| carmmenn a întrebat:

Daca ati pleca pe o insula pentru tot restul vietii, si ar trebui sa va alegeti 5 lucruri ca sa vi le luati cu voi, care-ar fi acelea si de ce? Dau fundita pentru cel mai interesant raspuns.

Răspuns Câştigător
| Raisa a răspuns:

Poi...
greu.
si astia cu electricitatea internetul televizorul etc trezitiva dreq la realitate nu traim in paradis
eu mias lua asa, avand in vedere ca e pentru tot restul vietii:
-multe multe haine de fapt toate pe care le gasesc
-20 de carti sa am ce citi tot restul vietii
-3 corturi
-2 prietene si mama
-cateva saltele si perne si plapume sa nu imi fie frig

mias gasi un adapost undeva un loc sigur chiar si sub pamant de ex o pestera sau ceva numai sa nu fie ca in descent 1 sau 2 si as ramane acolo in caz ca vine un tsunami sa nu ma atinga asa de rau cum ar face cu cei de la suprafata...
si oricum mancare mias gasi,,, crab, scoici...banane cocos etc doar este!

interesanta intrebare

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mi-as lua strictul necesar.Niciun telefon, n-as mai vrea sa am de-a face cu nimic din lume.Singuratate,linistete totala.Si daca ar fi si insula lui R.Crusoe acolo as sta toata viatahee hee

| Ea12345 a răspuns:

1. familia
2. cei mai buni prieteni
3.calculatorul
4. electricitate
5.internet big grinbig grin

| Ea12345 a răspuns:

Doamne, era sa uit:mi-as lua funditele de pe TPU ca sa ma fac frumoasa pentru canibalibatting eyelashes

| Pho3nix a răspuns:

Pe Megan Fox.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai, daca ar fi sa plec as lua cu mine o prietena buna pentru. a nu ma plictisi si in caz ca nu gasesc absolut nimic de mancare(glumeam, nu sunt canibala), as mai lua un i-pod, pe fratele meu in caz ca intalnim canibali sau trebuie facute sacrificii...guma(ca sa am ce mesteca)...si o cola.Cam atat imi vine prin minte

| Ferenin a răspuns:

1: un pai de chibrit 2: o bricheta 3: o cutie de chibrituri 4: o lumanare si 5: o carte! Iar acum explicatia: aprind paiul de scapariciul cutiei, apoi aprind bricheta cu paiul (ca nu mai avea prea mult gaz) si cu bricheta aprind lumanarea ca sa pot citi cartea! laughing

| deutza00 a răspuns:

Normal ca as lua cele mai importante prs din viata mea
1. Familia
2. love struck
3. Haine
4. Unelte pentru orice eventualitate
5. Mancare

| Caia a răspuns:

Pai mi-as lua o scara, un sampon, o carte, un cort si un steag. O scara sa ajung la nucile de cocos. Un sampon sa ma spal cand simt ca put. O carte sa nu ma plictisesc. Un cort sa nu dorm sub cerul liber.Si un steag ca atunci cand am chef sa plec acasa sa le fac semn avioanelor

| wormy a răspuns:

Prietenul, bani(nu ai zis insula pustiebig grin), parintii, cu toate ca ii fac nesuferiti in fiecare zi nu pot trai fara ei, si cateva lucruri.indispensabilebig grin.

| Criss1105 a răspuns:

1. electicitate
2.calcu
3. iubitu
4. familia
5. prietenii

| enemig0 a răspuns:

Pe guta, salam, minune, vijelie si romeo fantastic.Sa ii bat in fiecare zi sa nu ma plictisesc!

| sofia_1672 a răspuns:

Iarasi astia cu electricitatea lor, nu stie ca pe insula nu exista asa ceva? doamne...eu mi_as lua iubitu.atat

| fobie de mate a răspuns:

1.caine
2.filme; imagini cu morga [daca as putea, as lua-o pe toata rolling on the floor ca sa imi indeplinesc visul si sa ma fac legistbatting eyelashes]
3.pe mj [ daca ar trai sad ]
4. pistol
5.muzica

| carmmenn explică:

Poate ca nu vroiam sa scriu insula pustie.laughing. nvm, ai dreptate si tu intr-un fel.ca pe o insula deja populata putem gasi aproape orice.depinde si de cine o locuieste.happy
P. S: dau fundita cand se vor mai acumula raspunsuri. asa din 8 raspunsuri n-am ce.si apropo, voi nu va luati si parintii? oricat v-ar enerva, ei tot binele va vorhappy.
fiecare copil este"batut la cap"de parinti.ganditi-va cum ati fi fara eihappy

| carmmenn explică:

Parerea mea este ca eu as avea nevoie doar de: parinti si prieteni, apa potabila, mancare(depinde daca e pustie insula sau nu), si nu mi-as mai lua televizor, calculator(asta include si internetul) si toate chestiile de care acum sunt dependenta.Adica suntem.

Dar mai bine nu, pentru ca stiu ca nu e posibil sa plec vreodata pe o insula pustie.laughing

| Rapperiţa a răspuns:

Paithinking
In primul rand o casa mai exact o vila b-) care are de toare...
Electricitate
Internet
Bani
Si prietenii mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Telefonul- ca sa o chem pe soara mea sa vina sa il bata pe ala care se ia de mine
2.Televizorul-nu am de gand sa pierd telenovela la care ma uit de caterva luni si tot nu se termina
3.Calculatorul cu net-ca sa pot sa mai stau si eu cu voi pe TPU, sa mai vorbesc pe mess, sa mai ascult muzica, sa ma joc pe ConQUIZtador
4.Cartea mea-mi-a dat-o profesorul de romana sa o citesc in vacanta si tot vad ca nu se termina paginile
5.Pe enervanta de colaega'mea-daca ne ataca niste canibali le-o dau sa o manance pe ea, nu pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mami pe tati foarte multa mancare foarte multa apa si telefonul in caz ca vreau imediat sa plec sau sa sun pe cineva dc mi-e dor de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalul, familia, prietenii, casa si un magazin ca sa imi iau ce vreau

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Alea mai cunoscutehee hee

| Silviu_7167 a răspuns:

2 dintre ce-i mai buni prieteni pentru ca asta ne-am dorit toti 3, un cutit pentru facut un adapost tongue, cutie de chibrituri big grin de facut un foc pana una alta big grin, o carte de rugaciuni sau biblie si niste apa de baut pana gasim izvor big grin. Am scris ce mi-a trecut prin cap, nu SFuri.

| вєѕтωιѕнєѕ a răspuns:

1:electricitate, 2:telefonul, 3:pistol, 4:fotoliu:5:mancare

| xandra_3994 a răspuns:

Pai mi-as lua cea mai buna prietena apoi pe iubitul meu, telefonul, multe haine si muuulta mancarewinking