| xXxXxXmAcAcPeJbxXxXxX a întrebat:

Cine imi zice cele mai noi bancuri primeste FUNDA + VOTlove struck

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Un om în vîrstă doreşte să emigreze. La completarea formalităţilor, este întrebat de către oficialităţi de ce.
- Datorită homosexualităţii...
- Cum aşa?
- Păi, în timpul naziştilor se pedepsea chiar cu moartea, după aceea cu închisoare, iar acum este permisă prin lege. Aş dori să emigrez pînă nu devine obligatorie.

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=8#ixzz1GNzl9yfH

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.cauta pe www.bancuri.biz!

| pinguinuVerde a răspuns:

Cele mai noi bancuri.
Nu mersi n-am nevoie de fundicoaie. lol

| CookieșiParty a răspuns:

Viata...

Se spune ca in viata nu ai decat doua variante:
Sa te nasti femeie sau sa te nasti barbat.
Daca te nasti femeie mai e cum mai e,
daca te nasti barbat nu ai decat doua variante:
Sa ramai acasa sau sa pleci in armata.
Daca ramai acasa mai e cum mai e,
daca pleci in armata n-ai decat doua variante:
Sa prestezi munci usoare sau sa fii trimis pe front.
Daca ramai la munci usoare mai e cum mai e,
daca esti trimis pe front n-ai decat doua variante:
Sa supravietuiesti sau sa mori.
Daca supravietuiesti mai e cum mai e,
daca mori nu ai decat doua variante:
Sa fii inmormantat sau sa fii facut sapun.
Daca esti inmormantat mai e cum mai e,
daca esti facut sapun n-ai decat doua variante:
Sa te cumpere un barbat sau sa te cumpere o femeie.
Daca te cumpara un barbat mai e cum mai e,
daca te cumpara o femeie n-ai decat doua variante:
Sa se spele cu tine de la brau in sus sau de la brau in jos.
Daca se spala cu tine de la brau in sus mai e cum mai e,
dar daca se spala cu tine de la brau in jos …ajungi de unde ai plecat!

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=8#ixzz1GOL1hW2d

Prin pădure treceau un vameş bogat, un vameş sărac şi Făt Frumos.
Deodată, au văzut pe jos o bancnotă de 100 de EURO. Cine a ridicat-o?
- Vameşul bogat, deoarece celelalte sunt personaje de poveste.

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=8#ixzz1GOL6lzSZ

Ce este limba?
Limba este organul care face legatura dintre Marul lui Adam si Parul lui Madam

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=8#ixzz1GOLL9Q9c

O doamna in miez de noapte suna 112:
-Sa vina repede salvarea, copilul meu a inghitit un prezervativ!
Dupa 20 de minute, din nou suna 112:
-Domnuloe sa vina odata salvarea, copilul meu a inghitit un prezervativ!
Dupa alte 20 de minute, din nou suna la 112:
-Al, o nu mai este nevoie sa vina salvarea, ...am gasit altul in sertar!

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=8#ixzz1GOLQ9XqF

Dupa o luna de la casatorie, prietenul il intreaba pe fostul mire...
- Vad ca esti ingandurat? De ce?
- Ma intreb de ce toate jocurile de noroc sunt interzise, numai casatoriile nu...

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=2#ixzz1GOLZ4duJ

Intr-o seara Ion nu reusea sa adoarma. Se tot invartea si rasucea in pat nu putea sa treaca in lumea viselor. Baga Maria de seama si il intreaba:
- Ioane, de ce nu poti dormi?
- Tu Marie, cum sa-ti spun eu tie, am o datorie de 10 milioane la vecinu Petre, traba sa-i dau banii maine dimineata da eu nu-i am. Si ma tot gandesc cum sa fac.
- Ma Ioane, stai tu linistit ca rezolv eu problema asta.
Se scoala Maria, iese in camesa de noapte pe pragul casei si incepe sa strige:
- Petreeeeee, ma Petre ma!
Aude Petre ca il striga cineva si iese afara.
- Marie, tu esti?
- Io-s ma Petre.
- Da ce-i baiu?
- Stai sa te intreb ceva. Are Ion a meu, o datorie la tine?
- Are.
- Si traba sa t-o plateasca dimineata?
- Traba!
- No, auzi ma Petre. Sa stii ca Ion nu are de unde sa-ti deie banii.
Intra Maria in casa si-i zice lu Ion:
- No Ioane, culca-te tu linistit ca amu nu mai doarme Petre.

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=2#ixzz1GOLv6Pw1

Jurnal de vanatoare

Dupa un timp, orice om normal, nu isi mai poate aminti amanuntele faptelor petrecute in trecut. De abia aici ne dam bine seama ce bine e sa ti un mic jurnal.

01.00: Desteptatorul suna.
02.00: 0rtacii de vanatoare sosesc si ma arunca din pat.
02.30: Arunc totul in afara de lighean in tolba de vanatoare.
03.00: Patrundem in codrul des si intunecos.
03.15: Inapoi acasa sa ne luam pustile.
03.30: Alergam ca apucati sa mai apucam rasaritul de soare in padure.
04.00: Ajungem la locul de popas…am uitat insa cortul.
04.30: Intram in padure!
06.05: 0pt cerbi in raza vizuala.
06.06: 0chit si apasat pe tragaci.
06.07: Clic!
06.08: Incarcam pustile in timp ce cerbii dispar din raza vizuala.
08.00: Inapoi la locul de popas.
09.00: Cautam inca locul de popas.
10.00: Am uitat, cu siguranta, unde este locul de popas.
12.00: Tragem focuri de alarma in aer si mancam mure si zmeura.
12.15: Nu mai avem gloante …cei opt cerbii revin.
12.20: Un simtamant ciudat in zona stomacului.
12.30: Murele au fost de buna seama otravite si noi nu am stiut…sau a fost altceva
12.45: Suntem salvati!
12.55: In graba spre spital, sa facem spalaturi stomacale.
15.00: Inapoi la locul de popas.
15.30: Pornim sa ucidem cerbii.
16.00: Inapoi la locul de popas …sa ne luam cartusele.
16.01: Ne incarcam pustile …si pornim din nou inspre codru.
17.00: Descarcam pustile cu veverite …destul de enervant…
18.00: Un cerb apare in raza vizuala.
18.02: Focul porneste si loveste in plin …tolba…
18.05: Ortacii sosesc totusi cu un alt cerb la locul de popas.
18.06: Ma abtin din rasputeri sa nu imi impusc ortacii.
18.07: Cad in focul de tabara.
18.10: Ma schimb si arunc piesele de garderoba arse in foc.
18.15: Imi iau tolba si las ortacii si cerbul in locul de popas.
18.25: Tolba este goala …prin gaurile de la focurile de arma am pierdut tot
18.26: Pornesc mai departe …fara tolba.
18.30: Ma impiedic …pusca aterizeaza in noroi.
18.35: Intalnesc cerbul.
18.36: Tintesc.
18.37: Apas pe tragaci …incarcatura explodeaza …noroi pe teava!
18.38: Ma sui in graba intr-un copac.
21.00: Cerbul isi ia ramas bun.
00.00: In sfarsit …acasa.
00.01: Cheile casei sunt in maaina.
00.18: Incetez sa urlu…intru in casa pe geamul de la baie.
00.19: Ii lamuresc pe cei de la politie ca nu pot sa sa dau o spargere in propria-mi
casa.
0 zi de vanatoare minunata!

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/? page=2#ixzz1GOM4dlpj