| TudoricaRobert a întrebat:

Cine stie sa raspunda la ghicitoare primeste funda straight face nici eu nu stiu raspunsul! Fratele unui economist a murit, dar omul care a murit nu avea niciun frate. Cum e posibil?

3 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Economistul e o fata.Deci fratele ei a murit, dar fratele nu avea vreun frate.

| Măduuțaa a răspuns:

Erau frati vitregi.Sau omul economist era o fata si omul care a murit nu avea niciun frate ci avea o SORA! Sper ca ai inteles!

| MoD3M a răspuns:

Frati din mame diferitewinking..Probabil se refera la frati naturaliwinking