoie sa cunosti detaliile retelei respective privind configurarea. Aceasta adresa IP poate fi alocata oricui utilizeaza o conexiune dial-up, conexiuni Wireless si conexiuni de mare viteza (Hight Speed Internet). Daca ai nevoie de un server email sau un server web, este recomandat sa ai o adresa IP statica.

Adresa IP statica (Static IP Address): Este o adresa IP fixa ce nu se schimba niciodata fiind destinata echipamentelor ce necesita conexiuni permanante la Internet/Retea. Este in contrast cu o adresa IP dinamica ce se poate schimba oricand. Majoritatea furnizorilor de acces la internet iti pot aloca o adresa IP statica sau un bloc de adrese statice pentru o taxa mica.

Versiunea IP 4 (IP Version 4): In prezent este utilizata de catre majoritatea echipamentelor legate in retele. Oricum, pe masura ce numarul calculatoarelor ce acceseaza Internetul creste, adresele IPv4 disponibile se imputineaza. IPv4 este limitat la 4.294.967.296 adrese.

Versiunea IP 5 (IP version 5): Acesta este un protocol experimental bazat pe sisteme UNIX. Pentru a respecta conventiile UNIX (UNIX este un sistem de operare a calculatoarelor) toate versiunile numerotate diferit sunt considerate experimentale. IPv5 nu a fost niciodata destinat publicului larg.

Versiunea IP 6 (IP version 6): Reprezinta inlocuirea batranului IPv4. Numarul estimat de adrese IP unice este 40.282.366.920.938.463.463.374.607.431.768.211.456.

2. E facebook, am vorbit cu prieteni şi înţelege că e facebook, nici într-o sută de milioane de miliarde de bilioane de mii de ani n-aş putea comfunda facebook-ul cu altceva : www.facebook.com

3. Nu, n-au treabă viruşii cu Facebook-ul, dacă nu ştii mai documentează-te =).

| BlackArt333 explică (pentru raMLesS):

Deci nu intelegi. La 3. Adica. "email" care nu te poate loga, care nu e bun de nimic... Sper sa intelegi!

| raMLesS a răspuns (pentru BlackArt333):

E bun :d

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu am, dar nu fac grup cu minori ca ma bagati la parnaie dupa.

| BlackArt333 explică (pentru SergiuBoss11):

Poate am eu 12 ani dar totusi eu inca merg la scoala! Mai rau decat copiii aia nu poate fi nimeni!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Zise adultul comunitatii laughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ma confunzi.eu sunt inteleptul comunitatii.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Esti la fel de intelept cum era fernando artist, sau nikita femeie laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru SergiuBoss11):

rolling on the floor

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Aha...laughing)

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu te suport.

| LaughingKarima a răspuns:

Eu am dar sunt foarte rar online

| SabinaQueen a răspuns:

De ce nu? Cum sa se cheme grupul?

| BlackArt333 explică (pentru SabinaQueen):

Nu prea stiu. TPU. T/A. Ma mai gandesc.winking

| SabinaQueen a răspuns (pentru BlackArt333):

Nu prea stiu, sincer nu intru pe fcebook.
Decat odata la 1000 de ani

| RainmakerX a răspuns (pentru SabinaQueen):

FPU - Facebook pentru toti. happy

| vaporwave a răspuns:

esti in urma
exista deja un grup T/A si nu vei intra niciodata in el hahahhaaha
bine, nici eu nu sunt acolo...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru vaporwave):

Probabil sunt alti copii de 13 ani cu un iq mediu care dezbat teme filosofice si se plang ca nu mai e ce era odata T/A laughing.ce n-as da sa fiu in grupul asta!

| vaporwave a răspuns (pentru SergiuBoss11):

nunu, sunt aia de prin 2014 din cate stiu si cativa de acum care s-au rugat sa intre

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru vaporwave):

Din 2014 si pana acum au facut 14 ani, merg pe 15laughing.

| Vlach a răspuns:

Hai!
Eu am Facebook!
Intrebarea trebuia sa fie "Cine nu are Facebook"

| Vlach a răspuns:

Fac eu grupul?
Am o idee de nume
Veterani de T/A

| BlackArt333 explică (pentru Vlach):

Pe bune? Veterinari? Nu cred ca le va conveni la toti... Fara suparare...

| Vlach a răspuns (pentru BlackArt333):

De fapt nu-l mai fac...

| SuckTheGod a răspuns:

Eu zic ca nu.

| Anonima56222 a răspuns (pentru SuckTheGod):

Tu, Suck! Nu tte baga! Cel putin nu te lua de prietena mea ca iti dau ignore!

| BlackArt333 explică:

Daca fac eu un grup, va fi public, deschis pentru toata lumea! happy happy Vreau un emoticon care sa se potriveasca raspunsului! E un ordin de la printesa martieniilor si al glumelor bune! Va log flumos!