| C0nflic7 a întrebat:

Cine spune cel mai tare banc primeste funda si vot, promit

Răspuns Câştigător
| Bee123 a răspuns:

gabriellas a răspuns:
raspuns ales
Prietenia intre femei:
O femeie nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotului ca a dormit la o prietena. Ca sa verifice, el a sunat la cele mai bune zece prietene ale nevestei. Nici una nu stia nimic despre cele intamplate.
Prietenia intre barbati:
Un barbat nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotiei ca a dormit la un prieten. Ca sa verifice, ea a sunat la cei mai buni 10 prieteni ai sotului. Opt dintre ei au confirmat ca a dormit la ei, doi au explicat ca el inca este acolo.
***
Fetele din ziua de azi invata in liceu doar doua litere si doua cifre: A4 si X5, iar incepand cu facultatea invata inca doua cifre si o litera:Q7 si X6.
Din cauza crizei financiare, incepand cu anul universitar 2009-2010, se va schimba programa facultatii si se vor invata alte patru litere: RATB!
***
Calcul pentru marire de salariu:

Dupa multi ani de serviciu, un om realizeaza ca nu a fost promovat, nu a fost transferat, nu i s-a marit salariul, nu i s-au dat prime si ca compania nu face nimic în acest sens. Deci omul s-a decis ca intr-o dimineata, sa mearga la managerul direct, iar dupa schimbul de amabilitati, a inceput sa-i mentioneze sefului, observatiile sale.
SEFUL, uitandu-se la el, a ras si l-a rugat sa ia loc spunand:
- Prietene, dar tu nu ai lucrat in compania asta nici macar o zi!
Omul a fost surprins sa auda aceasta dar seful a continuat sa explice:
- Cate zile sunt intr-un an?
- 365 zile iar o data la 4 ani sunt 366 zile.
- Cate ore are 1 zi?
- 24 ore.
- Cate ore muncesti pe zi?
- 8 ore/zi (de la ora 8.00 la 16.00).
- Asa, deci cat la % dintr-o zi muncesti?
Angajatul face calculele si zice:
- 8 ore/24ore = 1/3 dintr-o zi (adica 33, 3%).
- Foarte bine, deci cat reprezinta 1/3 dintr-un an?
- 122 (1/3 x 366 zile=122 zile)
- Vii la Lucru in week-enduri?
- Nu dle.
- Cate zile de week-end sunt intr-un an?
- 52 Sambete si 52 Duminici, in total 104 zile week-end.
- Merci. Daca eliminam din cele 122 zile cele 104 zile week-end, cate zile raman?
- 18 zile.
- OK! De obicei, in fiecare an ai circa 3 saptamani de Concediu de Odihna. Acum, elimina cele 15 zile din cele 18 zile ramase. Cate zile mai raman?
- 3 zile.
- Lucrezi de Anul Nou, Paste si Craciun?
- Nu, domnule.
- Bun. Elimina cele 3 zile de Sarbatoare din zilele ramase. Cate zile mai raman?
- Niciuna dle.
- Pai... Ce mai doresti?
- Am inteles dle. Va multumesc dle. pentru toti banii care mi-i oferiti. Imi pare rau, ca am incercat sa fur de la companie!
***
E greu sa lucrezi la call-center. Conversatii care s-au intamplat cu adevarat intre operatorii de call centre si clientii lor.

Client: "Sun de doua zile la 0700 2300 si nu pot prinde deloc. Ma puteti ajuta?
Operator: "De unde aveti acel numar, domnule?".
Client: "Era pe usa companiei"
Operator: "Domnule, acela este programul nostru"

*
Client: "Asigurarea europeana a masinii acopera defectiunile daca calatoresc in Australia?"
Operator: "Numele asigurarii nu va spune nimic?"

*
Client (intreband despre cerintele legale daca calatoresti in Franta): Daca imi inregistrez masina in Franta, trebuie sa imi schimb volanul pe partea cealalta a masinii?"

*
Client: "As dori numarul Argoed Fish Bar din Cardiff, va rog"
Operator: "Imi pare rau, dar nu exista acest bar. Mi l-ati dictat corect?"
Client: "Pai, inainte se numea Bargoed Fish Bar insa a cazut 'B' de pe sigla barului"

*
Un cleint respira extrem de greu in timp ce vorbea cu operatorul asa ca acesta l-a intrebat ingrijorat daca se simte bine. Omul a raspuns: "Nu am pix la mine asa ca suflu pe geamul cabinei telefonice ca sa pot scrie numarul pe el.

*
Operator: "In partea dreapta a ecranului, jos, vedeti butanul pe care scrie 'OK'?"
Client: "Wow. Cum puteti sa-mi vedeti ecranul de acolo?"

*
Aceasta este o converstatie adeverata care s-a petrecut la linia de ajutor a Word Perfect. Operatorul a fost concediat dupa aceasta discutie insa nimeni nu-l poate invinui.

Operator: "Ridge Hall, asistenta cu clientul; cu ce va pot ajuta?"
Client: "Da, pai, am probleme cu WordPerfect."
Operator: "Ce fel de probleme?"
Client: "Pai, in timp ce scriam, dintr-o data mi-au fugit cuvintele"
Operator: "Au fugit?"
Client: "Dau, au disparut"
Operator: "Acum ce va apare pe ecran?"
Client: "Nimic"
Operator: "Nimic?"
Client: "Este gol; nu accepta nimic din ce scriu"
Operator: "Mai sunteti pe WordPerfect, sau ati iesit din program?"
Client: "Cum sa-mi dau seama?"
Operator: "Vedeti fereastra programului pe ecran?"
Client: "Ce-i aia fereastra?"
Operator: "Nu conteaza. Puteti sa miscati cursoul pe ecran?"
Client: "Pai nu exista niciun cursor: V-am zis, nu accepta nimic din ce tastez"
Operator: "Monitorul are un beculet care sa va indice daca e deschis?"
Client: "Ce e aia monitor?"
Operator: "Este chestia aia cu ecran care arata ca un televizor pe care va arate ce scrieti. Are jos o lumina micuta care sa va arate daca este deschis?"
Client: "Nu stiu"
Operator: "Atunci, uitati-va in spatele monitorului si vedeti unde duce cablul de alimentare. Il puteti vedea?"
Client: "Da, da, cred ca da"
Operator: "Perfect. Urmariti cablul si vedeti daca este in priza"
Client: "Da, este"
Operator: "Cand erati in spatele monitorului, ati vazut ca acolo erau doua cabluri in spate, nu doar unu?"
Client: "Nu"
Operator: "Pai, sunt doua. Va rof sa va uitati din nou in spate si sa gasiti cel de-al doilea cablu"
Client: "L-am gasit"
Operator: "Urmati-l si vedeti daca capatul celalalt este introdus corect in spatele computerului"
Client: "Nu ajung"
Operator: "Bine. Dar macar puteti vedea daca este introdus bine?"
Client: "Nu"
Operator: "Chiar daca incercati sa va aplecati mai mult tot nu vedeti?"
Client: "Nu vad nu pentru ca nu ajung la el ci pentru ca e intuneric"
Operator: "Intuneric?"
Client: "Da, lumina din birou e stinsa si singura lumina pe care o am vine de pe ferestra dar nu e de ajuns"
Operator: "Pai, va rog sa deschideti lumina pentru cateva minute"
Client: "Nu pot"
Operator: "Nu puteti? De ce?"
Client: "Pentru ca e pana de curent"
Operator: "Pana... pana de curent?!?! Aha, mda, bine, am inteles acum care e problema. Mai aveti cutia in care a venit computerul si manualele de functionare?"
Client: "Da, le tin in dulap"
Operator: "Foarte bine. Luati-le, scoate computerul din priza, impachetati-l in cutie asa cum era cuand l-ati cumparat. Apoi duceti-l la magazinul de unde l-ati luat"
Client: "Chiar? Este chiar atat de grav?"
Operator: "Da, ma tem ca da"
Client: "Bine, atunci. Ce sa le spun?"
Operator: "Spuneti-le ca sunteti al dracului de tampit pentru a avea un computer!"

8 răspunsuri:
| Criiiiiiiis a răspuns:

Mamal si tatal Alinutei erau in baie de ceva vreme. Disperata, Alinuta tipa dupa ei: - Mama, tata, ce faceti in baie? Tatal Alinutei : - Un sandvis. Mai tarziu, cand ies din baie, Alinuta spune : - Mama vezi ca ti-a ramas putina maioneza la gura laughing

| BoGhDaN a răspuns:

Culmea sexsului animalic :Sa pui o vaca sa stai capra

| parizer a răspuns:

1) a murit gheorghe şi merge-n rai , unde aşteptă să-i vină rându , şi acolo vede mult ceasuri , aşa că-l întrebă pe sfântu petru :
- sfinte petru , ce-s cu atâtea ceasuri aici ?
- păi fiecare om are un ceas şi de fiecare dată când omu minte , manoşu arată c-a trecut o secundă
- şi ceasu ăla care-i la ora 12 al cui e ? (gheorghe)
- păi e al unui bebeluş sărăcu-i nou-născut şi n-a minţit încă (sfântu petru)
stă gheorghe umpic şi întreabă:
- da ceasu lui emil boc unde-i ?
- oo-i în camer lui isus , îl ţine pe post de ventilator (sf petru)
2) a mers gheorghe în bucureşti cu bicicleta şi si-o pune lângă casa palatului şi se uită pe acolo
din curte , un paznic îi zice :
- măi bade ,i-aţi bicicleta de acolo că trebui să vină preşedintele , vice-preşedinntele şi consilieru
la care gheorghe :
- no las că nu-i bai , că i-am pus lăcat
3) într-o vară trebuia să stea un ţigan, un român şi un spaniol într-un coteţ cu un porc
primu care intră-i spaniolu , intră el , stă o săptămână , stă două săptămâni , da nu mai rezistă şi iese afară şi zice :
-vai , ce pute porcu
al doilea care intră-i românu, intră el stă , o lună , stă două luni , dar nu mai rezistă nici el şi iese afară şi zice :
-vai, ce pute porcu!
apoi intră şi ţiganu, stă el 6 luni , stă un an , dar după un an iese porcu afară şi zice :
-vai, ce pute ţiganu
4) două bătrâne merg într-un parc, o bătrână avea un nepot , iar o bătrână avea o nepoată
când ajung în parc , se aşează pe o bancă , iar fata strănută
baiatu :
- sănătate
bătrâna care avea nepoata zice către bătrâna care avea nepotu :
ce nepoţel educat ai
fetiţa strănuă din nou, la care băiatul iarăşi :
- sănătate!
bătrâna din nou:
-ce nepoţel educat ai
fata strănută a treia oară , la care băiatu-i zice :
-ai răcit, curvă mică
5) un hoţ a intrat într-o casă, face 2 paşi şi aude o voce :
-Isus te priveşte
mai face 2 paşi şi aude din nou:
-Isus te priveşte
mai face 2 paşi şi aprinde becul şi vede un papagal, apoi zice:
-cine dracu-i aşa de prost să-i pună numele Isus unui papagal?!
papagalu răspunde :
-nu , io-s sf petru , buldog este Isus

| Izzaabellaa a răspuns:

Http://www.mioritice.com/banc/28628/#ixzz1Kiya8TBt

citestel pan la capat ca e misto :P

| kajen4ever a răspuns:

Un betiv vine acasa.nevasta era pusa pe cearta.si ii zice betivului:porc, imputit, si gras.ala ii raspunde:daca e o ghicitoare :este fundul tau.2. un barbat era in club.o femeie statea pe scaun.sa de ce ala la ea si ii zice: papuse vrei sa dansezi? aia-i zice:da, sigur. ii raspunde ala:atunci date de pe scaun.

| JammyBrooks a răspuns:

Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

acum citeste invers:->

| Aştept a răspuns:

Intro zi doamna profesoara de matematica a venit imbracata la scoala diferit de zilele trecute si intreaba:Va place?
Toti copiii : Daaaaaaa!
Bula:Nuuuuu!

A doua zi vine diferit si intreaba: Va place?
Copiii: Daaaaaa!
Bula: Nuuuuuuu!

A treia zi vine cu doua frunze sus si una jos si intreaba:Va place?
Copiii:Nuuuuu!
Bulabig grinaaaa!

S-a sunat de iesire toti au plecat numai Bula a ramas.Profesoara il intreaba: De ce nu pleci?
Bula:Astept sa vina toamna sa cada frunzele!

| Aştept a răspuns:

Funda?