| IsabelaIssa a întrebat:

De ce razi cand te gadili daca nu iti place?

Răspuns Câştigător
| MyObsession a răspuns:

Pură medicină.
Chiar dacă nu vrei să râzi,acele glande de gâdilat*am uitat cum se numeau* când sunt atinse, le percepe creierul.Aşa cum te înţeăi cu un ac, durerea e tot percepută de creier şi îţi dă un fior pe şina spinării happy

11 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Nu râd.

| Musique a răspuns:

De unde ştii că nu plâng?

| Holocaust a răspuns:

Și dacă nu mă gâdil?

Răspuns utilizator avertizat
| Dragonel a răspuns:

N-am habar

| ML001 a răspuns:

Nu stiu...de astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce plingi cand te lovesti neintentionat? De ce iti dau lacrimile atunci cand plingi?

| IsabelaIssa explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca te doare. Gadilatul nu iti face intotdeauna placere dar totusi razi, de ce? Raspunsul tau nu prea are legatura cu ce zic eu. happy

| MyObsession a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Pură medicină.
Chiar dacă nu vrei să râzi,acele glande de gâdilat*am uitat cum se numeau* când sunt atinse, le percepe creierul.Aşa cum te înţeăi cu un ac, durerea e tot percepută de creier şi îţi dă un fior pe şina spinării happy

| MikutzaDragutza a răspuns:

Nu stiu...E pur si simplu un gest incontrolabil.

De exemplu daca se intampla ceva fericit de ce plangi?

| IsabelaIssa explică (pentru MikutzaDragutza):

Nu are legatura. Ce spui tu e legat de sentimente. Plang de bucurie sau de tristete. Gadilatul e o actiune asupra corpului ce iti da senzatia aia insuportabila dar totusi te face sa razi. Si e oarecum controlabil. Eu am incercat asta si daca imi impun, nu rad.