| DnZuuP a întrebat:

Dati-mi va rog niste glume foarte amuzante...

Răspuns Câştigător
| DeeaDyaDeea a răspuns:

1. Bulă îl întreabă pe Ştrulă:
- Esti şmecher?
- Bineînţeles.
- Atunci dă-ţi un cap în gură!

2.- Ei, ei! îi spune profesorul lui Bulă. Numai la sex te gîndeşti... Nu se poate trăi din-aşa ceva!
- Cum să nu! Dacă aţi vedea-o pe sora mea cea mai mare...

3.- Ce vrei să te faci cînd vei fi mare?
- Vreau să mă fac soldat.
- Dar duşmanii te vor omorî...
- Atunci mă fac duşman!

4. Un pictor vestit, aflat prin munţi, întîlneşte o turmă de oi şi se adresează ciobanului:
- Bade, îmi dai voie să-ţi pictez oile?
- Eşti nebun, omule? Lasă-le aşa albe cum sînt…

5. Un ţăran beat mergea cu căruţa pe şosea. Un cîine încearcă sa îl depăşească şi, nereuşind, îi spune:
- Băi ţărane, ce mergi pe mijlocul drumului? Trage mai pe dreapta!
- Doamne, în viaţa mea n-am auzit cîine vorbind, zice ţăranul.
- Nici eu, completează calul.

6.Două blonde stau de vorbă:
- Ştii, ieri mi-am făcut testul de sarcină!
Cealaltă, foarte curioasă:
- Şi au fost grele întrebările?

7. În sala de judecată:
- Linişte! strigă judecătorul. Cine mai face gălăgie va fi trimis acasă de îndată!
- Ura! strigă inculpatul.

8. O maşină mică se opreşte la benzinărie. Coboară un tip de 1, 30 înălţime, 40 de kg şi îi cere vînzătorului 1 litru de benzină. La care tipu' de la benzinărie
se apleacă şi îl întreabă:
- Da' roţilor să nu le trag cîte un vînt?

9. Un om în deşert vede o fîntînă şi strigă:
- Apă, apă, apăăăăăăă!
Imediat iese unu' din fîntînă şi zice:
- Unde, unde?

10. Un nebun îşi atenţiona un frate de-al său în curtea unui azil:
- Vezi că ai o gaură în umbrelă!
- Ştiu. Eu am făcut-o ca să văd cînd se opreşte ploaia.

11.Doi nebuni stateau pe acoperişul spitalului şi se pişau jos. La un moment dat, trece directorul pe lîngă spital. Cum îl vede, unul se opreşte brusc.
- Ce ai păţit, măi? îl întreabă celălalt.
- Păi dacă mă prindea de jet şi mă trăgea în jos? rolling on the floor))))))

12. Un om intra intr-un bar cu un **** imens in mana:
-Vai doamne! oleaca mai aveam si calcam in el!

13.Doi poliţişti:
- Bă, Vasile, ce tremuri aşa, bă, ce ai păţit?
- Am stat puţin în frigider.
- De ce, bă?
- Pai, Şefu', nu ne-aţi zis că poliţaii trebuie să aibă sînge rece?

Bula(B), Doctorul(D), Asistenta(A)
D- Fa-i lu Bula formele de externare
A- Dar cum se poate dle doctor? Pana ieri sustinea ca este ministru de externe.
D- Dar, dar azi mi-a spus ca si-a dat demisia

_________________________________________________

Se duce Bula la dentist.
- D-le doctor am **** prea mica?
- Asta nu-i de meseria mea.
- Dar puteti sa va uitati putin macar?
Bine!
- O, O, O! MAI BULA, DAR E TARE MICA!
- Aha, deci va pricepeti?!

_________________________________________________

Bula este intrebat de un reporter:
- Bula, care este cel mai usor lucru pe pamant?
- ****, raspunde Bula
- De ce ****?
- Pentru ca numai cu gandul o ridic!
- Interesant, dar cel mai greu lucru pe Pamant?
- ****, raspunde Bula
- Pai cum, n-ai zis inainte ca este cel mai usor lucru?
- Da, dar daca nu o ridici cu gandul, atunci nici cu macaraua nu.

_________________________________________________

Bula somnoros, dimineata, iese din baie. Tat-su il intreaba:
- Bula! ai facut ochi?
- Nuu... am facut pipiii!

_________________________________________________

Suna telefonul acasa la Bula si raspunde el, dar in soapta:
- Alo, da!
- Bula, tu esti?
- Da, ce s-a-ntamplat?
- Pai vroiam sa vorbesc si eu cu tatal tau, e acasa?
- Da, dar are treaba. E ocupat aici cu politia.
- Cum cu politia? Bine, dar mama ta este?
- Da e si ea aici cu politia, salvarea, zise Bula tot mai in soapta.
- Da' ce se-ntampla acolo ma? Dar macar bunica-ta nu e ocupata?
- Nu ca e si ea tot cu pompierii, salvarea, politia, paza (zise foarte incet)
- Ba, dar ce-i acolo la tine ma? Ce fac toti cu aia?
- Pai... ma cauta pe mine...

_________________________________________________

Zi de scoala.
Profesoara: Matache, la ce lucreaza taica-tau?
M: La guvern!
P: Treci in prima banca. Ionescu, la ce lucreaza taica-tau?
I: La Senat!
P: Treci in prima banca. Bula, la ce lucreaza taica-tau?
B: La politie!
P: Treci in prima banca. Da' unde lucreaza la politie?
B: Nu stiu, ca azi l-au arestat!

_________________________________________________

Bula (reintors din SUA): Salut, mai draga, Strul!
Strul: Cind te-ai intors?
Bula: Astazi! Am stat acolo peste 18 luni. Dar, apropo! Cand am plecat, te-am rugat sa ai grija de sotia mea, care era gravida in luna a 5-a. Spune-mi, acum cum este? Nu am vazut-o inca, vin direct de la aeroport.
Strul: Pai, cum sa fie? Tot gravida, asa cum ai lasat-o! Gravida in luna a 5-a!

_________________________________________________

BULA se duce la o tiganca sa-i ghiceasca.
Tiganca:
- Ba, din cauza ta o sa moara multa lume si multi or sa ramana fara case.
BULA speriat pleaca acasa. Merge cat merge si vede un baietel pe linia de tramvai. Se duce, il salveaza si-l intreaba:
- Ba, cum te numesti?
BAIETELUL:
- Adolf. Adolf Hitler

_________________________________________________

Diriginta lui Bula il cheama pe taica-su la scoala.
- Domnule Bula, nu mai stiu ce sa ma mai fac cu fiul dumneavoastra! Nu chiuleste, dar si daca vine la scoala, tot degeaba vine! In clipa de fata e potential corigent la 4 materii, deci din nou repetent!
- Doamna diriginta, va multumesc pentru avertisment. Ajung acasa... si daca nu-l trezesc din bataie cu apa rece, sa nu-mi spuneti mie...
- Domnule Bula, poate nu-i cea mai eficienta metoda, totusi!
- Aveti dreptate, doamna! Lasati ca vad eu cum fac!
Ajuns acasa, Bula senior trece la atac:
- Bulica tata, intoleste-te ca iesim in lume.
Si-l duce pe Bula la un sexi-club. Mama, ce spectacol! Bulica avea ochii ca la rac:
- Aoleu tata! Ce craci! Ce tate! Cin-le-o *** p-astea?
- Premiantii, tata, premiantii!

_________________________________________________

Bula dorea foarte mult o bicicleta si s-a gandit ca cel mai bine ar fi sa-i scrie lui Iisus. In prima scrisoare: "Draga Iisus, prietenii mei spun ca am fost foarte cuminte si ca as merita o bicicleta."
Dar aceasta nu-i place lui Bula si o arunca.
A doua scrisoare: "Draga Iisus, am fost foarte cuminte si vreau o bicicleta!"
Nemultumit si de aceasta data arunca si aceasta scrisoare.
A treia scrisoare: "Draga Iisus, te rog sa-mi dai o bicicleta!"
Nu-i place si o arunca.
A doua zi s-a dus la biserica si a plecat cu ceva ascuns sub bluza.
Scoate o foaie si incepe: "Iisus, mama ta e la mine. Daca vrei sa o mai vezi da-mi o bicicleta!"

_________________________________________________

Bula suna la politie:
- Mi s-a furat masina. Dimineata cand m-am trezit nu mi-am mai gasit trabantul, ci numai husa.
La care politistii:
- Ati scuturat bine husa?

_________________________________________________

Micul Bula intra in camera parintilor si o vede pe maica-sa cu fusta ridicata, iar pe taica-sau in spatele ei.
Vazandu-l, tatal rade, ii face semn sa plece si sa inchida usa.
Dupa ce termina treaba, tatal se duce sa vada ce face fiul... si il gaseste in camera cu bunica-sa, care avea fusta ridicata iar micul Bula era in spatele ei... la care taica-sau tipa :
- Bula, dar ce naiba faci acolo?
Iar Bulisor ii raspunde:
- Nu mai e asa de amuzant cand e vorba de maica-ta, nu-i asa?

13 răspunsuri:
| Foxie2 a răspuns:

Da-ti-mi*

| Ţepeşu a răspuns (pentru Foxie2):

*ehm* "Daţi" e la imperativ, deci la persoana a II-a. A scris corect.

| Foxie2 a răspuns (pentru Ţepeşu):

Seama dat am-mi.
Mai bine mergeam la culcare not worthy

| CautNume a răspuns:

Www.google.ro
Sigur te va ajuta!

| Selly13 a răspuns:

Http://ro.lmgtfy.com/? q=mioritice

| aaaaaaaaaaaaaaay a răspuns:

Orăşeanul, îmbrăcat în costum şi purtând cravată, îşi încarcă arma, o pune la ochi, trage şi împuşcă un fazan care cade în curtea unui fermier. Orăşeanul se apropie de fermă, cu vădita intenţie de a-şi recupera prada, însă nimereşte peste un ţăran arţăgos.

"Vânatul a căzut în ferma mea! Este al meu!", strigă fermierul. Însă orăşeanul nu se lasă mai prejos: "Dar eu l-am împuşcat! Daţi-mi-l înapoi!", răspunde el. "Prea bine, atunci. Dacă vrei să îţi iei înapoi fazanul, va trebui să jucăm «ţărăneasca»", a continuat ţăranul. "Ce e asta?", întreabă orăşeanul. "Ei bine, îţi voi da un şut între picioare, iar apoi va fi rândul tău să îmi tragi un şut. Acela care va ţipa mai puţin va câştiga fazanul", explică ţăranul. Orăşeanul acceptă şi ia poziţia necesară. Ţăranul îşi ia elan şi îi trage un şut năprasnic între picioare. Vânătorul se prăbuşeşte şi se zbate de durere. După 20 de minute, el reuşeşte cu greu să se ridice în picioare, sperând să îşi ia revanşa, însă ţăranul îl opreşte spunându-i: "Gata, ai câştigat. Renunţ. Poţi să îţi iei fazanul".

De mulţi ani, Jörgen Jönsson are întotdeauna succes atunci când spune acest banc. "În funcţie de ţara în care mă aflu, pot să modific puţin personajele", a declarat fericitul câştigător. "Acest banc nu este exagerat de vulgar. Îi face să râdă atât pe bărbaţi, cât şi pe femei".

Stefan catre osteni:
- Osteni, sa luptam pana la unu.
- De ce pana la unu?

| SDana a răspuns:

Eu citesc de pe adevarul cateva dragute sau de pe www.bancuri.net www.gluma.eu sau www.bancurihaioase.ro

| pufulete_3999 a răspuns:

Frushcolepticoshtanie.

| skrillex122 a răspuns:

Intra aici poate te ajuta www.rol.ro