| anonim_4396 a întrebat:

De ce intr-o clasa de elevi, 4 ani de zile, baietii se pot intelege aproape ca fratii si fetele, daca sunt 14 in clasa, sunt impartite in 7 bisericute?
Asa e doar in clasa mea sau asa e/a fost si la voi?
La fete, grupuri si grupulete, priviri rautacioase, barfe, invidii, critici...si baietii joaca baschet sau fotbal impreuna, se ajuta unii pe altii, se inteleg perfect...tongue

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Si eu in viata mea am avut parte numai de scorpiilaughing...sad

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sigur vrei sa-ti raspund? Ca sunteti invidioase, ranchinoase si va uitati mereu in curtea vecinului ( ''Fataaaa, ai vazut ce cizme si-a luat aia fataaaaa '' )
Nu mai zic, daca apare un baiat frumusel, deja s-a dus naibii prietenia.
Baietii mai au spiritul de turma, dar stai linistita ca si la noi sunt destule bisericute.

cami
| cami a răspuns:

Uite ca eu duc lipsa de. fete. Am doar 5 in clasa si 20 baieti laughing.
Baietii nu au prea multe de impartit, doar "Hei, ce faci frate, mergem azi la teren?"
"Sigur, boss, stai sa-l sun si pe Dan"
Adica, e ceva mai simplut.
La fete... Nu.Aia nu-mi placebatting eyelashes nu are gloss-ul de firmabatting eyelashes. Nu. aia si-a luat ginsi doar cu 55 lei. ai mei sun 150. Nehh.batting eyelashes... Si eu le vad pe fete si mai ~smecherute~ devil
Adica : ori esti pupincurista ( o pupi in cur pe... sefa' ), ori esti sefa.
Daca din astea doua nu esti niciuna, ramai pe dinafara. Trebuie sa stii cum s-o dai, s-o intorci.
Daca vrei sa fi populara. trebuie sa te aciuesti pe langa... "populare" .Si uite asa.
Mie nu-mi place deloccccc, treaba asta. Dar na', trebuie sa supravietuim si noi cumva. nu? happy

| death a răspuns:

Pentru că suntem diferiţi unii de alţii. Piţipoancele la piţipoance, tocilarii la tocilari, oamenii fără asemenea prejudecăţi formează o a treia categorie. Acuma... cu fetele e complicat, pentru că ele nu ştiu să concureze. Singura tactică e tăiatul crăcii de sub picioarele ăleilalte. La băieţi e altceva, e mai important să ajungi sus, nu să îţi risipeşti eforturile pe bocancii colegului sau pe cămaşa tovarăşului de băut bere în ora de religie. Şi chiar dacă nu e competiţie între băieţi, pentru noi contează mai mult să facem front comun decât să ne săpăm unii pe alţii. Altfel, când te fugăresc ţiganii, pe cine mai chemi?laughing Eu provin dintr-o clasă cu 4, 5 băieţi. 0, 5 era ciuca miştourilor pentru că făcea ce făcea ca să iasă în evidenţă, cam ca fetele. Şi erau miştouri afurisite, că aşa mai glumeam şi unii pe seama altora, dar era doar glumă, fără ţintă.

| fluturas a răspuns:

Poi ideea e ca baietii intotdeauna se vor intelege mai bine decat fetelewinking

| viki a răspuns:

Eu am in clasa 22 de fete si 8 baieti!laughing
Deci, iti imaginezi ce e!laughing
Intotdeauna fetele sunt mai invidioase decat baietii... daca vad o fata mai draguta ca ele incep sa o vorbeasca.tongue

| annda a răspuns:

La mine in clasa e mai ciudat sunt 2 bisericute, doar gruparea steaua(cum zice diriga ca asa suntem asezati in banci cel putin asa vede ea) si tocilari. Suntem cam 14 care suntem mai nebuni asa nu conteaza fete baieti. big grin

| Swabia a răspuns:

Ohh...noi suntem 30 in clasa, dintre care 22 de fete laughing si 8 baieti! Baietii sunt super de gasca.am observat ca se intalnesc si dupa ore la suc, agatat... una`alta...In schimb noi fetele nu ne mai putem suporta una pe alta! La mine in clasa sunt 3 "bisericute"...[cum zice diriga!]...bisericuta baietilor, bisericuta fetelor fitoase si bisericuta fetelor care nu sunt fitoase!
Greu, greu!

| www a răspuns:

Unele fete sunt mai proaste nalaughing... e normal sa fie 93938403989 de grupri din moment ce X o barfeste pe Y cu Z si Z o barfete pe X cu Y si Y o barfeste pe Z cu X, dar staaai ca Y si Z o barfesc pe X cu R si dupa T o barfeste pe R si pe Y cu X dar dupaa X se duce la Y si ii spune si tooot asalaughing. Si cand se vad toate sunt BFFFFFFF rolling on the floor.

Dar nu peste tot e la felhappy.

Chiar daca aparent se intelg foarte bine intre ei si alea alea.si la baieti exista mai multe grupuri. Un singur grup se formeaza doar pe terenlaughing.

| eek a răspuns:

Asa e si la mine in clasa. fetele sunt care mai de care mai barfitoare si mai rautacioase.in secunda asta se dau bine pe langa tine si in secunda urmatoare te barfesc de nu stii ce i cu tine.toate sunt cu 2 fete. partea buna e ca eu ma inteleg bine cu baietii si stau mai mult cu ei decat cu fetele.big grin ei nu barfesc.nu sunt rautaciosi.isi rezolva problemele mult mai usor decat scorpiile astea de fete.la ei nu exista ura. ei ne accepta asa cum suntem si gata.tongue

| Simona_8441 a răspuns:

Buna...al mine in clasa sunt 14 fete si 6 baieti... exact asa este 2 3-4 bisericutze fetele si baietii dunt toti gramada

| teutzyk a răspuns:

Asa e si la mine in clasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca in general fetelor le place sa birfeasca. Automat se formeaza bisericute si fiecare birfeste din tabara adversa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi tocmai asta e problema... fetele sunt in stare sa se certe cu altele pr baieti dar baieti nu se cearta ei cu colegi.cu prieteni ...eeee asta-i viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu am trecut in a V-a si in a patra am avut nistre prietene care le am si acum doar ca am o prietena care sa facut automat sefa grupului nostru si noua nu ne convenea(numai la doua mie si altei fete)si daca nu faceam ce zice ea se supara de mama focului si vorbea despre noi tot timpul.Si acum la fel face numai ca noi ne-am mutat la alte scoli si nu o sa mai fim impreuna.Foarte tare! Asa ca suntem pe cont propriu dar asta nu inseamna ca nu suntem prietene.Cand o sa fim mai mari o sa putem iesi la un suc sau film singure.Deabea astept.happy

| maria_5001 a răspuns:

Asa este peste tot happy

| vintagegreen a răspuns:

Asa cred ca e cam peste tot....aiurea oricum