| LetsPutASmileOnYourFace a întrebat:

Tu crezi in Magie? Defineste acest cuvant, spune la ce te gandesti cand auzi cuvantul " Magie ".

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

Prima data ma gandesc la Hocus Pocus, dar apoi ma gandesc la semnificatia mai profunda a cuvantului."Magia" poate fi atunci cand te joci prima data in zapada, sau cand inveti pentru intaia oara sa mergi pe bicicleta, sau prajiturile speciale pe care le face bunica odata pe an, sau primul sarut, prima dragoste...toate lucrurile marunte si momentele speciale din viata noastra sunt magice. Sentimentul de fericire, de iubire, de implinire si siguranta este magic.
Cu totii avem magia noastra, poate un zambet ametitor, sau o privire profunda sunt o magie mai adevarata decat sa scoti un iepure din palarie.
Nu numai vrajitorii stiu sa faca magie...

22 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Magie=trucaj

| Allrc24 a răspuns:

Magia este un pacat impotriva Sfantului Duh.inlocuiesti pe Dumnezeu si puterea Sfantului Duh cu vraji care sun create de satanisti.ai impresia ca esti cel care controleaza si te crezi mare smecher dar defat sunt doar niste iluzii create de duhurile necurate. ferestete de magie!

| Paulla a răspuns:

Când spui 'magie' mă gândesc la aberaţii.

Răspuns utilizator avertizat
| DrunkenRat a răspuns:

Nu exista natural sau supranatural, toate au o logica. Si magia. Nu magia vampirilor sclipitori in soare. pur si simplu telepatia, telechinezia. Pentru a misca un obiect cu puterea mintii de nevoie de atat energie cat pentru o statie radio intreaga. Daca poate prodce cineva atat cu puterea mintii, felicitari lui de telepat. Sunt mai multe forme si toate perfect logice, numai ca oamenii nu le-au explicat oficial inca.

| LetsPutASmileOnYourFace explică (pentru DrunkenRat):

Uite vezi, aici gresesti... La unele intrebari nu poate raspunde nimeni, nici macar supremul Nu toate au o logica, sunt multe chesti care daca stai sa le analizezi iti spui :WTF? Crede-ma supranaturalul exista, doar ca 15% nu sunt inca convinsi, pentru ca nu li sau intamplat un incident. ( Nu au fost supusi ).

| DrunkenRat a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

In wicca, nu exista natural si supranatural. Acel lucru pe care il numesti tu supranatural are si el o explicatie, mai greu de adaptat la ceea ce stim noi oamenii, dar logica exista. trebuie gasita.

| LetsPutASmileOnYourFace explică (pentru DrunkenRat):

Iti place Albert Enstein? Mi-e una imi place foarte mult happy Tot respectul. Ei bine, el are un citat foarte frumos : " Logic will get you from A to B. Imagination will get you everywhere. "

| kabaleon a răspuns:

Exista doua tipuri de magie: magie neagra si magie alba. Magia neagra se foloseste pentru a face rau si pentru a controla persoanele fara acceptul lor (este aspru pedepsita de divinitate; se spune ca cei care folosesc magia neagra intr-o viata, in viata urmatoare se nasc posedati sau cu frici foarte mari de diverse lucruri), iar magia alba se foloseste pentru a te ajuta pe tine insuti si pe semenii tai. Trebuie sa se aiba mare grija! Exista multe persoane care spun ca fac magie alba, dar care de fapt fac amgie neagra. Diferenta o facem prin moralitatea actiunii magice. Magia exista, acum depinde daca vrem sa intram in contact cu ea si daca intram, ce alegem. Magia ar putea fi definita ca influenta pe care o fiinta o are asupra unui lucru sau asupra unei fiinte, cu sau fara acceptul ei, ea putand fi catalogata ca malefica sau benefica. Pace!

| 愛日本 a răspuns:

La desene animate sau ţigăncile alea care se cred vrăjitoare laughing

| iEmonel a răspuns:

Pune 10 lei pe o masa si eu ii fac sa dispara.

| AstralConfessor a răspuns:

La ce fel de magie faci referire? Si concentrarea pe un gand este un act de magie, deci?

| Kazimir a răspuns:

Te f#& de nici nu observi. Asta e magia adevarată.

| nooooc a răspuns:

Magie- inselare, manipulare, minciuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire cred ca asta e ceva magic ca apare cand nu te astepti si iubesti pe cine nu vrei uneori e magie incolora / magia nu exista povesti sf vezi sa nu te pacaleasca tigancile

| AndreiP98 a răspuns:

Cand aud MAGIE nu ma gandesc neaparat la vraji, baghete mai stiu eu ce, ci la lucruri supranaturale care nu se pot intampla (tot ce e prin filme, jocuri etc )...Sincer nu cred, cred doar realitatea

| TeManancCuNutella a răspuns:

Mda...Dce nu?
Cand aud cuvantul Magie ma gandesc la vrajitoare, magicienii, fantazii ...Ptr ca eu locuiesc intr-o lume a mea unde este numai fantazie happy
Sper ca te.am ajutat
Bye kiss

| TeManancCuNutella a răspuns:

Mda...Dce nu?
Cand aud cuvantul "Magie" ma gandesc la vrajitoare, magicienii, fantazie ...Deoarece eu locuiesc in lumea mea unde este doar fantazie, d exemplu : varcolaci, fantome...
Sper ca te.am ajutat
Bye kiss

| cat212 a răspuns:

Putere a mintii si a imaginatiei. confused

| DiianaDii a răspuns:

Dragoste smug

| LetsPutASmileOnYourFace explică (pentru DiianaDii):

Scuze...Ce legatura are MAGIA cu DRAGOSTEA?! Ma refer la supranatural.

| Andrrawxyz a răspuns:

Ini mini hocus pocus